Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Světelná signalizace

Seřadit podle počtu hlasů
Prodleva semaforu z tramvajove zastavky Nadrazi Liben
Vyřešený

Prodleva semaforu z tramvajove zastavky Nadrazi Liben
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 06. 2021

Dobry den, doba od konce zelene do dalsi vlny zelene na semaforech smerujicich ze zastavky tramvaji Nadrazi Liben mi prijdou neuveritelne dlouhe (umocneno i snahou chytit vlak pri zpozdeni tramvaje). Nikdy jsem nemeril, myslim si, ze v ruznych dennich dobach je ruzna. Je moznost snizit prodlevu mezi jednotlivymi vlnami zelene pripadne zajistit, aby mackani tlacitka melo nejaky vyznam?

Nefunkční signalizace pro slepce
Vyřešený

Nefunkční signalizace pro slepce
Pražská, Praha 15

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 11. 2017

Přechod pro chodce v ulici Pražská x Švehlova. Tlačítko pro slepce je umístěno pouze na sloupu uprostřed přechodu, na obou okrajích chodníku však chybí. Tzn. slepec nemůže signalizaci zapnout před vstupem na přechod. Ačkoliv se jedná o nové přechody, fotografie je z října 2015 a dosud se nic nezměnilo. Ani není možné přesně zjistit, zda signalizace skutečně funguje, protože u modrého tlačítka jste v době, kdy je zelený panáček. Smysl tlačítka pro slepce až uprostřed přechodu je mi záhadou. Slepci tak dlouhou hůlku nemají, aby s ní mohli tlačítko zmáčknout.

casovani semaforu Belocerkevska
Vyřešený

casovani semaforu Belocerkevska
Bělocerkevská, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 10. 2021

Podnet se tyka semaforu na prechodu na ul. Belocerkevske vedle Tesco Express, kde je krizovatka s ul. 28. Pluku ve Vrsovicich. V rezimu krizovatky kdy sviti na semaforu zelena sipka vlevo v protilehlem rohu krizovatky pro provoz na Belocerkevske od Edenu smer na ul. 28. Pluku (tzv. signal pro opusteni krizovatky), a provoz opacnym smerem je proto zastaven, sviti i na semaforu pro chodce mezi stredovym ostruvkem a chodnikem na 28. Pluku cervena - pricemz uz mohou dostat zelenou. Prosim o nastaveni semaforu tak, aby v teto fazi krizovatky (se zelenou sipkou) dostali i chodci na tehle pulce prechodu zelenou.

Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí
Vyřešený

Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí
Na rozcestí, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 12. 2021

Nově postavené semafory na křižovatce Sokolovská x Na Rozcestí má nesmyslně dlouhé prodlevy. Semafor pro chodce a auta z ulice Na Rozcestí má nesrovnatelně delší interval s červenou oproti autům projíždějícím křižovatkou po ulici Sokolovská. Červená tam bývá i několik minut. Chodec tak stojí na přechodu, přijde s předstihem 2-3 minuty před odjezdem tramvaje a sleduje jak tramvaj přijíždí na předchozí zastávku Divadlo Gong, projíždí celou trasu na zastávku Balabenka a teprve po tom, co dojede na zastávku Balabenka, naskočí pro chodce zelená. Chodec nemá šanci tramvaj doběhnout. Přitom jsem už mnohokrát zažil, že žádné auto po ulici Sokolovská nejede, na semaforech přes křižovatku Balabenka je také červená (tedy důvod, aby mohly auta projet dál, tu není) a pouze čekají chodci na zelenou a auta z ulice Na Rozcestí také. Na semaforech jsou kamery, nevím jaká je jejich funkce. Rád bych, aby se situace zlepšila - lépe se vyhodnotila špička, kdy má delší prodleva možná smysl kvůli zmenšení zácpy na ulici Sokolovská. Nevím jestli probíhá nějaký sběr dat a bude se to periodicky vyhodnocovat a seřizovat nebo ne. Děkuji

Krátký interval na přechod Praha 4, Pražského Povstání
Vyřešený

Krátký interval na přechod Praha 4, Pražského Povstání
Děkanská vinice I, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 28. 02. 2022

Dobrý den Na nových křižovatkách na Pražského Povstání jsou nastavené velmi krátké intervaly na přechod. Podnět 1. (obr. 1) V jedné části křižovatky Vám tam dovolí přejít pouze 2/3 cesty a následně není na končícím ostrůvku pro tram prostor, kam si stoupnout a čekat na další zelenou. Když se tam setkají 2 kočárky, a třeba ještě menší děti co přechází za ruku, nemají si ani kam stoupnout a je to opravdu nebezpečné. 2. podnět (obr. 2) Zároveň je nelogicky nastavená doba na přejití, nedojdete ani do poloviny silnice a je červená. Projíždějící auta nervózně troubí. Celý přechod je poddimenzovaný, množství lidí, kteří zde přechází, se na namalovanou zebru na silnici nemají šanci vejít. Obchází jeden druhého. Přechod by se měl rozšířit alespoň o 3 metry a přidat na čase na přejití.

Doba limitu pro chodce při přecházení na světelných přechodech
Vyřešený

Doba limitu pro chodce při přecházení na světelných přechodech
Lodžská, Praha 8

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 02. 2022

Chodci mají na většině přechodů zelenou někilik vteřinnež padne červená a automobily několik desítek vteřin až minut. Proč, když se magistrát holedbá, jak podporuje chodce a cyklisty? Mluvím především za Prahu 8 (Kobylisy, Libeň, Bohnice), ale dle mých zkušeností je to všude podobné. Já to za těch pár vteřin rychle přeběhnu, ale většina starších seniorů nikoliv. Jestli to nebude tím, že to má na starosti dopravní policie a tu jsem pęšky nebo na nakole v podstatě nezaznamenal. Děkuji za podporu chodců.

Na Kubánském náměstí nefunguje semafor pro chodce
Vyřešený

Na Kubánském náměstí nefunguje semafor pro chodce
Kubánské nám., Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 07. 03. 2022

Ze zastávky Kubánské náměstí směrem na nádraží Hostivař je permanentně červená pro chodce. Čekal jsem tam 15 minut a nic.

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Vyřešený

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Korunovační, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 09. 2016

Na Korunovační ulici (Praha 7) je vypnutá světelná signalizace na přechodu u ZŠ Korunovační z důvodu uzavření Korunovační ulice jako průjezdní komunikace. Tento fakt ovšem neznamená, že po Korunovační nejezdí auta - jezdí a rychle. Bylo odstraněno svislé značení přechodu pro chodce, povoleno parkování na ulici (viz foto). Řidiči nedodržují předpisy a parkují navzdory dopravní značce až k přechodu. To způsobuje naprostou nepřehlednost na v podstatě 'neexistujícím' (za daného stavu věcí) přechodu,. Přechod denně přecházejí stovky dětí - za auty jsou pro řidiče špatně viditelné a samy se nemohou z chodníku rozhlédnout - musí vstupovat do vozovky, a pak se teprve rozhlédnout. Projíždějící řidiči přechod ignorují a nedávají chodcům přednost; právě díky tomu, že je Korunovační uzavřena a nestojí na ní kolony aut jako obvykle, mohou řidiči jezdit o to rychleji. Policista je na přechodu přítomen pouze ráno a ne vždy. Daný stav věcí je nebezpečný a vyžaduje nápravu - zapnutí semaforu alespoň na tlačítko.

Vadný semafor na křižovatce Jana Želivského/Olšanská (Praha 3)
Vyřešený

Vadný semafor na křižovatce Jana Želivského/Olšanská (Praha 3)
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 01. 08. 2015

Zelená na semaforu svítí jen cca 3 vteřiny. Přechod je velmi dlouhý a nejde to stihnout ani sprintem. Pokud jde starší člověk, nebo maminka s kočárkem, tak hlavní provoz se spustí když je ještě na silnici. Velmi nebezpečné.

Nebezpečný přechod Jana Želivského/Olšanská
Vyřešený

Nebezpečný přechod Jana Želivského/Olšanská
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 10. 2019

Při přecházení od Nákladového nádraží Žižkov je velmi krátká zelená tak, že chodec nedojde ani do půlky silnice a padne červená. To by ani tak nevadilo, ale velká část řidičů, kteří jedou z Olšanské doprava na Želivského, si tuto situaci neuvědomují a na chodce troubí, protože si myslí, že jde na červenou. Stává se mi to neustále a někdy mají řidiči co dělat, aby vůbec zastavili. O nadávkách o tom, že jdu na červenou, ani nemluvím. Navrhuji umístit na semafory pod zelenou šipku oranžovou signalizaci pro upozornění na chodce, aby si řidiči uvědomili, že mají dát chodcům přednost.

Nefunkční semafor, už několik týdnů!
Vyřešený

Nefunkční semafor, už několik týdnů!
Americká, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 03. 2014

Problém je na náměstí Míru, které jsem ale na mapě nemohl vybrat. Na přechodu pro chodce na Náměstí míru mezi Americkou a Francouzskou (u stánku se zmrzlinou) už několik týdnů nefunguje pořádně semafor. Auta mají někdy i 5 minut zelenou, chodci červenou. Tvoří se tam velké skupiny chodců, které potom postupně začínají přecházet na červenou mezi auty, situace je tedy nebezpečná. Problém existuje již několik týdnů. Asi před měsícem jsem zavolal na P2 a nahlásil problém. Kromě toho jsem upozornil kolemjdoucího strážníka MP. Ale zatím nic. Mělo by se to vyřešit ihned, jinak tam dojde k nehodě.

Nepřístupný semafor
Vyřešený

Nepřístupný semafor
Dělnická, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 07. 09. 2020

Dobrý den, opět je rozkopaný chodník v Dělnické ( křižovatka Dělnická - Jankovcova) celou dobu cca měsíc jsou semafory mimo provoz. O víkendu semafory znovu zprovoznili. Což je chválihodné, kdyby nezapomněli, že dokud nestiskneš, nepřejdeš. Kolem semaforu zůstaly zábrany kvůli výkopu. Děkuji Jana Stříbrná

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
Vyřešený

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
V třešňovce, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 12. 2016

Frekventovaná křižovatka na výjezdu z Kauflandu. Odbočování vlevo z vedlejší na hlavní, stejně jako přecházení chodců na přechodu, do kterého neustále proudí auta z více směrů, je bez světelné signalizace nebezpečné. Zvlášť v tomto období, kdy ranní i večerní špička probíhají za zhoršených světelných podmínek nebo přímo za tmy. Prosíme o co nejrychlejší nápravu, semafory na této křižovatce nefungují už asi měsíc.

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Vyřešený

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 05. 2020

Dobrý den, chtěl bych upozornit na velmi krátkou zelenou v Sokolovské ulici na výše uvedené křižovatce - i v době mimo dopravní špičky se tvoří nepříjemná kolona - např. pro směr do centra až ke křižovatce s Freyovou. Tato situace začala prakticky po ukončení rekonstrukce Sokolovské (před radnicí) cca v dubnu 2020. Je to zbytečné, stačí trochu lépe seřídit intervaly průjezdů - pochopitelně tramvaje MHD musí mít přednost. Děkuji za pochopení.

Zbytečně dlouhá červená pro chodce
Vyřešený

Zbytečně dlouhá červená pro chodce
Učňovská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 05. 2015

Na přechodu pro chodce přes ulici Učňovskou svítí červená i dvě minuty (paradoxem je, že za tu dobu zde projedou průměrně dvě auta). Navrhuji, aby zde zelená pro chodce svítila i při fázi, kdy křižovatkou projíždějí vozidla z Českobrodské na doplňkovou zelenou šipku. Odbočující vozidla pak (podle zákona) dají přednost přecházejícím chodcům. Dokonce i nyní takto odbočující řidiči před přechodem přibržďují, protože logicky očekávají, že chodci budou mít zelenou.