Filtr podnětů



Vyřešené, Přechody a křižovatky

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící označení přechodu pro chodce křižovatka U vodárny x Dykova
Vyřešený

Chybějící označení přechodu pro chodce křižovatka U vodárny x Dykova
U vodárny, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 05. 2017

Na křižovatce ulic U vodárny a Dykova chybí označení přechodu pro chodce, Stává se, že vozovku nelze vůbec přejít. Žluté ozačení oblouku křižovatky je značně vybledlé, ale i když bylo dobře viditelné, většina parkujících jej ignorovala. Dle sdělení městké policie, která občas parkující auta pokutuje /lístek za stěračem/ je nutné označit přechod, aby mohla být auta odtažena a tím zprůchodněn přechod.

Úprava křižovatky Prokopova/Rokycanova
Vyřešený

Úprava křižovatky Prokopova/Rokycanova
Prokopova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 05. 2012

Od tragické nehody v listopadu 2009 sleduji vývoj dění kolem problematické křižovatky. Zatím došlo k minimálním úpravám. Takto zdlouhavý postup nechápu. Prosím o odpověď.

Úprava chodníku na rohu ul. Náchodská x ul. Stoliňská
Vyřešený

Úprava chodníku na rohu ul. Náchodská x ul. Stoliňská
Stoliňská, Praha 20

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 03. 2012

Ne zrovna lehce zdolatelné místo pro chodce – přechod v ulici Náchodská, s odbočením do ulice Stoliňská, který využívají desítky chodců, zejména žáků a rodičů, je rizikový především z těchto důvodů: a) betonový květináč (bod 3) tvoří zúžený koridor, který ústí u vstupu na zebru neupraveným žlabem na povrchovou vodu (bod 1) - chodec se zrovna při vstupu na přechod rozhlíží, navíc je přechod tolerován jako cyklostezka, b) odbočující (vyjíždějící) vozidla z hlavní silnice směrem do Stoliňské se na přechodu střetávají s vozidly vyjíždějícími v protisměru od školy, přičemž tři vozidla se vedle sebe často nevejdou), c) parkující vozidla (často nesprávně parkující až po okraj zebry) brání chodcům ve výhledu doleva (vozidla od školy nejen ohrožují chodce, ale často zůstávají na přechodu, jelikož odbočit na hlavní silnici, zejména doprava směrem do centra, je poměrně složitá situace vzhledem k obousměrně velké frekvenci vozidel v ulici Náchodská), d) poblíž ústí přechodu, když už se chodec připravuje k překonání silnice, je situován výjezd ze dvora firmy a obchodu (bod 2), resp. vjezd z hlavní silnice mezi zábradlím kolem chodníku - neoznačeno, riziko střetu. Přechod by bylo vhodné upravit (označit – vyřešit výjezd vozidel přes chodník, posunout květináč, upravit povrch chodníku, poznamenaný letitými výkopy apod.) a zvážit i jeho posunutí více do ulice Stoliňská. Problém byl identifikován v rámci projektu Bezpečné cesty do školy na ZŠ Chvaly.

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Vyřešený

Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2018

Dal by se prosím nějak zpomalit provoz v ulici Hostivařské (spodní část ústící u Hostivařského nám.)? Řidiči si zde zkracují cestu z Průmyslové ul. do ul. K Horkám aby sevyhli křižovatce ul. Švehlova a Pražská. Bohužel ale ul. Hostivařskou jezdí velice rychle a ta k tomu není uzpůsobena. Křižovatka ul. Hostivařské a U břehu (v mapě červený kroužek) ústí k ceste do Hostivařského parku a je zde na rohu oblíbená cukrárna - tedy se zde pohybuje hodně lidí a dětí. Dále se ulice Hostivařská ohýbá do leva a jakmile někdo vyjíždí z parkoviště od domu č. 12,14,16,18 mají rychle jedoucí řidiči co dělat, aby to ubrzdili. Přes zaparkovaná auta není vůbec vidět. Také je dost nesnadné v tomto místě ulici bezpečně přejít obzvlášť ve velkém provozu (bílý kroužek). Dalo by se to prosím řešit případně zpomalujícími retardéry v oblasti červeného kroužku a přechodem pro chodce v oblasti bílého kroužku? Děkuji

Záliv u přechodu pro chodce u Kubánského náměstí
Vyřešený

Záliv u přechodu pro chodce u Kubánského náměstí
Litevská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 05. 2013

Na přechodu pro chodce přes Litevskou ulici na rohu Kubánského náměstí je prohlubeň, ve které se drží voda - za dešťů se musí tato část přechodu obejít, pokud člověk chce do vozovky vkročit suchou nohou.

Chybějící přechod  v ulici Hostivařská
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici Hostivařská
Hostivařská, Praha 15

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Ulicí Hostivařská projíždí mnoho aut /zkratka Průmyslová-Chodov/. Běžná rychlost v této ulici je 50km/h, ale ulice není na tuto rychlost vůbec dopravně přizpůsobena. Ulice slouží především jako parkoviště a jsou v ohroženi především chodci, kteří se v části Hostivařská-U Břehu po vozovce pohybují. V části napojení schodiště Pod Plískavou/Hostivařská přechází velké množství dětí a chybí zde přechod. Ráno v půl osmé se po Hostivařské přesouvají děti do školy Hostivařská z celého okolí, Hostivařskou přecházejí složitě. Dále pak pokračují přes nešťastnou ale funkční světelnou křižovatku na Pražské ke škole. Odpoledne přes Hostivařskou děti přecházejí z umělecké školy a sportovního klubu na Trhanovském náměstí. Kolem restaurace Karolínka/U Jeníčka a u obchodu je množství pěších, o weekendu plno návštěvníků lesoparku. S přechodem přes Hostivařskou mají všichni problém, neboť zaparkovaná auta na Hostivařské brání výhledu a stěžují přechod přes ulici. Bylo by velmi vhodné umístit do těchto míst přechod pro chodce, omezit rychlost na 40km/h a nejlépe uvažovat o zpomalovacích pásech. Hostivařská by se spíše měla stát korzem/pěší zonou a výhledově uvažovat o vytvoření určitého 'obchodně-hospodsko-kavárenského' centra Hostivaře s předzahrádkami pro posezení jak je známe z německých městeček /v součanosti 1 zahrádka složitě umístěná do ulice U Břehu/. Tato ulice k tomu má a historicky měla veškeré předpoklady. Současná dopravní situace tomu brání. Chystané opravy ulici U Břehu - Zápotoční úpravu Hostivařské nezahrnují, pouze upravují napojení ulice U Břehu relativně na pohled složitou křižovatkou a umístění přechodu rozhodně neřeší. Připomínky k této opravě se dlouhodobě snaží vznášet na radnici P15 sdružení Přátelé Botiče, přidání přechodu zatím důkladněji neřešila.

Nebezpečná cesta podél parkoviště u ZŠ Švehlova – Topolová ulice
Vyřešený

Nebezpečná cesta podél parkoviště u ZŠ Švehlova – Topolová ulice
Topolová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 11. 2016

Na křižovatce ulic Topolová x Macešková x Karafiátová, hned nad MŠ Podléšková a v blízkosti ZŠ Švehlova, se nachází velice nepřehledné parkoviště, kolem kterého procházejí chodci jdoucí po frekventované Topolové ulici. Vzhledem k logice trasy a neexistenci přechodu v těchto místech jsou pěší nuceni vstupovat do vozovky a jít podél citybloků oddělujících vozovku od parkoviště, což je velice riskantní, zvláště v případě dětských chodců, kterých tu přes den projde skutečně mnoho. Křižovatka byla označena za nejnebezpečnější místo této lokality v projektu Bezpečné cesty do školy, který proběhl na ZŠ Švehlova před 4 lety a během kterého vznikla i dopravní studie s návrhy na úpravu místa (rekonstrukce křižovatky, zřízení přechodu) – viz stránka projektu: http://www.prazskematky.cz/projekty/bezpecne-cesty-do-skoly/databaze-realizovanych-projektu/zs-svehlova/. Od té doby bohužel nedošlo k žádné nápravě, i když se škola opakovaně obrátila s žádostí o řešení na MČ Praha 10 i Magistrát hl. m. Prahy, který by úpravu křižovatky měl realizovat. Chtěla bych tímto znovu požádat o řešení problému a zajištění bezpečného průchodu křižovatkou. Děkuji. Pozn. Chodci sobě: Třetí obrázek, složený z malých fotografií, je výřez ze zmiňované studie T. Cacha dokumentující stav místa zkraje roku 2013.

Nesmyslně umístěný přechod u zastávky Ořechovka
Vyřešený

Nesmyslně umístěný přechod u zastávky Ořechovka
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Přechod u zastávky tramvaje Ořechovka je umístěn tak, že jej lidé prakticky nemohou využívat. Ve chvíli, kdy vystoupí z tramvaje, se na přechod nemohou dostat, protože by museli jít po kolejích, kudy za chvíli pojede tramvaj, která je přivezla.

Vymazaná zebra u Botiče
Vyřešený

Vymazaná zebra u Botiče
Petrohradská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 04. 2013

Přechod na křižovatce Petrohradská, U seřadiště, Bartoškova je téměř vymazán. Navíc svislá značka 'Přechod pro chodce' je umístěna pár metrů před přechodem (kde byl přechod před časem), takže nepozorný chodec či řidič mohou váhat, kde přechod vlastně je, než si to domyslí z umístění zábran.

Chybějící semafor, nebo alespoň převádějící policista
Vyřešený

Chybějící semafor, nebo alespoň převádějící policista
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 10. 2017

Každé ráno při naší cestě do školy z ulice Mánesova máne problém přejít přes přechod na rušné Vinohradské (roh ulice U Kanálky přechod do Čechových sadů), kde parkují auta tak blízko přechodu, že nás projíždějící řidiči nevidí, a pokud i vidí, tak většinou nezastaví, anebo zastaví jeden a ostatní ho objedou. Přitom o kousek dál na Korunní již převádí děti policista a to přímo na světelném přechodu! Dal by se instalovat na tomto přechodu semafor, nebo alespoň aby tam hlídkoval ráno a odpoledne policista?

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
Vyřešený

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 02. 2019

V předělaných Nuslích přibyl nový přechod, nicméně není moc vidět, není označen značkou a auta tam na něj vjíždějí z ulice Nuselské často ve velkých rychlostech. Je zajímavé, že staré nátěry přechodů jsou vidět více než ty nové viz přiložená fotka z jiného místa ulice Nuselská, kde je starý (vpravo) a nový (vlevo) přechod vidět vedle sebe.

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Vyřešený

Chybějící přechody u křižovatky v ulici Nad Úžlabinou
Nad úžlabinou, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, v ulici Nad Úžlabinou, Praha 10 Malešice, přechází hodně lidí, mj. ráno a odpoledne děti do školy a do školky s rodiči. Chybí tam namalované přechody, přestože jsou tam na to připravené chodníky s bezbariérovými nájezdy. K tomu se často stává, že tyto chodníky blokují parkující auta, takže se přechází divoce jak to jde bez dostatečného výhledu, což je našeho pohledu nebezpečné. Děkuji za prověření a řešení. Pěkný den, David Šlechtický

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Vyřešený

Chybějící přechod pro chodce v Srbínské ulici.
Srbínská, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 09. 2018

V Srbínské ulici není jediný přechod pro chodce, kterým se lze bezpečně dostat na Průběžnou ul., kde se nacházejí hojně využívané zastávky MHD. Vzhledem k tomu, že je to hlavní trasa ze ZŠ Gutova, nový přechod by byl velice žádoucí. V současné době ménší děti jsou nuceni kličkovat mezi parkujícími auty, což je velmi nebezpečné. Ideální by byla návaznost přechodu pro chodce ze Svojetické ul. od ZŠ. (fotografie prázdné ulice po čištení komunikace)

Nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská
Vyřešený

Nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická – Sedlčanská
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 06. 2017

Na základě opakovaných stížností mé 10-ti leté dcery, upozorňuji na nepřehledný přechod v křižovatce ul. Budějovická-Sedlčanská, v přímé blízkosti nadchodu ke stanici metra Kačerov a tedy na velmi frekventovaném místě v blízkosti několika škol a školek. Často zde parkují vozidla těsně u přechodu (nezřídka i na něm), a pokud jdete ve směru od metra, nejste jako chodec dobře vidět pro vozidla ve směru od Krče, kdy jsou tato vozidla vyjíždějící do kopce pod horizontem vozovky. Z tohoto důvodu nejsou z těchto vozidel dobře vidět chodci, ani chodec nevidí tato vozidla a jejich případná odbočovací znamení (často pak nevědí zda vozidlo bude pokračovat ve směru na Budějovickou či přes přechod do Sedlčanské ul.). V případě dětí je tato situace ještě nebezpečnější. Tedy jako největší problém vidím možné zakrytí výhledu jak pro chodce tak pro řidiče vozidel. Nejjednodušší rychlou nápravou tohoto stavu by mohlo být umístění betonového zátarasu či sloupků, které by zabránili parkování v těsné blízkosti přechodu. Situaci jsem zdokumentoval snímky, kde modrá Alfa-Romeo stojí na zmíněném problematickém místě.

Zvlněné značení přechodu na ul. Kloboučnická x K Podjezdu
Vyřešený

Zvlněné značení přechodu na ul. Kloboučnická x K Podjezdu
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 08. 2016

Přechod s vodicím pásem v místě, kde se setkává ulice Kloboučnická s ul. K Podjezdu, je už zase deformovaný a zvlněný. Již v roce 2012 se to na chodcisobe.cz řešilo a vyřešilo (http://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/29/deformovany-vodici-pas-na-prechodu-kloboucnicka-x-k-podjezdu), situace se ale nyní opakuje.