Velmi krátká zelná pro chodce přes ul Radlická

Přechod se nachází u tramvajové stanice Křížová. Interval zelené je cca 3 vteřiny. To se opravdu nedá stihnou přejí. Plus dodám, že na jedné straně přechodu je obchod s dětským sortimentem a pravidelně ho naštěvují matky s kočárkem, které nikdy nemohou stihnout přejít včas.

Děkuji Strádal

Zaslal: Ondřej Strádal, 18.07.2015 v 11:43

Praha 5-

Radlická, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 20.07.2015 11:59

Dobrý den,
děkujeme za informaci s tím, že s ohledem na znění Statutu hl.m. Prahy jsou kompetence v oblasti telematických systémů, mezi něž náleží i světelně řízená signalizační zařízení v Radlická v kompetenci odboru dopravních agend Magistrátu hl.m. Prahy, Jungmannova 35, Praha 1. E-mail přeposíláme společně se žádostí o podání zpětné informace na Vaši adresu jak byl předmět žádosti vyřízen.

S pozdravem

Ivan Růžička
Odbor dopravy ÚMČ Praha 5Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Tomáš z chodci proti sobě: A zase ty bludy, Ondro. Zelená nesvítí 3 sekundy.
Minimální délka zelené je podle zákona 5 sekund, neslouží k přejití vozovky, nýbrž pouze ke VSTUPU na přechod. Řadič (počítač na křižovatce) bez výjimky zajišťuje, aby to minimálně 5 sekund bylo. Netvrdím, že je to ideální stav, ale co byste doporučil? Prodloužit na 20 sekund? Co ten chudák, který vstoupí na přechod v poslední sekundě zelené? Zase bude mít málo času, tak mu přidáme? S kočárkem chodím a problém přejít nemám, starého pomalého člověka na přechodu snad v Praze nikdo nikdy nepřejel (vyjma opilců, kteří barvy nerozlišují), naopak jsem mnohokrát viděl, jak řidič dává přednost i té babce, která tam vlezla už na červenou. Na tomto přechodu by to spíš chtělo zkrátit čekací dobu chodců, která je zde poměrně dlouhá.
05.08.2015 v 12:52    

nahodny kolemctouci: 5 sec zelena, znamena, ze 5 sec maji chodci moznost vstoupit na prechod. Nikde neni psno, ze musi na zelenou prechazeni i dokoncit! to je velmi oblibeny blud. proto taky nenaskoci autum zelena ihned pote, co chodcum cervena. Je n ormalni, ze chodec vejde na zelenou a dochazi na cervenou. Nebo jste jak Rainman, kdyz se rozsviti cervena, tak zastavite?
15.11.2015 v 13:54    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Radlická, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Krátká zelená na nábř. Kpt.Jaroše

Praha 7, 27. září 2018 S odpovědí

Přechod Vinoř

Praha - Vinoř, 08. srpen 2013 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty