Dlouhodobě nesvítí semafor na velké křižovatce Na Florenci X Na Poříčí

Na křižovatce Na Florenci X Na Poříčí dlouhodobě nesvítí semafory. Jde o rozlehlou a rušnou křižovatku, přecházení je zde velmi nepříjemné, auta mají sama co dělat se sledováním tramvají, odbočujících autobusů a dalšího dění. A do toho chudáci my, chodci, kteří se snažíme najít mezeru v provozu, kdy se nevalí auto samo rychle vyklízející křižovatku před tramvajemi. Proč jsou semafory mimo provoz? Kdy budou opět fungovat? Děkuji.

Zaslal: Anonymní uživatel, 05.09.2016 v 10:08

Praha 1-

Na Florenci, Praha 1

Aktualizace podnětu

15.03.2017

Josef Schmidt přidal následující aktualizace podnětu:

Semafor už je zase zapnutý. Tzn. vyřešeno.08.03.2018

Chodec přidal následující aktualizace podnětu:

už dva dny opět nesvítí!Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 10.10.2016 20:31

Podnět předala MČ Praha 1 Odboru dopravních agend MHMP (Ing. Lukáši Pirklovi), do jehož kompetence problematika SSZ patří.Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 10.03.2018 08:55

Odpověď z MHMP k aktualizaci ze dne 8. 3. 2018:

Dobrý den,

velice Vám děkujeme za zaslaný podnět. Tento byl naším prostřednictvím ihned předán k zajištění nápravy na příslušného správce.

S pozdravem a přáním pěkného dne
za tým zmente.to
RenataPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 10.03.2018 13:54

Vyjádření společnosti ELTODO, a.s.:

"Dobrý den,

po příjezdu technika na místo nahlášené poruchy byla křižovatka v provozu a žádná závada nebyla nalezena."Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Marek Turnovec: Jezdím tudy občas na kole do práce - a také jsem si toho všiml. Ale říkal jsem si, že je to třeba tím, že to bylo celkem brzo ráno - kolem sedmé - a že je třeba tak slabý provoz, že to na ráno vypínají - ale pokud je to i později během dne, tak si taky nejsem jistý, jestli je to úplně ideální nápad. Sice jsem také spíš pro omezování světlených křižovatek, ale zrovna zde jsou ty přechody docela dost dlouhé a tudíž některé chodce děsící...
21.09.2016 v 20:29    

Jirka: Zaplať pánbů, že aspoň jeden semafor je vypnutý. Všem to jen přináší pozitiva, tramvaje, auta i chodci se pohybují plynule, většinou bez čekání, a všichni jsou mnohem ostražitější než za stavu se zapnutým SSZ. Nárůst počtu semaforů na místech, kde vůbec nejsou potřeba, jen všechny učí porušovat předpisy a nehorázně zdržuje již tak pomalou MHD.
Další adept na vypnutí je na křižovatce Křižíkova x Prvního Pluku a také světla před Bílou labutí (po stavební úpravě a zúžení vozovky, tak aby na přechodu nemohla parkovat auta).
23.10.2016 v 09:44    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Na Florenci, Praha 1

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Výtluk u Filosofické fakulty

Praha 1, 09. listopad 2012 Vyřešený

Špatně viditelný přechod

Praha 1, 20. únor 2013 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty