Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit podle počtu hlasů
Poslepovany chodnik na ulici Internacionalni, Suchdol-Praha 6
Vyřešený

Poslepovany chodnik na ulici Internacionalni, Suchdol-Praha 6
Internacionální, Praha - Suchdol

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 02. 2015

Chodnik vede centrem Suchdola, kolem ambasady Palestiny. Je to velmi frekventovane misto, ale pri chuzi je treba maximalni opatrnosti. Je mi lito starsich obcanu, kteri se musi za pomoci hole na tomto chodniku pohybovat. V dobe destu je na konci chodniku louze, kterou nelze obejit. Prohluben tam vznikla postavenim noveho chodniku u palestinske ambasady. Takto poslepovany chodnik neni dobrou vizitkou pro centrum obce.

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
V úžlabině, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, cesta skrz park/stráň ve svahu nad ulicí V Úžlabině, Praha 10 Malešice ústí do řady zaparkovaných aut, stojících na chodníku, který je zničený a vedoucí nikam, a zároveň zaparkovaná auta brání bezpečnému přechodu na protější stranu ulice. Cestu využívají rodiče dětí vodící děti do školky, často s kočárky atd. Je možné tuto nebezpečnou situaci vyřešit? Děkuji a pěkný den, David Šlechtický

Nefunkční osvětlení v části ulice U Hostavického potoka
Vyřešený

Nefunkční osvětlení v části ulice U Hostavického potoka
U Hostavického potoka, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 11. 2019

Od nového bytového domu 830/24 až po křižovatku s ulicí Munická nefunguje v ulici U Hostavického potoka veřejné osvětlení. Jedná se např. o lampu 926564. V tomto úseku se nachází mimo jiné také mateřská školka.

Úklid v Praze 1 a 2
Vyřešený

Úklid v Praze 1 a 2
Legerova, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 11. 2019

Udržovat pořádek v podchodu nad Muzeem je dost těžké, když se městské části nestaraji o úklid v přilehlých ulicich, zejména o víkendu (viz. foto Legerova/ Vinohradska). Dnes v 11 hodin nebylo v těchto ulicích vůbec uklizeno

Trávník zničený parkováním
Vyřešený

Trávník zničený parkováním
Štěchovická, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 18. 02. 2019

Na parkové cestě vedle budovy v ulici Štěchovická 6 každou noc nelegálně parkují auta. Kromě toho, že auta překážejí, se jim také povedlo zcela zničit trávník vedle cesty. Místo trávy je zde nyní nevzhledné bahno. Občasné přivolání MP problém nijak neřeší. Parkující dostanou pokuty a druhý den zde parkují jiní. Bylo by možné vjezdu aut nějak fyzicky zabránit?

Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá
Vyřešený

Uzavřené schody Mezivrší - Vlnitá
Mezivrší, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 17. 03. 2018

U vstupu na schody z ulice Mezivrší se objevila cedule 'Chodník uzavřen havarijní stav'. Cesta je důležitou spojnicí mezi oblastí 'Na Křížku' (tj. ulice Vlnitá a přilehlé oblasti) a starého Braníka, kde je množství důležitých cílů, např. ZŠ, MŠ, kostel, ZUŠ, obchodní vybavenost, lékaři, pošta a další služby. Stav schodů dlouhodobě není uspokojivý, avšak není jasné, proč byl náhle vyhodnocen jako havarijní a proč se stal důvodem k uzavření potřebné cesty. Náhradní obchozí trasy jsou výrazně delší.

Chybějící chodník na Práčské směrem k Intersparu
Vyřešený

Chybějící chodník na Práčské směrem k Intersparu
Práčská, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 07. 2012

Podél Práčské ulice chybí v jednom místě chodník, chodci jsou nuceni zacházet do sídlišť na jednu či druhou stranu, což je s nákupem ze Sparu „dost“ nepraktické. Na můj podnět ÚMČ nereagovala.

Přehlednost semaforu Černokostelecká X Na Palouku
Vyřešený

Přehlednost semaforu Černokostelecká X Na Palouku
Na palouku, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 10. 2019

Ve směru do centra není v pravém pruhu dostatečně viditelný semafor přijíždějícím automobilům, který signalizuje zelenou zvlášť pouze pro pravý pruh. Viditelný není přes větve stromu viz fotografie.

Drolící se dlažba na chodníku na Václavském nám. (Praha 1)
Vyřešený

Drolící se dlažba na chodníku na Václavském nám. (Praha 1)
Václavské nám., Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 28. 11. 2019

Na chodníku na Václavském náměstí před obchodním domem Baťa se začíná drolit dlažba chodníku. Je potřeba ji vyspravit, doplnit a přesypat pískem.

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Vyřešený

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2018

Dal by se prosím nějak zpomalit provoz v ulici Hostivařské (spodní část ústící u Hostivařského nám.)? Řidiči si zde zkracují cestu z Průmyslové ul. do ul. K Horkám aby sevyhli křižovatce ul. Švehlova a Pražská. Bohužel ale ul. Hostivařskou jezdí velice rychle a ta k tomu není uzpůsobena. Křižovatka ul. Hostivařské a U břehu (v mapě červený kroužek) ústí k ceste do Hostivařského parku a je zde na rohu oblíbená cukrárna - tedy se zde pohybuje hodně lidí a dětí. Dále se ulice Hostivařská ohýbá do leva a jakmile někdo vyjíždí z parkoviště od domu č. 12,14,16,18 mají rychle jedoucí řidiči co dělat, aby to ubrzdili. Přes zaparkovaná auta není vůbec vidět. Také je dost nesnadné v tomto místě ulici bezpečně přejít obzvlášť ve velkém provozu (bílý kroužek). Dalo by se to prosím řešit případně zpomalujícími retardéry v oblasti červeného kroužku a přechodem pro chodce v oblasti bílého kroužku? Děkuji

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Vyřešený

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 11. 2019

A opět nepořádek v parku a podél cesty je nehorázný a to už přinejmenším přes půl roku. V obou stráních zmačkané PET lahve, plechovky, pneumatiky, deky a oblečení, které sem natahali pravděpodobně lidé bez domova. Popadané větve na cestě, zeleň dlouhodobě neudržována. Praha 5 nemá častější plán čištění????

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Vyřešený

Zlomené oplocení v Lovosické ulici
Lovosická, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 11. 2019

Zlomené oplocení, ulice Lovosická u autobusového obratiště, velmi nebezpečné pro děti

Spojení Vinohrady - Hlavní nádraží
Vyřešený

Spojení Vinohrady - Hlavní nádraží
Legerova, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2012

Pěší cesta nevyžadující dlouho okliku či použití MHD od Hlavního nádraží na Vinohrady vede ilegálně po technickém chodníčku Legerovy ulice. Bylo by možné zúžit mírně pruhy magistrály a postavit zde důstojný chodník? Děkuji.

Poražený sloupek před kostelem Nejsvětějšího Salvátora (Praha 1)
Vyřešený

Poražený sloupek před kostelem Nejsvětějšího Salvátora (Praha 1)
Křižovnická, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 08. 2019

V Křižovnické ulici v úrovni Karlova mostu před kostelem Nejsvětějšího Salvátora je na okraji chodníku poražený sloupek.

Nebezpečná cesta
Vyřešený

Nebezpečná cesta
Platanová, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 09. 2013

Cesta mezi bezdomovci, feťáky a hromadami odpadků... U starého dopravního hřiště.