Filtr podnětů



Světelná signalizace

Seřadit podle počtu hlasů
Nefunkční semafor, už několik týdnů!
Bez odpovědi

Nefunkční semafor, už několik týdnů!
Americká, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 03. 2014

Problém je na náměstí Míru, které jsem ale na mapě nemohl vybrat. Na přechodu pro chodce na Náměstí míru mezi Americkou a Francouzskou (u stánku se zmrzlinou) už několik týdnů nefunguje pořádně semafor. Auta mají někdy i 5 minut zelenou, chodci červenou. Tvoří se tam velké skupiny chodců, které potom postupně začínají přecházet na červenou mezi auty, situace je tedy nebezpečná. Problém existuje již několik týdnů. Asi před měsícem jsem zavolal na P2 a nahlásil problém. Kromě toho jsem upozornil kolemjdoucího strážníka MP. Ale zatím nic. Mělo by se to vyřešit ihned, jinak tam dojde k nehodě.

Dlouhé čekání na zelenou na přechodu přes ul U Kunratického lesa
Bez odpovědi

Dlouhé čekání na zelenou na přechodu přes ul U Kunratického lesa
Na ovčíně, Praha 11

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 02. 2014

Prosím o úpravu logiky spínání zelené na semaforu pro chodce. Po stisknutí tlačítka pro chodce semafor čeká mnohdy i přes 20 sekund, aniž by k tomu měl důvod. Semafor stojí scela osamocen na ul U Kunratického lesa, tedy by neměl mít žádnou závislost na okolní semafory. Přesto si žije svým životem a zapíná červenou, aniž by ho o to chodci žádali a když požádájí nechá je zbytečně čekat. Realita potom je, že auta stojí, aniž by měla důvod, a chodci přecházejí na červenou, protože zelená si dává na čas..

Přechod Vinoř
Zaslaný

Přechod Vinoř
Mladoboleslavská, Praha - Vinoř

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 08. 08. 2013

Na přechodu Mladoboleslavská v Praze-Vinoři nesvítí výstražná světla nad přechodem pro chodce !

Vršovická, Ruská - nefukční signalizace
Zaslaný

Vršovická, Ruská - nefukční signalizace
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 06. 03. 2013

Nefunkční/částečně nefunkční světelná signalizace -oranžový signál chodec: ul. Vršovická - u třech přechodů - u křižovatky Kohinor ul.Ruská - částečně funkční - u křiž. s Žitomírskou

Nesmyslná červená pro chodce, když souběžně jezdí auta a tramvaj
Zaslaný

Nesmyslná červená pro chodce, když souběžně jezdí auta a tramvaj
nám. Winstona Churchilla, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 01. 2013

Označené místo se pěšky přechází natřikrát - jsou tam 3 křížení silnice, tedy 3 přechody a troje semafory. Prostřední semafor má v rámci celého cyklu nesmyslně nastavenou červenou, která nepouští chodce přes přechod, i když mají červenou křížící auta a auta i tramvaje v podélném směru mají volný průjezd.

Krátká zelená na Ortenově náměstí
Zaslaný

Krátká zelená na Ortenově náměstí
U Uranie, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 12. 2012

Přechod na zelenou přes ulici U Uranie u Ortenova náměstí je enormně krátký, takže si leckdy člověk ani nevšimne, že zelená naskočila . Hodilo by se zelenou prodloužit na cca 10 vteřin.

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Vyřešený

Krátká zelená na přechodu přes Nuselskou u ZŠ Mendíků
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 12. 2012

Na světelné signalizaci na přechodu pro chodce přes ulici Nuselská k ZŠ Mendíků svítí zelená pouhé 4 sekundy. Zdatní chodci stihnou na zelenou dojít maximálně do poloviny vozovky, méně výkonní jedinci, třeba o holích, sotva do třetiny. Požaduji prodloužení zeleného signálu.

Příliš dlouhé čekání na zelenou pro chodce
Vyřešený

Příliš dlouhé čekání na zelenou pro chodce
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 30. 09. 2012

Dnes večer jsem měl na přechodu se světelnou signalizací na Francouzské ulici (mezi ulicemi Jana Masaryka a Máchova) zajímavý problém. Přišel jsem k přechodu, pro chodce svítila červená. Nevadí, zmáčknul jsem tlačítko. Rozvítila se nápis 'čekejte'. A tak jsem čekal. A čekal - asi 2 minuty. Pak už jsem neměl trpělivost a šel raději směrem k Máchově a Slovenské ulici a přešel jsem tam. Než jsem dál pokračoval Slovenskou ulicí, tak jsem se schválně ještě chvíli díval, jestli na semaforu naskočí zelená pro chodce, či ne. Nenaskočila. A ano, i když asi po třech minutách projela tramvaj (což ze zkušenosti vím, že možnost zelené pro chodce obvykle zablokuje), tak i minimálně minutu poté, co nikde nebyla žádná tramvaj vidět, stále pro chodce zelená nenaskočila. Pokud byla světelná signalizace mimo provoz - nevím, napadlo mě třeba, že by to mohlo být i úmyslně - třeba kvůli výluce metra A, aby náhradní linka XA nebyla zbytečně tak zdržována - určitě by signalizace měla být vypnuta úplně, nebo by na ní měl být přerušovaný oranžový signál. Ale toto? Jen to povede lidi k tomu, že takovéto světelné signály vůbec nebudou respektovat... Nezlobte se na mě, ale semafor, kde se na zelenou pro chodce i po stisknutí tlačítka chodcem čeká 4-5 minut (a kdo ví, jestli ne ještě daleko víc) podle mě nemá žádný smysl...

Neviditelny semafor na Hadovce
Vyřešený

Neviditelny semafor na Hadovce
U Hadovky, Praha 6

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 09. 2012

V ramci budovani metra jezdi auta po tramvajovem pasu. Momentalne je to tak, ze auta ktera jedou dolu po Evropske, mijeji semafor po pasu. Timpadem vubec nevidi ze maji cervenou a tak vyrazne ohrozuji chodce, zejmena ty u dalsiho prechodu.

Přechod(y) přes Plzeňskou
Zaslaný

Přechod(y) přes Plzeňskou
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 27. 08. 2012

Jedná se o problém, na který je zde již 2 x upozorněno (Plzeňská na Klamovce a Vrchlického) a sice, že pokud člověk nepoužije tlačitko pro chodce, zelená chodcům nenaskočí. Také bych rád upozornil na neuvěřitelný časový (ne)poměr a sice, po zmáčknutí tlačitka se na zelenou čeká 1 minutu aby tato poté svítila méně než 10 sekund. Například minutové čekání s malými dětmi v ranní špičce v mimořádně hustém provozu, kdy prozatím sledujete ujíždějící spoje MHD, je mimořádně frustrující. Ještě horší je situace při výstupu z tram směrem od Anděla, kdy stojíte s dětmi na úzkém ostrůvku, minimum automobilů dodržuje povolenou rychlost a druhé strany jezdní tram - skutečně není možné v těchto místech Plzeňskou zúžit do jednoho pruhu (jak se již stalo na jiných místech) nebo alespoň naistalovat měření rychlosti a zajistit pro chodce okamžitou zelenou? Děkuji

Přechody na Hradčanské
Zaslaný

Přechody na Hradčanské
Milady Horákové, Praha 6

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 06. 2012

Situace na Hradčanské je výrazně přátelštější vůči autům než vůči chodcům. Tři faktory chodce při překonávání ulice zásadně znevýhodňují: 1) Semafory jsou vybaveny 'tlačítkem pro chodce'. To u takto frekventovaného přechodu považuji za zbytečnost. Většinu dne je přechod v plné permanenci a tlačítko tak ztrácí smysl. (Pozn.: vím, že je možné, že je semafor nastaven v režimu, kdy tlačítko není třeba mačkat a zelená skočí i tak. Chodci to ale neví a tlačítko stejně mačkají. To není chyba chodců, ale tlačítka, které nijak nehlásí 'teď mě mačkat nemusíš') 2) Intervaly světel jsou výrazně výhodnější pro auta. Zelená pro auta trvá daleko déle (mohu na přání změřit) než zelená pro chodce. Ptám se, proč? Nemám přesná data k frekventovanosti tohoto místa, ale tipoval bych, že jím za den projde daleko více chodců, než projede lidí v autech. Přesto jsou chodci signalizací znevýhodněni a musejí daleko déle čekat. 3) Pro překonání jedné ulice musí chodec postupně překonat tři semafory. Ty navíc nejsou dostatečně synchronizovány a ve spojení s bodem 2) je výsledkem fakt, že chodec musí pro přechod na druhou stranu ulice většinou třikrát čekat na zelenou. Autům stačí pro překonání stejného místa čekat pouze jednou, navíc podstatně kratší dobu. Nepoměr je ohromný a krajně nespravedlivý. Pokud chceme, aby město bylo místem pro lidi, měl by být poměr přesně opačný - stranit hlavně lidem, nikoliv IAD. Nejsem odborník a nevím přesně, jaké je ideální řešení. Spravedlivé by mi přišlo odstranit semafory na tramvajovém pásu a nechat pouze semafory na jedné a na druhé straně ulice. Aby vznikl jeden dlouhý přechod. Na něm pak upravit interval světel tak, aby zelená pro chodce svítila minimálně stejně dlouho jako pro auta. Budu rád za jakékoliv konstruktivní řešení, které místo zprůchodní pro většinu jeho uživatelů, tedy chodců.

Přechod nádraží Libeň – tramvajová zastávka
Zaslaný

Přechod nádraží Libeň – tramvajová zastávka
Poděbradská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 01. 06. 2012

Zaměřuji se pouze na část přechodu mezi tramvajovou zastávkou a nádražím. Celý cyklus od začátku zelené do dalšího začátku zelené pro chodce: cca 2 min 10. V tomto pořadí: Zelená pro chodce: 50 Červená pro chodce i auta: 25 Zelená pro auta: 50 Měřeno 1.6.2012 v půl deváté ráno. V části doby, kdy mají chodci červenou, skutečně přes tuto část přechodu nic nejezdí. Může přijíždět tramvaj, která téměř zákonitě motivuje chodce k dobíhání na tuto „hluchou červenou.“ 25 vteřin přeci nemůže být vyklízecí doba. Navrhuji prodloužit zelenou pro chodce v této fázi o 15 vteřin. Na stejném přechodu jsem měřil v lednu 2011 a nutno říci, že se situace zlepšila (dříve 20 zelená chodci, 80 hluchá červená, 30 zelená auta). Obě náhodná měření ale mohla být ovlivněna tím, že délka fází v cyklu je proměnlivá v závislosti na preferenci tram či zásahů z řídících dopravních ústředen. Jedná se dle všeho o tzv. vybranou komunikační síť a tudíž kompetenci odboru dopravy Magistrátu hl.m. Prahy. Respektive světelnou signalizaci ve správě firmy Eltodo. Bude dotčená zelená fáze chodců prodloužena o 15 vteřin? Kdy? Mimochodem: Kontakt pro hlášení poruch veřejného osvětlení a SSZ (semaforů) je: dispecer@eltodo.cz bezplatná linka: 800 101 109 Na obou fotkách vidíme chodce čekající na „hluchou červenou“.

Kdyby hloupost kvetla ... (tlačítka pro nevidomé)
Vyřešený

Kdyby hloupost kvetla ... (tlačítka pro nevidomé)
Limuzská, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 04. 2012

Kdyby hloupost kvetla, tak by křižovatka Limuzská (Úvalská) x Černokostelecká v Praze 10 byla nejhezčí botanickou zahradou. Proč ? Přes Černokosteleckou je přechod na křižovatce řízen tlačítky pro chodce, které po určitém čase přepne semafory pro chodce na zelenou. Přes Limuzskou a Úvalskou tlačítka na kraji přechodu nejsou, zelená je spouštěná automaticky. Jsou tu však navíc tlačítka v modré skříňce označená 'Tlačítko pro slepce', které spouští zvukový signál. Nedávno rekonstruovaná signalizace, bylo myšleno i na hendikepované. Potud je vše v pořádku. V čem je tedy problém ? Tlačítka pro slepce jsou na ostrůvku uprostřed vozovky (!!!) a ne na začátku přechodu. Tudíž slepec musí přejít do poloviny vozovky 'klasicky' a když to náhodou zvládne, za odměnu si může na druhou půlku vozovky pomoci zvukovým signálem. Kdo tento nesmysl projektoval? Kdo projekt schválil? Kdo podepsal kolaudaci? Není tam to tlačítko jen proto, aby na křižovatku byla nějaká dodatečná dotace z EU na pomoc hendikepovaným ?

Nesynchronní světla pro chodce,
Zaslaný

Nesynchronní světla pro chodce,
Freyova, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 27. 04. 2012

Jde o světelný přechod rozdělený do dvou částí, které nejsou synchronní. - chodcům na dvouprovdovce směrem od Proseka padne zelená zatím co na jednom pruhu od Harfy je stále červená. Dle zákona OK ale již jsem viděl hodně chodců, kteří omylem vkročili pod kola aut. Naštěstí se ZATÍM nic nestalo. Řidiči jsou zmateni také, když na druhé půlce přechází dav dětí, někteří řidiči zastaví a pouštějí je, chvíli se nic neděje a pak se dají do pohybu všichni... Délka zelené na dvouprovdovce je nedostatečná, zkušení chodci vědí, že když vstoupí na zelenou a blikne červená musejí popoběhnout aby je nesrazila rozjíždějící se auta. Několikrát jsem upozorňoval jak městskou policii (která tam občas hlídá ??!!) i státní, která tam vybírá pokuty za odbočování - bez reakce. Pokud se vám povede něco s tím provést budu rád - doufám, že nebude pozdě... Martin Benda

Potenciálne nebezpečná zvuková signalizácia
Zaslaný

Potenciálne nebezpečná zvuková signalizácia
Radlická, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 04. 2012

U označeného ostrovčeku je problematická zvuková signalizácia pre nevidiacich, ktorá je pre prechod 'A' aj pre prechod 'B' umiestnená na rovnakom stĺpe a sluchovo je takmer nerozlíšiteľné ktorého prechodu sa 'zelená' týka. Problém nastáva ak človek stojí na ostrovčeku a plánuje prejsť po prechode 'B'. Vo chvíli keď sa prvý krát ozve zrýchlené tikanie zelená sa týka prechodu 'A' a zároveň dostávajú zelenú autá v smere od Anděla (červené šípky). Vzhľadom na nerozlíšiteľnosť zdroja zvukovej signalizácie ale chodci (a to aj vidiaci) pomerne často na tento signál podvedomo vstúpujú na prechod 'B' priamo pred rozbiehajúce sa autá. Neviem či sa na tomto prechode už stala nejaká nehoda ale obávam sa, že je to len otázka času.