Filtr podnětů



Světelná signalizace, Praha 7

Seřadit podle počtu hlasů
Krátká zelená na nábř. Kpt.Jaroše
Zaslaný

Krátká zelená na nábř. Kpt.Jaroše
nábř. Kapitána Jaroše, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 27. 09. 2018

Interval pro přecházení je krátký. Přes přechod se musí běhat. Stejný problém u celé křižovatky Bubenské nábřeží X Argentinská.

Světelná signalizace pro chodce je krátká!
Nově zaslaný

Světelná signalizace pro chodce je krátká!
Štefánikův most, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 27. 09. 2018

1) Interval pro přecházení je extrémně krátký !!! I při rychlé chůzi dojdu do poloviny přechodu a už svítí červená. Už se tu tento přechod řešil a pochopila jsem z toho, že byla pouze přímo před přechodem přidána signalizace pro auta. Přesto mám pocit, že auta na mě čekají jen z dobré vůle. Byl by problém, aby byla zelená delší a chodec mohl přejít celý přechod na zelenou v normálním tempu? Když naskočí červená dřív, je to stresující a člověka to nutí dát se do běhu. Tak dlouho člověk čeká, než vůbec naskočí zelená, a pak mu je věnováno jen pár sekund. 2) signalizace se musí zmáčknout opakovaně. Tlačítko nefunguje úplně dobře

Nebezpečná křižovatka Dělnická - Jankovcova (Praha 7)
Nově zaslaný

Nebezpečná křižovatka Dělnická - Jankovcova (Praha 7)
Dělnická, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 04. 2018

Dobrý den, ráda bych podala podnět na úpravu časování semaforů na křižovatce Dělnická - Jankovcova. Již 5 let pracuji v Jankovcově 2 a každý den musím několikrát tuto křižovatku přecházet, stejně tak jako velké množství lidí pracujících v budově NKÚ a přilehlých budovách. Až poslední dny mi ale začíná docházet trpělivost, i když tento problém trvá v podstatě od začátku. Jedná se o velice frekventovanou křižovatku, kde nejen v ranních, ale především ve večerních/nočních hodinách ukazuje semafor pro chodce zelenou jen několik vteřin, než skočí červená. Většinou je v tu chvíli chodec ve třetině, max. polovině vozovky. V tu chvíli do něj začínají pravidelně najíždět auta přijíždějící z ulice Dělnická (která z Libeňského mostu, ulice Dělnická odbočují do Jankovcovy). I když je v takovém případě právo na straně chodce, který má právo dopřejít i na červenou, když začal přecházet na zelenou, auta najíždí do křižovatky, troubí a sprostě křičí na chodce, který se snaží dopřejít. Jedná se o velice nebezpečnou situaci, která člověku často znepříjemní zbytek pracovního dne. Není to v rámci Prahy určitě nic neobvyklého a vím, že právo je na straně chodce, ale to mu v případě, že skončí pod koly vozu, už nepomůže. Také vím, že značení se mění dle frekventovanosti dopravy, ale minimálně mezi 8. - 10. hodinou ranní by se mělo několik vteřin pro chodce přidat (je jich tam v tu dobu minimálně stejně jako automobilů). To, že večer je červená na semaforu neuvěřitelně dlouho a zelená pak 2 vteřiny (když nejezdí ani moc aut, ani nepřechází moc chodců), moc nechápu a byla bych také ráda za osvětlení tohoto nepoměru. Přikládám fotografie a označení příslušné křižovatky a budu vděčná za jakoukoli informaci. Vím, že ke změnám asi nemůže dojít ihned, ale po včerejším nepříjemném zážitku s řidičkou automobilu jsem se již rozhodla jednat. S díky a s pozdravem Eva Karešová

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Zaslaný

Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici
Korunovační, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 09. 2016

Na Korunovační ulici (Praha 7) je vypnutá světelná signalizace na přechodu u ZŠ Korunovační z důvodu uzavření Korunovační ulice jako průjezdní komunikace. Tento fakt ovšem neznamená, že po Korunovační nejezdí auta - jezdí a rychle. Bylo odstraněno svislé značení přechodu pro chodce, povoleno parkování na ulici (viz foto). Řidiči nedodržují předpisy a parkují navzdory dopravní značce až k přechodu. To způsobuje naprostou nepřehlednost na v podstatě 'neexistujícím' (za daného stavu věcí) přechodu,. Přechod denně přecházejí stovky dětí - za auty jsou pro řidiče špatně viditelné a samy se nemohou z chodníku rozhlédnout - musí vstupovat do vozovky, a pak se teprve rozhlédnout. Projíždějící řidiči přechod ignorují a nedávají chodcům přednost; právě díky tomu, že je Korunovační uzavřena a nestojí na ní kolony aut jako obvykle, mohou řidiči jezdit o to rychleji. Policista je na přechodu přítomen pouze ráno a ne vždy. Daný stav věcí je nebezpečný a vyžaduje nápravu - zapnutí semaforu alespoň na tlačítko.

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Vyřešený

Dlouhá červená na přechodu přes Bubenské nábřeží u Argentinské
Bubenské nábř., Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 08. 2016

Při přecházení nejjižnějšího úseku sekvence přechodů přes Bubenské nábřeží je vyžadováno stisknutí tlačítka. I přesto je čekání na zelenou příliš dlouhé. Navrhuji synchronizovat SSZ tak, aby se daly všechny tři části přechodu přejít najednou a zároveň preferovat chodce přes zmíněný úsek u řeky, kde je to vzhledem k relativně nízké intenzitě motorové dopravy dost dobře možné bez rizika vzniku kongescí před křižovatkou s Argentinskou. Přechod je velmi hojně užívaný jak chodci, tak cyklisty vedoucími kolo mezi dvěma přilehlými cyklostezkami.

Nastavení intervalů na semaforech na ulici Veletržní
Bez odpovědi

Nastavení intervalů na semaforech na ulici Veletržní
Veletržní, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 25. 01. 2016

Otevřením tunelu Blanka a následným snížením jízdních pruhů ve Veletržní ulici poklesl tranzitní provoz. Nicméně semafory stále běží v nastavení, aby projelo co nejvíce automobilů. Chodci v současné době stojí na červenou zbytečně dlouho na úkor vozů, přestože ulice bývá minimálně z jednoho směru téměř prázdná a bez aut...

Krátka zelená pro chodce na křižovatce Veletržní a Strojnická
Zaslaný

Krátka zelená pro chodce na křižovatce Veletržní a Strojnická
Veletržní, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 10. 2015

Přechod je přes tři jízdní pruhy a délka zelené tomu možná podle normy odpovídá, ale rozhodně není tato délka dostatečná pro pohodlné přejití. Rád bych se zeptal, zda když už je zprovozněn tunel Blanka a klesl zde provoz, mohlo by dojít i k prodloužení zelené pro chodce a tím i jejich pohodlí.

Zrušit tlačítko pro chodce na Milady Horákové
Zaslaný

Zrušit tlačítko pro chodce na Milady Horákové
Letenské nám., Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 07. 2014

Bydlím od letošního roku v Bubenči a chodím denně přes přechod od Letenského náměstí do Ovenecké. Je tam stejný problém jako na několika místech v Praze: dlouhý interval a k tomu tlačitko pro chodce. Krátký interval znamená, že když tam půl minuty čekáte a například Vám zazvoní telefon nebo vám cokoli jiného odvede na 2 sekundy pozornost, může se stát, že zmeškáte zelenou. Tlačítko naopak znamená, že když nezmáčknete, stojíte tam ještě déle. To je problém, když jdete z nákupu a máte plné ruce (a pochopitelně nechcete zrovna odložit nákup na špinavý chodník), anebo pro staré lidi (byl jsem 2x u toho, když stará paní čekala v letním vedru (vic než 30 stupňů), protože v jedné ruce měla nákup a v druhé hůl, o kterou se opírala. Staří lidé samozřejme hůl pustit nemohou a nákup odložit a poté zvednout je pro ně problém. Tlačítka pro chodce, které bez aktivace drasticky prodlouží intervaly, jsou naprosto nedomyšlené, protože se prostě často stává, že nemáte volnou ruku. Co například má dělat rodič s taškou v jedné ruce a malým dítětem v druhé, nebo v náruči, nebo s kočárem?

Krátká zelená na Ortenově náměstí
Zaslaný

Krátká zelená na Ortenově náměstí
U Uranie, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 12. 2012

Přechod na zelenou přes ulici U Uranie u Ortenova náměstí je enormně krátký, takže si leckdy člověk ani nevšimne, že zelená naskočila . Hodilo by se zelenou prodloužit na cca 10 vteřin.

Čekání za zelenou pro chodce i vozidla
Zaslaný

Čekání za zelenou pro chodce i vozidla
U Uranie, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 03. 2012

Na křižovatce ulic U Uranie a Ortenovo náměstí je na zdejším SSZ nastaven nepřetržitý provoz, přestože jsou zde minimální intenzity automobilového provozu. Za následek to má masivní porušování pravidel silničního provozu ze strany chodců (chůze na červenou) při přecházení ulice U Uranie - ti pochopitelně nejdříve zmačknou tlačítko, takže se jim zelená rozsvítí ve chvíli, kdy jsou již dávno pryč - čili svítí zcela zbytečně. Žádám buď o policejní dohled spojený s pokutováním neukázněných chodců nebo úpravu nastavení SSZ - vypnutí do režimu blikající žluté nebo zkrácení prodlužování zelené v hlavním směru (U Uranie) a podstatné zkrácení čekací doby na zelenou pro chodce.