Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Parkování aut

Seřadit podle počtu hlasů
Zrušená invalidní stání na Karlově náměstí
Vyřešený

Zrušená invalidní stání na Karlově náměstí
Karlovo nám., Praha 2

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 10. 03. 2015

V severní části Karlova náměstí v Praze 2 před novoměstskou radnicí došlo cca před půl rokem k úpravě chodníku. Zároveň byla zrušena 2 invalidní stání na začátku a konci ulice (u křižovatky se Spálenou) - viz mapka. Na webu Prahy 2 je k dispozici již dlouho neaktuální PDF mapa z roku 2009 bez vyznačení míst pro invalidy (www.praha2.cz/file/pvd1/mapa2009.pdf), a také online mapa na adrese mapy.praha2.cz. Ani v jedné není změna uvedena. Problémem je především úbytek invalidních stání, což je vzhledem k blízkosti polikliniky (KN 32) na pováženou. Před poliklinikou jsou pouhá 2 a v rozích parku naproti další 2+2, ale to málo, vzhledem k množství pacientů. Velmi bych se přimlouval za zvýšení počtu invalidních stání před vstupem na polikliniku alespoň na 4.

Parkování aut v zeleni v ulici Pod kostelem, Praha 6
Vyřešený

Parkování aut v zeleni v ulici Pod kostelem, Praha 6
Pod kostelem, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2017

Po bezohledném parkování v parku za kostelem Sv. Norberta, to jest v ulici Pod kostelem a v přilehlé příjezdové cestě k nemovitosti 'Pod kostelem 3', již není žádná zeleň, ale rozježděné bahno. V tuto chvíli po jedné straně, ale během roku parkují auta i přímo v parku.

Parkování na chodníku v ulici Pod kostelem, Praha 6
Vyřešený

Parkování na chodníku v ulici Pod kostelem, Praha 6
Pod kostelem, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 11. 03. 2017

Bezohlední řidiči parkuji na chodníku v ulici 'Pod kostele', nejvíce u nemovitosti Sibeliova 464/28. Chodník je díky tomu zvlněný a plný bahna. Dále se v chodníku nachází vodovodní šachta, která je také auty nevratně ničená. Bohužel neparkují pouze nachodníku, ale i v přilehlé zeleni. Velice často řidiče upozorňuji, že na chodníku a v zeleni se neparkuje, jejich odpověď je, ať zavolám policii, že si pokutu rádi zaplatí. Nejlepším řešením by bylo, instalovat do chodníku zábranu, tak jako je tomu před Müllerovou vilou.

Okolí  základní školy Ladislava Coňka
Vyřešený

Okolí základní školy Ladislava Coňka
Ladislava Coňka, Praha - Libuš

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 02. 2012

Nepřehledná situace před základní školou L. Coňka. Velká koncentrace aut, zejména v ranních hodinách. Děti se při příchodu a při odchodu ze školy pohybují přímo mezi manévrujícími auty. Místo vytipovaly děti v rámci mapování rizikových míst na svých cestách do školy v projektu Bezpečné cesty do školy.

Nejasný stav omezeného parkoviště v ulicí Jeseniova
Vyřešený

Nejasný stav omezeného parkoviště v ulicí Jeseniova
Jeseniova, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 03. 2016

Na rohu ulic Jeseniova (u budovy VŠE, Jeseniova 208) je vymezeno soukromé parkoviště. Přitom chybí jakákoliv oficiální značka omezující parkovaní, a parcela pod parkovištěm (číslo 3627/1) patří přímo hlavnímu městu Praha. Rád bych se zeptal, jaký je oficiální stav tohoto parkoviště, a případně bych poprosil o přidání oficiálního označení. Aktuálně je parkoviště vymezeno pouze pomocí nataženého řetězu. Děkuji.

Parkování na přechodu
Vyřešený

Parkování na přechodu
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 31. 05. 2021

dobrý den 13.10.2020 jsem posílala na operacni.p10@mppraha.cz zprávu a foto parkovní na přechodu a doposud mi od nich nepřišla odpověd. zeptám se tedy vás řidič parkoval přes celý přechod přestože před ním i za ním bylo volno foto posílám v příloze. Chápu, že to bylo zásobování, ale není to omluva když před za autem měl volno. Maminka s dvěma malými dětmi musela auto obcházet a odpovídat na otázky dítěte proč to auto stojí na přechodu? děkuji Kozlová

Stání aut na chodníku u pošty, Krčská x Rabasova
Vyřešený

Stání aut na chodníku u pošty, Krčská x Rabasova
Krčská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 27. 04. 2012

Auta stojí na chodníku před poštou skoro pořád.

Blokování tramvajové zastávky Horky
Vyřešený

Blokování tramvajové zastávky Horky
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 01. 2016

Každé ráno mezi 8-9 hodinou (možná i v jiných hodinách) blokují nákladní auta a dodávky z místního skladu zeleniny (GASTRO - ZELENINA) tramvajovou zastávku Horky. Chodci pak mají ztížený nebo i zcela znemožněný přístup do druhého vozu tramvaje.

Špatně parkující vozidla zhoršují přehlednost křižovatky
Vyřešený

Špatně parkující vozidla zhoršují přehlednost křižovatky
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 04. 2017

Bylo by možné intenzivnějí dohlížet na parkování v této oblasti (křižovatka Nuselská a Pod Stárkou), v ideálním případě instalovat zábrany? Stříbrná Octavia zde parkuje pravidelně každý večer již delší dobu, přestože jsem řidiče žádal, aby tak již nečinil. V poslední době se začala přídávat další auta. Problém spočívá v těchto dvou bodech: 1) Vozidla významně znepřehledňují křižovatku při odbočování z ulice Pod Stárkou do ulice Nuselská a ohrožují tím chodce na přechodu za křižovatkou. 2) Vozidla stojí v místě, kde by se jinak vedle sebe vešla auta a tramvaje, případně auta a cyklisté. Předem děkuji za snahu o vyřešení tohoto problému. Věřím, že se uleví nejednomu sousedovi.

Zneprůchodnění chodníku
Vyřešený

Zneprůchodnění chodníku
Svatovítská, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 05. 04. 2013

Dlouhodobě neřešený - neřešitelný problém s častým a opakovaným zneprůchodněním úzkého chodníku pro chodce v ul.Svatovítská, před provozovnami restaurace Budvarka a Českou poštou, jednak vozidly zásobování restaurace a jednak klienty České pošty. Toto omezování prostoru pro chodce, navíc ještě za úsekem s osazenou dopravní značkou Zákaz zastavení, již dlouhodobě řeším i s ORK OR Městské policie Praha 6 (viz.doložitelná komunikace s p.Šťastným a Kovandou). Bohužel však bez znatelného efektu, resp.dle vyjádření p.Šťastného i bez možnosti vyřešení problému dostupnými prostředky MP Praha 6. S ohledem na výše uvedené skutečnosti žádám kompetentní úřady o zajištění účinné ochrany chodců a zejména jejich bezpečnosti, neboť v daném případě jsou chodci nuceni nedobrovolně vstupovat do silně frekventované vozovky.Žádám odb.dopravy ÚMČ Praha 6, v koordinaci s TSK Praha, resp.s plánovanou rekonstrukcí Svatovítské ul. v letě tohoto roku 2013, o zajištění instalace mechanických zábran - litinových sloupků (viz.obdobné řešení na Vítězném nám.) na okraji podél chodníku, tak aby se zamezila neukázněným řidičům možnost najíždění vozidel na předmětný úsek chodníku.

Auta stojí před přechodem pro chodce, Na Strži 14
Vyřešený

Auta stojí před přechodem pro chodce, Na Strži 14
Na strži, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 27. 04. 2012

Často stojí auta před přechodem pro chodce (nedodržují odstup min 5m)

NOVODVORSKÁ PLAZA
Vyřešený

NOVODVORSKÁ PLAZA
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 28. 07. 2012

Nepovolené parkování a z toho vyplývající zajíždění přes obrubník do silniční vegetace, nezajištěné nebezpečné couvání........

Nedovolená reklama provozovatele thajských masáží
Vyřešený

Nedovolená reklama provozovatele thajských masáží
Mostecká, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 06. 2016

Provozovatel thajských masáží v Mostecké ulici své služby inzeruje dle mého nedovoleným způsobem – parkováním starého trabanta v modré zóně, a to tak, aby se za něj vešla ještě rikša, čímž blokuje potřebná místa pro rezidenty. Rikša je vystavena také naproti provozovně v Karlově ulici. Rikši nejsou ani využívány jako dopravní prostředky, na noc jsou uklízeny do provozoven. Na obou je nalepeno 'Do not sit, private property', je tedy jasné, že se jedná o nedovolenou reklamu provozovanou mimo vlastní provozovnu. Není podstatné, že za stání trabanta v modré zóně platí více než rezidenti – i tak je taková ilegální reklama velice levná. Jde pravděpodobně o přestupek proti tržnímu řádu: 'V hlavním městě Praze je možné prodávat zboží a poskytovat služby mimo provozovnu (k tomuto účelu určenou kolaudačním rozhodnutím) pouze na místě, které bylo zařazeno do seznamu tržnic, tržišť, tržních míst, restauračních zahrádek, míst pro nabídku zboží a předsunutých prodejních míst v příloze nařízení hlavního města Prahy, kterým se vydává tržní řád a za podmínek a pravidel tímto nařízením stanovených.'

Chybějící balisety v Hybernské
Vyřešený

Chybějící balisety v Hybernské
Hybernská, Praha 1

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 05. 2019

Při přecházení přechodu přes Hybernskou (na jejím západním konci u Senovážné ulice) jezdí z jedné strany auta a z druhé cyklisté. Jsem přesvědčen, že je to tak správně a že zde tzv. cykloobousměrka být má, nicméně když poté auta parkují tam, kde nemají, není při přecházení z jihu vidět, zda nějaký cyklista jede, či nikoli. Navrhuji proto na území vyznačené bílými, šikmými a rovnoběžnými čarami umístit dvě balisety, aby zde auta parkovat nemohla.

Auta parkující na chodníku
Vyřešený

Auta parkující na chodníku
Poděbradská, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 06. 2020

Parkování aut, dlouhodobě nepojízdných, na chodníku ve dvoustupu. Pro objezd aut je trěba vstoupit do frekventované vozovky. Adresa Poděbradská 441/20c, Praha 9.