Filtr podnětů



Vyřešené

Seřadit podle počtu hlasů
Nefungující semafory Počernická-Hostýnská
Vyřešený

Nefungující semafory Počernická-Hostýnská
Hostýnská, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 23. 09. 2018

Na křižovatce Počernická-Hostýnská již 3 dny nefungují semafory, které jsou zcela nové, byly zprovozněny před začátkem školního roku. Situace je velmi nebezpečná z důvodu přecházení velkého množství dětí ze ZŠ Hostýnská. Ráno kolem půl osmé je zde velmi silný automobilový provoz. Bohužel nefunguje ani pokyn nalepený na semaforu, že je možné použít tlačítko pro přecházení i při vypnuté signalizaci. Pokud nelze semafory rychle opravit, bylo by možné zajistit hlídku městské policie, která by alespoň v ranních hodinách (7:20-8 hod.) dohlížela na bezpečnost na tomto přechodu?

Zelené plochy u komunikace Pod Nuselskými schody - nepořádek, špína,
Vyřešený

Zelené plochy u komunikace Pod Nuselskými schody - nepořádek, špína,
Pod Nuselskými schody, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2018

Dobrý den, prosím podívejte se na přiložené fotografie okolí komunikace Pod Nuselskými schody + Na Kleovce. Je do děs a bída, lidé jsou prasata. Vůbec nevím, kdo to tam má na starosti. Snad nějaký správce zeleně, snad české dráhy. Děkuji za to, že to pošlete někam dál odpovědné instituci, aby to uklidili. Gabriela

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Vyřešený

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Nové náměstí, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2018

Jedná se o světelný přechod u Lékařského domu směrem k Radnici přes ulici Přátelství (GPS: 50.031761, 14.598617). Po nedávné rekonstrukci odvodňovacích žlab mezi vozovkou a chodníkem jsou tyto nové žlaby také součástí stávajícího přechodu pro chodce na Novém Náměstí na straně u Radnice (obr. 1). Tyto betonové žlaby však mají moc široké odtokové mezery a i tím, že jsou mezery ve směru přechodu umístěné podélně, jsou tímto velmi bariérové pro uživatele invalidních vozíků. Do těchto mezer totiž přesně a snadno zapadnou malá přední kola mechanických vozíků a nedá se bez pomoci vyprostit. Díky tomu je přechod pro chodce = vozíčkáře nebezpečný a nepoužitelný. Před rekonstrukcí byly použity jiné s menšími odtokovými mezerami (pravděpodobně kovové, možná plastobé), podobné některým z nově použitých vpustí (obr. 2).

Nebezpečné přecházení - ulice Radlická, poblíž metra Jinonice
Vyřešený

Nebezpečné přecházení - ulice Radlická, poblíž metra Jinonice
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 29. 05. 2014

V ulici Radlická (v úsek mezi ulicemi Butovická a V Zářezu) jsou celkem tři přechody. Dva řízené světly a jeden bez světel. Ve směru do Butovic z centra je přikázaná rychlost 40km/hod, ve druhém směru 50 km/hod. Bohužel řidiči tuto rychlost nedodržují a překračují ji až dvojnásobně. Na přechod pro chodce v křížení ulic Radlická-Butovická najíždění ve vysoké rychlosti i přes zúžení do jednoho pruhu. Na dalších přechodech, kde jsou světla, už ani nezpomalují a mnohokrát jsem se setkal s tím, že několik aut si troufne jet na červenou, i když jsou ve vozovce již chodci, kteří mají zelenou. Tento úsek ulice Radlické by si zasloužil být pod větším dohledem (policie, kamer, nebo radaru), aby omezil rychlou a nebezpečnou jízdu. Všechny přechody jsou v, nebo za zatáčkou a chodec nevidí více než cca 50 m v ostrém směru. Pokud navíc nefungují semafory, tak je přecházení velmi riskantní. Vzhledem k tomu, že v tomto místě jsou dvě základní školy, by bylo určitě vhodné o nějakém řešení uvažovat. Sám tudy chodím několikrát denně a přivítal bych, aby řidiči dodržovali v tomto místě předpisy.

Velmi nebezpečný přechod v zatáčce na cestě do školy
Vyřešený

Velmi nebezpečný přechod v zatáčce na cestě do školy
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Tento přechod přes Radlickou musí překonávat většina dětí navštěvujících dvě blízké základní školy. Přechod je velmi nebezpečný, neboť je v zatáčce a pozornost řidičů navíc rozptyluje velké množství obrovských megaboardů umístěných přímo u semaforů. Auta tu běžně projíždí na červenou. V minulosti je tu evidováno i těžší zranění dítěte. Chodec musí velmi dlouho čekat na zelenou a pak překonat během pár vteřin čtyři pruhy. Problematické místo vytipovaly děti ze ZŠ Jinonice v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Vyřešený

Znovu vyvrácené sloupky/zábrany proti parkování - Moskevská 56-58
Moskevská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 08. 2018

Na uvedeném místě byly již poněkolikáté vyvráceny sloupky/zábrany proti parkování. V uplynulých dvou letech se to stalo již několikrát a byly nakonec vždy opraveny. Určitě by stálo za úvahu MČ Prahy 10 místo nich nainstalovat velké žulové kostky, které jsou na Moskevské a Žitomírské jako zábrany proti parkování na několika místech. Stačilo by na obou místech nainstalovat po jednom a ostatní železné sloupky nechat. Bývá poškozen vždy ten krajní (viz foto). V opačném případě hrozí, že budou stávající sloupky v dohledné době znovu poškozeny - řidiči, kteří je při couvání nevidí. Děkuji za pochopení.

Dvojité značení přechodu u zastávky Bohemians
Vyřešený

Dvojité značení přechodu u zastávky Bohemians
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 04. 2016

na Vršovické u tram.zastávky Bohemians, směr centrum, bylo po rekonsrtrukci omylem ponecháno staré značení přechodu pro chodce. Výsledkem jsou dva přechody za sebou. Je možné napravit: 1.- vybrousit starý přechod 2.- obnovit vyznačení nového přechodu, které přestává být vidět 3.- zkontrolovat umístění svislé DZ přechod pro chodce děkuji

Rozpadající se chodník na nároží Šmilovského ulice
Vyřešený

Rozpadající se chodník na nároží Šmilovského ulice
Šmilovského, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 15. 10. 2013

Rozpadající se chodník na rohu Šmilovského a Koperníkovy ulice .

Nebezpečný přechod v ul. V Tůních v Praze 2
Vyřešený

Nebezpečný přechod v ul. V Tůních v Praze 2
V tůních, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 07. 2015

Nebezpečný přechod, bez elektronického světelného označení, z kopce jezdí po tří proudové silnici auta velkou rychlostí. Bez vstoupení do silnice není možné je zastavit. Velmi nebezpečný přechod.

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Vyřešený

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Volyňská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 02. 2018

Opakovaně dochází k parkování vozidel na křižovatce Volyňská x bezejmenná komunikace k Bělocerkevské 14. Vozidla parkují v bezejmenné komunikaci takovým způsobem, že je znemožněno použití chodníku ve Volyňské u vchodu 3a. Nyní zde dlouhodobě stojí vozidlo, na výzvu Městské policie za stěračem majitel evidentně nereaguje a na dotaz na Městskou policii, zda lze vozidlo odtáhnout, mi bylo sděleno, že odtah možný není z důvodu toho, že vozidlo lze obejít (trávou / blátem). Zvlášť pro kočárky a vozíčkáře to rozhodně není uspokojující řešení. Situaci by mohlo pomoci vyznačení přechodu pro chodce (jako spojky přerušeného chodníku Volyňské přes bezejmennou komunikaci) nebo vyznačení zákazu zastavení u chodníku.

Chybějící přechod na křižovatce ulic Kaplická a K Sídlišti na Praze 4
Vyřešený

Chybějící přechod na křižovatce ulic Kaplická a K Sídlišti na Praze 4
K sídlišti, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 05. 2017

Dobrý den, velice prosím o zřízení přechodu na křižovatce ulic Kaplická a K sídlišti. Jedná se o komunikaci, kde každé ráno proudí davy dětí do školy K Sídlišti a zároveň jezdí hodně aut do Kaplické do školky. Děti vybíhají mezi auty do silnice a situace je tam značně nepřehledná. Nejbližší možný přechod je vzdálen několik stovek metrů. Nejvíc dětí ráno využívá právě tuto cestu. Velice Vám děkuji za Vaší činnost a přeji hezký den Hana Lukešová

Poničené označení dočasného přechodu
Vyřešený

Poničené označení dočasného přechodu
Topolová, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 08. 2018

Dobrý den, nějaký vandal pravidelně nyčí, ohýbá či jinak poškozuje označení (jak horizontální tak zejména vertikální) dočasného přechodu pro chodce (za normálních okolností jako přechod zmiňované místo neslouží). Jiný přechod, který normálně slouží ke svému účelu a je umístěn blíže k centru Zahradního města je nyní kvůli rekonstrukci uzavřen. Kvůli tomu vznikají velmi nebezpečné situace, kdy řidiči neví, že místo slouží nyní jako dočasný přechod. Zatím jsem na místě zažil dva lehké ťukance, ale dovedu si představit, že by to mohlo dopadnout mnohem hůře. Ikdyž se člověk rozhlédne, tak zpravidla z Práčské přijede auto ve vysoké rychlosti. Na místě chodí lidé s dětmi, kočárky, starší lidé. Problém jsem hlásil na TSK, Prahu 10. S pozdravem Ing. Martin Šmída

Chybějící přechody Evropská-Na Sekyrce a Komornická
Vyřešený

Chybějící přechody Evropská-Na Sekyrce a Komornická
Na Sekyrce, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 07. 2018

Po poslední opravě povrchu vozovky přechod nebyl obnoven, i když ještě zbytek vykukuje na starém povrchu. Po dané straně Evropské tak 'nejde' souvisle jít ani tak, že by člověk obešel ostrůvek se zelení, který ulice Na Sekyrce lemuje, protože přechod chybí i v ústí ulice Komornická.

Dira v chodniku na Klarove
Vyřešený

Dira v chodniku na Klarove
Klárov, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 06. 2018

Vypadané kostky poblíž stanice metra Malostranská.

Několik děr v dlažbě u stanice Malostranská
Vyřešený

Několik děr v dlažbě u stanice Malostranská
Klárov, Praha 1

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 06. 2018

Vypadane kostky v okoli pitka u vchodu do stanice metra.