Vypnutý semafor na přechodu v Korunovační ulici

Na Korunovační ulici (Praha 7) je vypnutá světelná signalizace na přechodu u ZŠ Korunovační z důvodu uzavření Korunovační ulice jako průjezdní komunikace. Tento fakt ovšem neznamená, že po Korunovační nejezdí auta - jezdí a rychle. Bylo odstraněno svislé značení přechodu pro chodce, povoleno parkování na ulici (viz foto). Řidiči nedodržují předpisy a parkují navzdory dopravní značce až k přechodu. To způsobuje naprostou nepřehlednost na v podstatě 'neexistujícím' (za daného stavu věcí) přechodu,. Přechod denně přecházejí stovky dětí - za auty jsou pro řidiče špatně viditelné a samy se nemohou z chodníku rozhlédnout - musí vstupovat do vozovky, a pak se teprve rozhlédnout. Projíždějící řidiči přechod ignorují a nedávají chodcům přednost; právě díky tomu, že je Korunovační uzavřena a nestojí na ní kolony aut jako obvykle, mohou řidiči jezdit o to rychleji. Policista je na přechodu přítomen pouze ráno a ne vždy. Daný stav věcí je nebezpečný a vyžaduje nápravu - zapnutí semaforu alespoň na tlačítko.

Zaslal: Kateřina Jirsová, 23.09.2016 v 09:36

Praha 7-
 
 
 
 

Korunovační, Praha 7

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 31.10.2016 23:55

Dobrý večer přeji,

již je to vyřešeno, čekali jsme na lhůty.

Zdravím

O. Mirovský
zástupce starosty MČ Praha 7



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Kateřina Jirsová: V pondělí 3.10. byly v blízkosti přechodu instalovány mobilní citibloky, které mají bránit nedovolenému parkování a alespoň trochu zlepšit viditelnost na přechodu.
07.10.2016 v 17:50    

Kateřina Jirsová: Ve středu 12.10. v 8.00 se u přechodu v Korunovační ulici uskuteční schůzka se zástupci Odboru dopravních agend MHMP a MČ Praha 7. Všichni, kdo mají pocit, že na přechodu v Korunovační není bezpečno, jsou zváni.
10.10.2016 v 18:09    

Chodci sobě: Dobrá zpráva, děkujeme za informaci, rozšíříme na FB. Hezký večer.
10.10.2016 v 20:11    

Kateřina Jirsová: Na schůzce se zástupci ODA MHMP a MČ Praha 7 bylo dohodnuto, že MČ Praha 7 podá žádost na MHMP o odstranění dočasných parkovacích míst před a za přechodem a obnovení světelné signalizace. Tuto žádost pan místostarosta ihned odeslal. K obnovení funkce semaforu by mělo dojít za osm dní (tato lhůta je nutná právě pro upozornění dočasně parkujících řidičů, aby odjeli se svými vozidly, a další úpravy.) Panu místostarostovi Mirovskému děkujeme za vstřícnost a rychlé jednání.
12.10.2016 v 14:24    

Chodci Sobě: Dobrý den paní Jirsová, jak to teď na místě vypadá?Díky předem za info.
27.10.2016 v 21:21    

Kateřina Jirsová: Dobrý den,
na místě to vypadá naprosto stejně, jako v době, kdy se konala schůzka se zástupci ODA MHMP a MČ Praha 7 - to bylo 12.10.! Na schůzce se dohodlo, že semafor bude zprovozněn do osmi dnů, což mělo být 20.10. Dokonce nejsou pryč ani auta, která na Korunovační parkují - což měl být první krok - zakázat parkování pro cca osm aut v okolí přechodu. Byla jsem deset dní v nemocnici, nemohla jsem záležitost vůbec sledovat. Teď to ale budu dále řešit, protože se nehnulo vůbec nic. Jsem velice zklamaná.
29.10.2016 v 11:50    

Kateřina Jirsová: Třikrát sláva - semafor funguje!!! Pan místostarosta mi v sobotu psal, že v pondělí bude světelná signalizace uvedena do provozu, a držel slovo. Takže na Korunovační bude opět trochu bezpečněji.
31.10.2016 v 11:30    

Chodci Sobě: Děkujeme za informaci, právě psal i pan místostarosta. A vůbec, děkujeme všem zúčastněným za spolupráci při řešení tohoto problému! Přejeme hezké úterý.
31.10.2016 v 23:58    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Korunovační, Praha 7

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty