Vyhledávejte podle:



Světelná signalizace

Seřadit podle počtu hlasů
Křižovatka s matoucím semaforem - Tréglova x Do Klukovic
Bez odpovědi

Křižovatka s matoucím semaforem - Tréglova x Do Klukovic
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 18. 04. 2021

Návrh na drobnou úpravu semaforu, která by výrazně zvýšila bezpečnost a přehlednost provozu v křižovatce na Barrandově, kde se přejíždí přes tramvajové koleje. Na křižovatce Tréglova x Do Klukovic je ve směru od ulice Tréglova matoucí semafor pro auta. Zelená na 'běžném' kulatém semaforu v ul. Tréglova platí ve skutečnosti pro odbočení doprava přes koleje dolů směr Do Klukovic, zatímco pro směr rovně a doleva je potřeba počkat na doplňkovou zelenou. Nedává to příliš smysl, zvlášť když Tréglova (a dále Werichova) je značena jako hlavní, ale platí pro ni jen doplňkový semafor. Kdo to nezná, tak se těžko orientuje. Neznalí řidiči zde často troubí na řidiče znalé. Poměrně často se zde stávají nehody a nejednou to odnese sloup, který spadne na chodník, nebo auto, které je odhozeno tramvají také na chodník. Bohatě by stačilo dát na semafor standardní světla s jednoznačně označenými směry. Prosíme o nápravu. (Mimochodem, k této křižovatce jsme dávali podnět na dobudování jednoho přechodu, který by celé místo standardizoval a udělal z něj normální pohodlnou křižovatku.)

Dlouhý provoz semaforu na ulici Nárožní
S odpovědí

Dlouhý provoz semaforu na ulici Nárožní
Nárožní, Praha 13

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 02. 2021

Dobrý den, každý den (večer po práci kolem 19:00) procházím přes přechod před obchodem XXXLutz-Mobelix na ulici Nárožní na Praze 13. I když na cestě není žádný provoz (obchod zavírá v 18:00) tak je semafor v provozu. Jako chodec nechci přebíhat na červenou - nikdy nevíte odkud vyskočí policajt. Tak čekám na zelenou a zákon schválnosti - často zastavím jediný vůz (autobus MHD s lidmi). Věřím, že tenhle stav irituje i mnoho jiných chodců a řidičů a zbytečně zvedá krevní tlak, který se pak projeví na cestě agresivnější jízdou řidičů a de facto se zvýší nebezpečí pro nás chodce. Bylo by možné přenastavit semafor tak aby fungoval jenom v době kdy je obchod skutečně otevřen? Zvýší se tím plynulost provozu. Děkuji za odpověď.

Řízení křižovatek Budějovická-Antala Staška a Budějovická-Vyskočilova
S odpovědí

Řízení křižovatek Budějovická-Antala Staška a Budějovická-Vyskočilova
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 08. 02. 2021

Vím, že už se podobné situace jinde řešily, ale mám problém se způsobem řízení křižovatek na ulici Budějovická s ulicí Antala Staška-Sedlčanská a stejně pak i dále s ulicí Vyskočilova-Olbrachtova. Podle mého je tam zcela neadekvátně nastaveno volno pro chodce na přechodech pouze na vyžádání prostřednictvím tlačítka. Chápu obecné argumenty o nutnosti prodlužovat intervaly kvůli času na přejití komunikace, nicméně zde příliš neplatí. Provoz v kolmých směrech je po většinu dne zhruba stejný a není tedy nutné preferovat jeden hlavní, výrazně převažující směr. Ostatně i takt křižovatek je relativně vyrovnaný, byť jsem jej neměřil. Problém s tlačítky ovšem nevidím jen v tom, že když jej chodec s dostatečným předstihem neaktivuje, tak mu systém volno neudělí i přesto, že je na místě v době udělení volna pro rovnoběžný směr (a tedy by to normálně stihl) a je nutné pak zbytečně čekat celou další sekvenci. Byl jsem ale i svědkem několika vyloženě nebezpečných situací, kdy k nehodě chyběly jen centimetry. Když totiž u přechodu stojí více lidí, řidiči odbočující z rovnoběžného směru přes přechod automaticky volno chodců očekávají a často rutinně před přechodem brzdí nebo zastavují. Chodce to pak mate ještě více, když mají stále červenou. Někteří pak i přesto na přechod vstupují, což následně vede ke konfliktům s řidiči, kteří si situaci mezitím uvědomili. Prosím o ověření možnosti deaktivace tlačítek na nezbytně nutnou dobu (dle mého na těchto křižovatkách zcela zbytečná). Intervaly jsou dostatečně dlouhé, aby i při automatickém přidělování volna chodcům umožnily přejít celou šíři vozovky a zároveň nebrzdily provoz aut. Rozhledové podmínky jsou navíc ze všech směrů dostatečné k tomu, aby řidič viděl, zda na přechodu někdo je či nikoliv a nehrozí tedy nenadálé a nečekané 'vbíhání' chodců před vozidla. Jako podpůrný argument bych pak použil současnou epidemickou situaci, kdy se většina lidí brání fyzickému kontaktu s cizími předměty a tím méně chtějí používat věc jako je tlačítko pro chodce.

Tlačítko u přechodu pro chodce
S odpovědí

Tlačítko u přechodu pro chodce
Rumunská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 01. 2021

Prosím o odstranění tlačítka u přechodu pro chodce. Přechod je velmi frekventovaný, tlačítko nyní zbytečně brání chodcům přejít např. pokud se dostaví ke křižovatce o pár vteřin později a tlačítko již nereaguje. Chodec by se takto neměl 'doprošovat' svého práva jednoduchého přechodu. Chodci mají mít přednost ve městě před IAD neboť nezatěžují žádným způsobem životní prostředí a jedná se o nejefektivnější způsob pohybu po městě.

Nepřístupný semafor
Bez odpovědi

Nepřístupný semafor
Dělnická, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 07. 09. 2020

Dobrý den, opět je rozkopaný chodník v Dělnické ( křižovatka Dělnická - Jankovcova) celou dobu cca měsíc jsou semafory mimo provoz. O víkendu semafory znovu zprovoznili. Což je chválihodné, kdyby nezapomněli, že dokud nestiskneš, nepřejdeš. Kolem semaforu zůstaly zábrany kvůli výkopu. Děkuji Jana Stříbrná

Příliš krátká doba zelené na semaforu na Francouzské u potravin Vávra
S odpovědí

Příliš krátká doba zelené na semaforu na Francouzské u potravin Vávra
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 15. 07. 2020

Doba na přechod docela široké vozovky na Francouzské u potravin Vávra (odhadem 15m) je cca 3 vteřiny. Dnes mě málem přejel motorista, jelikož jsem stihla dojít asi do třetiny a ještě mi málem vynadal. Asi před týdnem jsem byla svědkem, kdy tramvaj téměř přejela staříka s holí, jenž byl už asi 5 vteřin po limitu a došel jen na konec kolejiště. Toto není normální! Snažím se vycházet už na oranžovou, abych došla alespoň do 2/3 a to jdu svižným krokem. Pokud náhodou projede tramvaj během 'naší' zelené, už nestíháme ani vyjít a čekáme další minutu a půl.

Světelná signalizace Českobrodská x Lomnická
S odpovědí

Světelná signalizace Českobrodská x Lomnická
Českobrodská, Praha 14

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 06. 2020

Dobrý den,chtěl bych nahlásit špatně seřízená světla na křižovatce Českobroská x Lomnická. V ranních a večerních hodinách, když jedete vozidlem po Českobrodské, svítí všude červená, musíte zastavit a teprve potom naskočí zelená. Šla by světla nastavit třeba na 40 km/h a plynule projet křižovatkou, než pokaždé zastavit.

Velmi krátká Zelená na přechodu na Olšanském Náměstí Pha 3 Žižkov
S odpovědí

Velmi krátká Zelená na přechodu na Olšanském Náměstí Pha 3 Žižkov
Olšanské nám., Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 06. 2020

Na přechodu na Olšanském náměstí (mezi hotelem Olšanka a Lékárnou resp. Vietnamcem - jedná se o 2 semafory - přes tram pás a přes silnici) je dlouhodobě krátká zelená - nesmyslně! - i když vyrazím hned, nestihnu projít sám - zdravý dospělý, natož s dětmi...často vám najíždí na paty naštvaní řidiči, kteří to neznají a myslí si že tam spíte... Prosím o přidání alespoň 4–5 s - pomůže to bezpečnosti a řidičům to neublíží! Díky

Krátká zelená v ulici K Horkám
S odpovědí

Krátká zelená v ulici K Horkám
K Horkám, Praha 11

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 06. 2020

Na ulici K Horkám (křižovatka s Bratislavskou) nově trvá zelená je 7 vteřin (měřila jsem). Za tu dobu nestihnu přejít ani já mladá, zdravá a připravená na krátkou zelenou. Na přechodu nejsou dobře vidět přijíždějící auta, je cloněný křovím. Přecházet se dá, až když auta opravdu zastaví, to už pomalu padá červená. jedná se o hlavní tah mezi sídlištěm a Hostivařskou přehradou.

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
S odpovědí

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 05. 2020

Dobrý den, chtěl bych upozornit na velmi krátkou zelenou v Sokolovské ulici na výše uvedené křižovatce - i v době mimo dopravní špičky se tvoří nepříjemná kolona - např. pro směr do centra až ke křižovatce s Freyovou. Tato situace začala prakticky po ukončení rekonstrukce Sokolovské (před radnicí) cca v dubnu 2020. Je to zbytečné, stačí trochu lépe seřídit intervaly průjezdů - pochopitelně tramvaje MHD musí mít přednost. Děkuji za pochopení.

Velmi krátký interval na přechodu pro chodce v ulici Jandova, Praha 9
S odpovědí

Velmi krátký interval na přechodu pro chodce v ulici Jandova, Praha 9
Jandova, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 02. 04. 2020

Zelená na přechodu pro chodce, v ulici Jandova na Vysočanské, svítí jen pár vteřin. I mladému člověku trvá přejít déle. Agresivní řidiči pak najíždějí a troubí na chodce, kteří nestihli přejít celý přechod, protože na semaforu již vidí červenou a asi si myslí, že šli na červenou. Je to dost nepříjemné, nemluvě o starších lidech, kteří potřebují na přejití mnohem déle.

Nebezpečný přechod Jana Želivského/Olšanská
S odpovědí

Nebezpečný přechod Jana Želivského/Olšanská
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 10. 2019

Při přecházení od Nákladového nádraží Žižkov je velmi krátká zelená tak, že chodec nedojde ani do půlky silnice a padne červená. To by ani tak nevadilo, ale velká část řidičů, kteří jedou z Olšanské doprava na Želivského, si tuto situaci neuvědomují a na chodce troubí, protože si myslí, že jde na červenou. Stává se mi to neustále a někdy mají řidiči co dělat, aby vůbec zastavili. O nadávkách o tom, že jdu na červenou, ani nemluvím. Navrhuji umístit na semafory pod zelenou šipku oranžovou signalizaci pro upozornění na chodce, aby si řidiči uvědomili, že mají dát chodcům přednost.

Přehlednost semaforu Černokostelecká X Na Palouku
Vyřešený

Přehlednost semaforu Černokostelecká X Na Palouku
Na palouku, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 10. 2019

Ve směru do centra není v pravém pruhu dostatečně viditelný semafor přijíždějícím automobilům, který signalizuje zelenou zvlášť pouze pro pravý pruh. Viditelný není přes větve stromu viz fotografie.

Špatně nastavený interval semaforu ul. Na Vinobraní
S odpovědí

Špatně nastavený interval semaforu ul. Na Vinobraní
Na vinobraní, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 06. 2019

Dobrý den, prosím jestli by se někdo mohl podívat na nastavení intervalu semaforu v ulici Na Vinobraní, V Korytech a Jabloňová. Když se jede autem z ulice Na Vinobraní, nebo Jabloňové, tak se čeká okolo 2,5min i když není žádný provoz. Potom je to samé i z pohledu chodců. Čekáte dlouho na zelenou a pak během 3vteřin skočí červená.

Odpočítávání světelné signalizace pro chodce
S odpovědí

Odpočítávání světelné signalizace pro chodce
Ječná, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 04. 2019

Na všech přechodech na náměstí I. P. Pavlova je instalováno časové odpočítávání změny signálu. Zajímalo by mě, proč je časový odpočet aktivní jen u zeleného signálu a nikoliv u červeného. Smysl časové signalizace je omezit počet chodců, kteří přechází na červenou, protože vidí, jak dlouho ještě budou čekat. Toto zařízení by mělo sloužit ke zvýšení komfortu chodců při přecházení rušných komunikací. Časová signalizace u zeleného signálu však chodce psychologicky nutí zrychlit, aby stihli přejít než vyprší čas, tím pádem rozhodně k jejich většímu komfortu nepřispívá. Prosím o vysvětlení významu tohoto opatření.