Permanentní parkování v pěší zóně

Pěší zóna u metra Křižíkova je neustále obsazena parkujícími auty. Policie tudy občas projde a rozdá lístečky, ale dlouhodobý efekt je nulový.

Jsou zde lavičky nabízející příjemné posezení. Využít je ale prakticky není možné, protože před každou lavičkou parkuje auto. S autem metr od nosu posezení již tak příjemné není - a lavičky téměř nikdo nevyužívá.

Na fotce zcela běžný stav v poledne, kdy je sem zakázán vjezd všem vozidlům včetně zásobování.

Sporadická represe ze strany policie nepomáhá. Lepší by byla nějaká forma prevence. Například výrazně fyzicky omezit možnost vjezdu, aby se sem vešlo daleko méně aut a aby nemohla zajíždět tak blízko k lavičkám.

Zaslal: Adam Fendrych, 04.11.2017 v 12:49

Praha 8-

Thámova, Praha 8

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 13.11.2017 19:33

Dobrý den,

V současné době se o žádném dopravním opatření v ulici Thámova v rámci pěší zóny neuvažuje.
Dopravní režim je zde jasně stanoven. Musí řešit MP hl. m. Prahy nebo PČR častějším dohledem.

Vyjádření MP přikládám:

Dobrý den, předáno opětovně místním okrskářům. jinak to zde řešíme neustále.

Josef Skalka
vrchní komisař
Odborný referent kontroly
Městská policie HL. m. Prahy
Obvodní ředitelství MP Praha 8

-----------------------------
S pozdravem

MAREK ČERNÝ

Referent
Oddělení silničního správního úřadu
Odbor dopravy (OD)
Úřad městské části Praha 8, U Meteoru 6, 180 48 Praha 8



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Adam Fendrych: Dobrý den, pane Černý,

děkuji za odpověď. Mrzí mě, že není vůle situaci nějak efektivně řešit. Z vyjádření pana Skalky je vidět, že MP problém vnímá a snaží se jej řešit v rámci toho, jaké možnosti má. Přesto to na situaci nemá prakticky žádný vliv.

Je to logické. Nejedná se o stále stejnou skupinu řidičů. Pokaždé zde "na chviličku" zastaví někdo jiný. I pokud zrovna obdrží pokutu, poučí se a příště zastaví jinde, stovkám dalších řidičů, kteří přijedou v dalších dnech, se onoho poučení nedostalo.

Myslím, že je plýtváním času MP neustále zde rozdávat lístečky. Jde sice o snadno vybrané peníze, ale výsledek, který občané potřebují, tedy pěší zónu bez aut, to nepřinese.

Kde nefunguje represe, pomáhá prevence a omezení. Je to podobně jako se zpomalovači. Také by šlo říct, že zpomalovače ze všech ulic odstraníme, hlídat rychlost je přeci práce MP. Přesto zpomalovače fungují velmi dobře a díky jedné počáteční investici pak skvěle dlouhodobě zastanou práci strážníka, který se může někde jinde věnovat užitečnější činnosti.
před 5 dny    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Thámova, Praha 8

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chybějící označení přechodu v ulici Na sypkém

Praha 8, 23. květen 2014 Bez odpovědi

Silně zvlněná asfaltová cesta

Praha 8, 03. červenec 2012 Zaslaný

Parkování dodávek na chodníku

Praha 10, 23. listopad 2014 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty