Filtr podnětů



Jiné

Seřadit podle počtu hlasů
Výmol u viaduktu v ulici Pod Táborem (Praha 10)
Nově zaslaný

Výmol u viaduktu v ulici Pod Táborem (Praha 10)
Pod Táborem, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 07. 2019

V ulici Pod Táborem ve směru z Malešic je kousek za viaduktem na silnici za zatáčkou ukrytý nepříjemně hluboký výmol akorát v úrovni pravého kola.

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou
Zaslaný

Prořez A21 - chodníku s cyklostezkou
K dolům, Praha 12

Kategorie: Jiné
Zasláno: 21. 06. 2019

Na smíšeném chodníku s cykloztezkou (A21) vedoucím podél ulice Generála Šišky od ulice 'Na Havránce' k bytovému domu 'Udubu' by bylo potřeba prořezat. 1) Z chodníku s cykloztezkou není vidět vyjíždějící vozidla z garáží z BD 'Udubu'. 2) Zúžený profil chodníku s cykloztezkou když se pokračuje směrem k ulici 'Na Havránce'.

Informační cedule o rekonstrukce koryta Botiče se povaluje na trávě
Zaslaný

Informační cedule o rekonstrukce koryta Botiče se povaluje na trávě
U Botiče, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 06. 2019

Cedule byla zřejmě vytržena nebo nikdy nebyla upevněna v zemi.

Vznik obytné zóny kolem Škroupova náměstí, Žižkov
Zaslaný

Vznik obytné zóny kolem Škroupova náměstí, Žižkov
Škroupovo nám., Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 06. 2019

Ulice Slavíkova, Kubelíkova a Ondříčkova jsou průjezdné ulice se zvýšeným množstvím projíždějících aut. Ulicemi mezi nimi (Křížkovského, Zvonařova, Blodkova, Pospíšilova, Fibichova), celkem 6 bloků domů, sice zvýšené množství aut neprojíždí, chodci zde však autům musejí dávat přednost. Děti si zde nemohou volně hrát ani jezdit na kole. Návrh: 1. V první fázi umístit značky obytné zóny v uvedené oblasti (z východu ohraničené Mahlerovými sady s TV vysílačem). 2. Při příští rekonstrukci silnice, umístit zpomalovače provozu, případně výrazné prvky zřetelně odlišující obytnou zónu od silničního provozu. Uvedené změny by neměly mít vliv ani na možnost dosahu uvedených ulic autem, ani na venkovní parkování. Pouze by měly formalizovat faktický stav, kdy rozumní řidiči zde již nyní jezdí krokem a umožnit rodičům dát volnost svým dětem si zde hrát (jezdit na kole).

Propadly chodník v průchodu domu, ulice Měchenická
Zaslaný

Propadly chodník v průchodu domu, ulice Měchenická
Měchenická, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 06. 2019

Dobrý den, v průchodu domu https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=14.4851182&y=50.0505235&z=18&ut=propadl%C3%BD%20chodn%C3%ADk&uc=9hK2wxXlkL&ud=ulice%20M%C4%9Bchenick%C3%A1%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20Praha je propadlý chodník u budovy bytového domu, což způsobuje zatékání do objektu. Dochází tím k poškození majetku, navíc propad může způsobit pád člověka a jeho zranění. S ohledem na blízkost mateřské školy jsou též v ohrožení i děti.

Neexistující pěší spojení zastávky V Remízku a ul. Ke Smíchovu
Nově zaslaný

Neexistující pěší spojení zastávky V Remízku a ul. Ke Smíchovu
Ke Smíchovu, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 05. 2019

Od autobusové zastávky V Remízku neexistuje cesta pro pěší směr Slivenec, pokud chcete jít ulicí Ke Smíchovu. Stavba, která se tváří jako podchod pod ulicí K Barrandovu, je zavřená a zamčená. Po přeběhnutí čtyřproudé silnice se sice chodec dostane na druhou stranu směrem na Slivenec, ale tam pro změnu chybí chodník. Do ulice Ke Smíchovu se musí jít kus přes pole. Škoda, protože nedávno se v ulici Ke Smíchovu udělal úplně nový chodník, na který ale nic nenavazuje. Bude se to výhledově nějak řešit, nebo upravovat? Děkujeme za informaci.

Stromy v ulici u Blaženky
Zaslaný

Stromy v ulici u Blaženky
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

V návaznosti na snahy primátora hlavního města Prahy p. Zdenka Hřiba obnovit v ulicích města Prahy malý vodní cyklus, což zahrnuje i sázení stromů, bych rád upozornil na příležitost začít s výsadbou stromů v ulici U Blaženky. V ulici u Blaženky a nejen tam (dale např. Na Cihlářce) je dostatek místa na výsadbu potřebných stromů, které místním lidem poskytnou velmi potřebný stín, a to hlavně v letních měsících, stromy na těchto ulicích chybí a je to citelně poznat právě v období léta, kdy procházíte ulicemi a stínu, aby pohledal. Stromy v horku zachytávají vodu, která se odpařuje a ochlazuje tak ovzduší, a zároveň také prach.Stromy pak fungují jako přírodní klimatizační jednotka. Jiné ulice v sousedství (U Klavírky, Nad Santoškou, Xaveriova) již stromy mají nebo byly vysazeny . Jsme zvědaví, co podnikne městská rada a jak dlouho to bude trvat? Že by výmluvy ohledně kabelů a potrubí co vede ulicí? Chystáte se podniknout v tomto nějaké kroky? Také bych doporučil implementovat kruhový objezd (v ulici u Blaženky) se zelení na velké křižovatce, kde v létě teplota dosahuje více než 50 stupňů a asfalt se tam roztéká tak, že se při chůzi boty lepí k chodníku. Samozřejmě to také zastaví auta projíždět tímto místem nepřiměřenou rychlostí.

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
Zaslaný

Zastaralá infrastruktura - Malvazinského náměstí - před Albertem.
U Šalamounky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 05. 2019

Mám podnět pro radnici městské části Praha 5,a to restrukturalizaci “Malvazinského náměstí- místo před Albertem ” Malé náměstí, které může v budoucnu fungovat jako tzv. “červený koberec” pro okolí, je momentálně ve velmi špatném stavu. Auta zabírají náměstí kvůli špatné a zastaralé infrastruktuře. Dlažba je ve velmi tristním stavu a není zde vůbec žádná zeleň, žádné stromy, které by v létě mohly chodcům poskytnou, tak potřebný stín. Lavičky jsou ošklivé a po většině využívány lidmi, kteří zde konzumují alkohol již od časných ranních hodin, hází své láhve a cigarety do malého trávníku, protože tam není nic jiného než plevel. Můj návrh můžete vidět viz níže, jak by se místo dalo vylepšit, a to např: parkování (výhodnější krátkodobý pobyt, 30 minut parkování povoleno pouze mezi 9-18 h). Toto parkování by bylo pohodlnější pro místní obyvatele a ty, kteří plánují udělat nákup v malém supermarket Albert. To by zamezilo tomu, že zde parkují mimopražští, kteří se svezou autobusem na Anděl a pokračují dál do práce, zatímco jejich auto blokuje celý den místo pro ty, kteří si chtějí jen zastavit a nakoupit. Malá zeleň na chodnících zase zastaví občany překračovat silnici tam, kde je to nepřehledné a riskantní. Jízdní pruh pro cyklisty by mohl taktéž zastavit auto od parkování viz obrázek “Finální”.

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Vyřešený

Poškozená záterasa na parkovacím stání
Nad Závěrkou, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 05. 2019

Před naším domem Nad Závěrkou 12 probíhaly od 1.5. výkonové práce, které vedly přes moje soukromé parkovací místo. Dělníci mi poškodili záterasu na auto, která se nyní vyklá a kostky kolem ní vypadávají. Prosím o nápravu!

Nebezpečné  umístění kontejnerů na tříděný odpad
Zaslaný

Nebezpečné umístění kontejnerů na tříděný odpad
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 04. 2019

Kontejnery jsou umístěné hned vedle přechodu pro chodce. Pokud jdete s dítětem nebo se psem, řidič (při jízdě ulicí nahoru) nemůže vidět chodce vstupující na přechod (obrázek č. 1). Auta touto ulicí zrovna neprojíždějí dvacítkou. Kontejnery by se měly odsunout tam, kde původně stály - tedy níže v ulici u Blaženky 31. V době, kdy se zde opravovala vozovka, byly přesunuty kontejnery do vyšší části ulice k přechodu, nicméně v dolní části na ně bylo vytvořeno místo (obrázek č. 2). Dnes se tam namísto kontejnerů parkuje. Zástupným problémem je to, jak to v okolí kontejnerů vypadá týden co týden (obrázek č. 3 a č. 4).

Stížnost na stav úvozové cesty  spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Vyřešený

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Na Popelce, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 25. 03. 2019

Nepořádek v parku a podél cesty je nehorázný a to už přinejmenším přes půl roku. V obou stráních zmačkané PET lahve, plechovky, pneumatiky, deky a oblečení, které sem natahali pravděpodobně lidé bez domova. Popadané větve na cestě, zeleň dlouhodobě neudržována. Na schodech na konci roku 2018 přibylo zábradlí, nicméně zůstaly vytlučené dlažební kostičky na více místech ve svahu na frekventované cestě, kde hrozí nebezpečí pádu už nikdo neopravil. Odpadky jsou rozházeny pod keři a v neposlední řadě jsou zde k vidění použité injekční stříkačky a plastové dózy od metadonu.

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem
Zaslaný

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem
Národních hrdinů, Praha - Dolní Počernice

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 03. 2019

Olupující se beton ze stropu pod železničním mostem nad chodníkem a vozovkou v ulici Třída národních Hrdinů Praha 9 Dolní Počernice

Obecní studny Hostavice ve správě MÚ Praha 14
Nově zaslaný

Obecní studny Hostavice ve správě MÚ Praha 14
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 03. 2019

Opravit obecní studny a osadit pumpou ostrůvek Vidlák Novozámecká Ostrůvek Novozámecká Včelničná a u parku Vidlák která byla zasypána při rekonstrukci parku. Obec by měla mít zájem a to z hlediska ochrany vodních zdrojů dle zákona.

Vlaková zastávka Dolní Počernice
Zaslaný

Vlaková zastávka Dolní Počernice
Hruškovská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 03. 2019

Nefunkční veřejné osvětlení na nástupišti směr Praha nefunkční osvětlení v čekárnách a nefunkční rozhlas hlášení odjezd vlaků

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Zaslaný

Bez osvětlení - spojka Nedokončená-Manželů Dostálových
Nedokončená, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 02. 2019

Na spojovací cestě mezi ulicemi Nedokončená a Manželů Dostálových a v okolí autobusové zastávky není funkční veřejné osvětlení. Je to jediná přístupová cesta pro pěší směrem od Nedokončené k autobusu MHD.