Filtr podnětů



Světelná signalizace

Seřadit podle počtu hlasů
Potenciálne nebezpečná zvuková signalizácia
Zaslaný

Potenciálne nebezpečná zvuková signalizácia
Radlická, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 04. 2012

U označeného ostrovčeku je problematická zvuková signalizácia pre nevidiacich, ktorá je pre prechod 'A' aj pre prechod 'B' umiestnená na rovnakom stĺpe a sluchovo je takmer nerozlíšiteľné ktorého prechodu sa 'zelená' týka. Problém nastáva ak človek stojí na ostrovčeku a plánuje prejsť po prechode 'B'. Vo chvíli keď sa prvý krát ozve zrýchlené tikanie zelená sa týka prechodu 'A' a zároveň dostávajú zelenú autá v smere od Anděla (červené šípky). Vzhľadom na nerozlíšiteľnosť zdroja zvukovej signalizácie ale chodci (a to aj vidiaci) pomerne často na tento signál podvedomo vstúpujú na prechod 'B' priamo pred rozbiehajúce sa autá. Neviem či sa na tomto prechode už stala nejaká nehoda ale obávam sa, že je to len otázka času.

Nesmyslná tlačítka pro chodce na semaforu
Zaslaný

Nesmyslná tlačítka pro chodce na semaforu
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 04. 2012

Na křižovatce Plzeňské ulice na Klamovce se před určitou dobou objevila u semaforů tlačítka pro chodce. Tedy - spíše proti chodcům. Jelikož se jedná o velice frekventovanou křižovatku, světla pro automobily se pravidelně střídají, avšak chodcům se bez zmáčknutí tlačítka zelená nerozsvítí (a i po zmáčknutí tlačítka se zelená často nerozsvítí při prvním, ale až při druhém zastavení aut). Na přechodu směrem ke Smíchovu je omezení tlačítkem naprosto bezpředmětné, protože mají-li auta červenou, tak na přechod ze žádného směru nemůže nic vjet, protože Plzeňská je jednosměrná. U přechodu na druhé straně u zastávky tramvaje sice teoreticky mohou odbočovat auta z Prachnerovy ulice, ale protože do ní lze vjet pouze z jednosměrné ulice Vrchlického, odbočují tam prakticky jen auta parkující ve vnitrobloku či ve slepé Hlaváčkově ulice. Stejná situace je na druhém konci Prachnerovy ulice na přechodu přes ulici Vrchlického, kde chodci rovněž musejí používat tlačítko, byť na přechod při červené pro automobily nemůže nic vjet. Jaký je smysl tlačítek?

Nebezpečný přechod Jana Želivského / Vinohradská (Izraelská)
Vyřešený

Nebezpečný přechod Jana Želivského / Vinohradská (Izraelská)
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 04. 2012

Nově zbudovaný přechod řízený světelnou signalizací umožní chodci přejít jen do poloviny komunikace z důvodu tramvajového pásu. Na nově zbudovaném ostrůvku uprostřed je nedostatek místa a maminka s kočárkem je ohrožena jak projíždějcími vozidly, tak tramvají (nedostatatečná velikost). Ostrůvek je krajně nedostačujcí a nebezpečný už tím že zasahuje do pruhu vozovky. Prosím tímto o sjednocení světelné signalizace na přechodu, aby člověk nebyl zastaven na tomto ostrůvku.

Přechod Na Radosti spojující přístupový chodník k metru Zličín
Zaslaný

Přechod Na Radosti spojující přístupový chodník k metru Zličín
Na Radosti, Praha - Zličín

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 02. 04. 2012

Dobrý den, ráda bych Vás upozornila na nyní již nebezpečný přechod pro chodce díky nové zástavbě na Zličíně. Přímo se jedná o přechod na ulici Na Radosti, viz přiložená fotografie stažená z mapy.cz. Díky zvýšené frekventovanosti aut bych Vás ráda požádala, aby na tomto přechodě byl zrušen režim blikající oranžové. Je to nebezpečné jak pro chodce, kteří nerespektují pokyn 'Zmáčkněte tlačítko' a vbíhají do vozovky na oranžovou těsně před projíždějícími auty, místo aby si počkali na světelnou signalizaci zeleného panáčka, tak i pro projíždějící řidiče, kteří by mohli některého chodce srazit. Nehledě na to, že i ti, kteří si tlačítko zmáčknou, stejně přejdou na blikající oranžovou a poté co padne pro auta červená, již nikdo přechod nevyužívá a auta stojí bezdůvodně. Věřím, že nastavení standardního režimu světel jako je tomu na většina přechodů by mohl v budoucnu zachránit lidský život a trápení případného účastníka nehody. Předem Vám děkuji, že se touto problematikou budete zabývat.

Signalizace prechodu - casova prodleva
Zaslaný

Signalizace prechodu - casova prodleva
Vrchlického, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 03. 2012

Dobry den, pokud se prijde na prechod pro chodce vedouci pres ulici Vrchlickeho, nelze pohodlne prechazet, pokud maji auta cervenou signalizaci. Zde pridavam popis nasledujicich scenaru: 1. Chodec se blizi k prechodu a vozum na Vrchlickeho ulici se meni signalizace ze zelene na cervenou. Chodec nestaci zmacknout tlacitko pro chodce drive nez padne cervena automobilum. I kdyz maji auta cervenou, chodec ma take cervenou a musi cekat minimalne dalsi cyklus nez se zobrazi zeleny panacek. 2. I prestoze auta maji zelenou, velmi casto po zmacknuti tlacitka pro chodce nedojde k prepnuti semaforu pro chodce na zelenou a opet musi cekat minimalne jeden cyklus, nez bude moct bezpecne prejit. Predstavoval bych si, ze chodcum padne zelena vzdy, pokud maji vozy cervenou. Nevidim v tom zadnou usporu casu pro ridice aut, spis jen frustrovanost chodcu a tim zpusobene prechazeni na cervenou.

Čekání za zelenou pro chodce i vozidla
Zaslaný

Čekání za zelenou pro chodce i vozidla
U Uranie, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 03. 2012

Na křižovatce ulic U Uranie a Ortenovo náměstí je na zdejším SSZ nastaven nepřetržitý provoz, přestože jsou zde minimální intenzity automobilového provozu. Za následek to má masivní porušování pravidel silničního provozu ze strany chodců (chůze na červenou) při přecházení ulice U Uranie - ti pochopitelně nejdříve zmačknou tlačítko, takže se jim zelená rozsvítí ve chvíli, kdy jsou již dávno pryč - čili svítí zcela zbytečně. Žádám buď o policejní dohled spojený s pokutováním neukázněných chodců nebo úpravu nastavení SSZ - vypnutí do režimu blikající žluté nebo zkrácení prodlužování zelené v hlavním směru (U Uranie) a podstatné zkrácení čekací doby na zelenou pro chodce.

Přechod na Královské cestě
Zaslaný

Přechod na Královské cestě
Křižovnická, Praha 1

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 26. 03. 2012

Světelná signalizace na přechodu pro chodce po Královské cestě je ostuda, kterou protrpí všichni cizinci v Praze. Zelená tam blikne tak na 10 sekund a auta pak troubí na davy cizinců, co se nestačili rozkoukat a chtějí přejít. Přitom auta nemají kam spěchat - návazné Smetanovo nábřeží je ucpané tak jako tak.

Rumunská
Zaslaný

Rumunská
Rumunská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 03. 2012

V Rumunské ulici jsou nejméně čtyři přechody, kde jsou zvýhodněna auta proti chodcům. Jakmile chodec opomene zmáčknout tlačítko pro chodce, zůstává do další zelené na chodníku. Podle mne by tlačítko pro chodce mělo znamenat jen a pouze to, že při jeho zmáčknutí ovlivním světelnou signalizaci na té které křižovatce.

Přechody: Vinohradská - Italská
Zaslaný

Přechody: Vinohradská - Italská
Italská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 15. 03. 2012

Na obou přechodech pro chodce na Vinohradské ulici ve směru Italská jsou již cca půl roku umístěny tlačítka pro chodce, která pokud nejsou zmáčknuta, chodcům se nerozsvítí zelená. Jedná se o jeden z nejfrekventovanějších přechodů na Vinohradské a pokládám to za nesmyslnou šikanu chodců na úkor aut. Stále totiž dochází k situacím, kdy lidé především staršího věku tlačítko nezmáčknou a vy když dorazíte a auta ve směru Vinohradská mají červenou, přesto nemůžete přejít a čekáte další minuty. Tento přechod fungoval bez problémů bez šikanózního tlačítka desítky let a nyní je na úkor několika málo aut, která odbočují, utlačován občan - chodec. A ti by přece měli mít přednost před automobilovou dopravou a ne naopak. Rád bych se tedy tázal, jestli by šlo tlačítko zrušit a tím by byla situace vyřešena,

Prosíme si zelenou pro chodce
Zaslaný

Prosíme si zelenou pro chodce
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 10. 03. 2012

Bylo by možné, aby na přechodu na křižovatce Novodvorská/Zálesí automaticky svítila zelená pro chodce a nebylo nutné si vyžádat zelenou zmáčknutím tlačítka na semaforu? Chodí tam hodně lidí např. na autobusovou zastávku na druhé straně. Díky.

Přechod Na Ohradě
Zaslaný

Přechod Na Ohradě
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 28. 02. 2012

Křižovatka Ohrada - ulic Koněvova a Želivského, která pokračuje za křižovatkou jako ulice Pod Krejcárkem. Na přechod této 'dvojsilnice' máte necelé dvě vteřiny. I zdravý mladý člověk jej (přechod) překoná pouze když běží. Tělesně postižený nebo senior by snad jedině musel zůstat stát uprostřed (na malém ostrůvku). Ale i tam by už došel na červenou...

Křižovatka K Barrandovu - Lamačova (u Lidlu)
Zaslaný

Křižovatka K Barrandovu - Lamačova (u Lidlu)
Slavínského, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 02. 2012

Volno pro chodce zde svítí jen pět sekund. Chodec přitom mezitím musí překonat šest pruhů pro auta. Tzv. vyklízecí doba (tj. čas než padne opět zelená i autům) je nastaven na podobně krátkou dobu. Toto časování je zřejmě pozůstatek z dob, kdy ulice K Barrandovu nahrazovala Pražský okruh, který je však již otevřen rok a půl a signalizace se ovšem změnám nepřizpůsobila.

velmi dlouhé čekání na zelenou
Zaslaný

velmi dlouhé čekání na zelenou
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 02. 2012

Na novém přechodu přes Patočkovu na křižovatce s ulicí Na Hubálce je tlačítko pro chodce a cyklisty. Mezi zmáčknutím tlačítka a rozsvícením zelené je ale velmi dlouhý interval, dost zbytečně. Přechod není tak frekventovaný, aby někdo chtěl přecházet každou minutu. Případně se tam dá určitě nastavit nějaký minimální limit, jak často může zelená svítit.