Filtr podnětů



Praha 4

Seřadit podle počtu hlasů
Propadly chodník v průchodu domu, ulice Měchenická
Zaslaný

Propadly chodník v průchodu domu, ulice Měchenická
Měchenická, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 10. 06. 2019

Dobrý den, v průchodu domu https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=14.4851182&y=50.0505235&z=18&ut=propadl%C3%BD%20chodn%C3%ADk&uc=9hK2wxXlkL&ud=ulice%20M%C4%9Bchenick%C3%A1%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20Praha je propadlý chodník u budovy bytového domu, což způsobuje zatékání do objektu. Dochází tím k poškození majetku, navíc propad může způsobit pád člověka a jeho zranění. S ohledem na blízkost mateřské školy jsou též v ohrožení i děti.

Rozbitý, kluzký a špatně osvětlený chodník v ulici Příkrá
Zaslaný

Rozbitý, kluzký a špatně osvětlený chodník v ulici Příkrá
Příkrá, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 06. 2019

Chodník v dolní třetině ulice Příkrá v Praze 4 (od domu čp.281 k Restauraci U báby) je vydlážděný drobnými hladkými kameny, které jsou za vlhkého počasí nebo v dešti velmi kluzké. Jelikož je chodník ve strmém svahu, klouže i za sucha, pokud chodec nemá obuv se zvlášť odolnou podrážkou. Chodník je stále plný jehličí a nepořádku. Na mnoha místech jsou kameny vymlácené a v chodníku jsou díry. Navíc je u restaurace U báby lampa pouličního osvětlení zespodu kryta zeleným keřem, takže svítí do koruny keře a na chodníku je tma, světlo keřem nepronikne. Celkový stav chodníku je velmi nebezpečný a hrozí na něm pády. Ve zbývajících dvou třetinách ulice Příkrá je chodník pokrytý asfaltem, nebo dlážděný zámkovou dlažbou. Tam je chůze bez problému. Proč to tak nemůže být i v poslední části ulice???? Děkuji.

Chybějící nájezd na zastávce tramvaje Pod Jezerkou
Nově zaslaný

Chybějící nájezd na zastávce tramvaje Pod Jezerkou
Nuselská, Praha 4

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 03. 06. 2019

Na zastávce tramvaje Pod Jezerkou ve směru do centra chybí u sloupku s jízdním řádem nájezd pro kočárky a vozíky. Přitom z chodníku na zastávku vede přechod, který snížený je a snížení je i na druhé straně ulice, přestože zde přechod nepokračuje, i když by to bylo vhodné.

Neprůchozí úsek Psárská x Ohradní
Zaslaný

Neprůchozí úsek Psárská x Ohradní
Psárská, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 29. 05. 2019

Chodník - nechodník v zatáčce, pokud jde člověk jen tak, je průchozí, ale jakmile člověk jde s kočárem, stává se snaha o přejití na chodník do ulice Psárská velmi adrenalinovým zážitkem, neb konec chodníku z ulice Ohradní je v katastrofálním stavu. Možností je buď zkusit štěstí s vylámaným obrubníkem, nebo to objet podél chodníku silnicí, což je dost hazard, protože chodec má za zády zatáčku, ze které se každou chvíli vyřítí auto v dost vysoké rychlosti, které nemá šanci chodce s kočárem vidět. Velmi nebezpečný úsek, vyžadující opravu obrubníku a celkově konce chodníku, je tam jen udusaná hlína.

Nebezpečný přechod z tramvajového ostrůvku
Zaslaný

Nebezpečný přechod z tramvajového ostrůvku
Táborská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 02. 2019

Vyfocený přechod vede z tramvajového ostrůvku (který je velmi úzký a bariérový) do stromu či zaparkovaných aut. Přejít bezpečně z ostrůvku na chodník není možné. Prosím o informaci, kdy bude realizována koncepční studie úpravy Táborské ulice dle IPR.

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
Vyřešený

Nový neviditelný přechod v zatáčce z Nuselské do ul. K Podjezdu
K podjezdu, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 02. 2019

V předělaných Nuslích přibyl nový přechod, nicméně není moc vidět, není označen značkou a auta tam na něj vjíždějí z ulice Nuselské často ve velkých rychlostech. Je zajímavé, že staré nátěry přechodů jsou vidět více než ty nové viz přiložená fotka z jiného místa ulice Nuselská, kde je starý (vpravo) a nový (vlevo) přechod vidět vedle sebe.

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Vyřešený

Přechod u ZŠ Jílovská – krátká zelená
Novodvorská, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 09. 01. 2019

Dobrý den, nebylo by možné, aby na přechodu pro chodce u zastávky Jílovská (směrem od Kačerova) svítila na dvoufázovém přechodu v ranních hodinách od cca 7:20 do 7:50, kdy tudy chodí děti do ZŠ Jílovská déle zelená pro chodce tak, aby bylo možné přechod přejít celý najednou? Zelená pro chodce zde svítí velmi krátce, a pokud nejste připraveni hned u okraje vozovky, nemáte šanci jej přejít. Ve skupině lidí, kteří vystoupí někdy i ze 3 autobusů najednou, se téměř vždy přechází druhá část na červenou, což není ani bezpečné, ani výchovné. Bezpečné mi ale nepřipadá ani to, když děti musí zůstat stát na ostrůvku uprostřed mezi silnicemi, mnohdy auta projíždí dost rychle, navíc se na další zelenou čeká dlouho. Přitom provoz zde není tak silný, aby vznikaly dlouhé kolony. Děkuji Zuzana Slavíková

Návrat laviček - zastávka Kloboučnická
Vyřešený

Návrat laviček - zastávka Kloboučnická
Kloboučnická, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 11. 2018

Po revitalizaci nástupního ostrůvku Kloboučnická už zde nejsou původní lavičky. Žádám o přesunutí že zastávky bus 124, 139 a 196 do zastávky bus 188

Přechod na křižovatce Údolní - Vavřenova
Zaslaný

Přechod na křižovatce Údolní - Vavřenova
Vavřenova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 09. 2018

Na křižovatce ulic mezi Vavřenova x Údolní nelze bezpečně přejít. Křižovatka je v ranních hodinách velice frekventovaná. Děti dochází pěšky do ZŠ Filosofská a do ZŠ Jilovská a přechod pro chodce je přímo za zatáčkou a řekla bych velmi nebezpečný. Vůbec si nedovedu představit, že bych dítě přes tento přechod pustila samotné do školy. Bylo by vhodné zde udělat přechod pro jejich bezpečnou cestu do školy. Děkuji.

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Zaslaný

Chybějící přechod v ulici Klánova x Vavřenova x Filosofská
Filosofská, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 09. 2018

Dobrý den, na křižovatce ulic mezi Klánova x Vavřenova x Filosofská nelze bezpečně přejít z ulice Klánova do ulice Filosofská (a naopak). Chybí tu i navazující chodníky. Uprostřed je malý ostrůvek a za ním pokračuje ještě ulice Klánova. Ze směru Klánova na sudě číslované straně není chodník a dále je parkoviště bez chodníku (u č.p. 62) a na liché straně končí chodník u křižovatky do ulice Vavřenova (u č.p. Klánova 61a) a nelze pokračovat v chůzi do ulice Vavřenova bez toho, aby se přešla silnice mimo přechod pro chodce. Křižovatka je velice frekventovaná a myslím i dost nepřehledná při příjezdu z ulice Vavřenova. Vzhledem k tomu, že děti z ulice Klánova spadají do ZŠ Filosofská, bylo by vhodné zde udělat přechod pro jejich bezpečnou cestu do školy. Děkuji.

Chodník nekrytý před cákající vodou
Zaslaný

Chodník nekrytý před cákající vodou
Sdružení, Praha 4

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 08. 2018

Při deštích se na vozovce tvoří díky vyjetým kolejím kaluže. Projíždějící auta pak chtě nechtě ohodí procházející chodce sprškou vody. Prosím o vyřešení, nejlépe stejné, jako je v podjezdu pod magistrálou. Díky

Nepřehledná a rušná komunikace v ulici Bartoškova a V Horkách
Bez odpovědi

Nepřehledná a rušná komunikace v ulici Bartoškova a V Horkách
Bartoškova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 08. 2018

Dobry den. Existuje reseni pro tuto cast Bartoskovy ulice? V metropolitnim planu je zaneseno propojeni ulic Nad Vinnym Potokem a Bartoskova a zajimalo by me, zdali se da pocitat s celkovou revitalizaci lokality, odkloneni komunikace blize k nadrazi a jeji zklidneni ve vztahu k zastavbe v ulici Bartoskova

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Vyřešený

Nefungují/nesvítí některá světla na semaforech pro chodce.
Na strži, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 08. 2018

Na světelné křižovatce ulic Na Strži a Milevská/Neveklovská nesvítí některá světla. Přinejmenším na semaforech pro chodce. Přiložená fotografie ukazuje, že na sloupu č. 12 nesvítí zelená. Jak je to s červenou barvou si nepamatuji. Dále nesvítí některá světla (určitě nesvítí zelená) na sloupu č. 5. Vím, že na jednom ze sloupů nesvítilo ani jedno ze světel. Je možné, že problém je i na dalších.

Opuštěný vrak v ulici Mečislavova
Vyřešený

Opuštěný vrak v ulici Mečislavova
Mečislavova, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 03. 08. 2018

Dobrý den, radnice Prahy 4 a městská policie si pravděpodobně neví rady s vrakem, který už několik měsíců leží na silnici. Na koho se obrátit, když se k němu nikdo nemá? Děkuji za radu a pěkný den :) Marek Kulkovský