Parkování na chodníku v ulici Služská u čp. 10

Podnět se týká chodníku v ulici Služská u čp. 10, kudy ráno chodí mnoho dětí do ZŠ Na Šutce. Jelikož zde není chodník vyvýšen, svádí často k parkování (viz foto), čemuž mají bránit zřejmě kvádry umístěné dále, nicméně na začátku chodníku chybí. Při parkování jsou pak děti potažmo rodiče s dětmi nuceni vejít do vozovky a často již v ní zůstanou, než dojdou na křižovatku s ulicí Na Šutce. Městská policie auto parkující přes celý chodník neodtáhne. Navrhuji proto dořešení zábran proti parkování po celé délce chodníku, příp. nahrazení užšími a pohlednějšími sloupky. Foto: autor a Mapy.cz.

Zaslal: Michal Kalina, 16.01.2023 v 15:21

Praha 8-
 
 
 
 

Služská, Praha 8

Aktualizace podnětu

23.01.2023

Chodci Sobě přidal následující aktualizace podnětu:

Děkuji za podnět, který prověříme.
Je nutné zmínit, že se nacházíme v Obytné zóně vymezené příslušným dopravním značením.
Zde je stání vozidel možné pouze na místech označených jako parkoviště.
Přestupkové jednání řidičů doporučuji řešit ihned s Městskou policií HMP.
Marek Černý
Referent
Oddělení silničního správního úřadu
Odbor dopravy (OD)



Komunikace o řešení podnětu

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Michal Kalina: Děkuji za odpověď, nicméně jako u spoustu jiných míst nemá řešení s MP valný smysl. Jak jsem uvedl, auta neodtahuje, lístek za stěrač již nedává. Auto na fotografii na chodníku stojí opakovaně. Asi také z nějakého důvodu byly na místo dány ony kvádry, ale již nebyly prodlouženy po celém chodníku. Logicky se tedy nabízí jejich úprava a doplnění.
23.01.2023 v 13:43    

Lála Myslíková: Je březen 2023, co tedy reálného udělali pane Černý? Žádám jich o informaci.
13.03.2023 v 19:13    

Michal Kalina: Od vložení podnětu se nic nezměnilo, kostky jsou stále na chodníku tak, že parkování na začátku nebrání. Občas zde někdo odloží jen tak auto, takže děti musí do vozovky před výjezdem z podzemních garáží, Asi budeme muset věc řešit svépomocí a kostky přeskupit...
07.06.2023 v 11:50    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Služská, Praha 8

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Obsazený chodník pod mostem v Pobřežní

Praha 8, 25. duben 2016 Vyřešený

Bariérový přechod Na Žertvách x Pod Kotlaskou

Praha 8, 28. únor 2023 S odpovědí

Nebezpečné místo - Heldova ul.

Praha 10, 01. květen 2012 Vyřešený

Zneprůchodnění chodníku

Praha 6, 05. duben 2013 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty