Špatně parkující auta ženoucí cyklisty na chodník

V Křižíkově ulici v Karlíně u viaduktu blokují cyklopruh auta zaparkovaná v druhé řadě. Tím vznikne nepříjemný trychtýř, který pak žene cyklisty na chodník. Po nahlášení mětské policii se situace na den, dva zlepší, ale pak je zase všechno při starém. Děkuju

Zaslal: Pavel Vokatý, 12.03.2014 v 11:29

Praha 8-

Křižíkova, Praha 8

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 17.03.2014 14:23

Dobrý den,
děkuji za dotaz. O situaci v Karlíně víme, i my Městskou policii pravidelně upozorňujeme. Jediné možné řešení se již blíží – v Karlíně budou zavedeny parkovací zóny (září 2014), přibudou strážníci.

Děkuji za trpělivost předem
Michal Švarc, MČ Praha 8 (tel. 606 035 260)



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Frantisek: Co má tohle společného se zlepšováním podmínek pro chodce? To že cyklista porušuje předpisy a jezdí po chodníku snad není příad pro www.chodcisobe.cz ale pro Policii a důsledné pokutování takovýchto pirátů kteří bezohledně rychlou jízdou ohrožují slušné chodce. Pokud nějakému šlapkovi překáží špatně zaparkované auto tak může zavolat měšťáky nebo státní a neprudit s tím na webu pro chodce. Pakáž jedna, sami neví co to je dodržování předpisů ( na červenou, po chodníku, na přechodech ) všude se vecpou, ale běda jak jim někdo trošku omezí prostor. Takovýhle nářky mi vždycky hnou žlučí
15.03.2014 v 23:24    

Frantisek: jo tak až teď jsem si všiml, že sám pan Vokatý je uplně slepý a nebo nezná dopravní značení, ty piktogramy totiž nemají vůbec žádnou právní váhu, je to jen taková malůvka aby byl kšeft pro výrobce barev a projektanty. Cyklopruh vypadá uplně jinak. Jen tak pro pořádek
15.03.2014 v 23:27    

Josef Schmidt: Vážený Františku,
nerozumím, jak jste přišel na to, že podnět nezlepší podmínky pro chodce. Pokud by na té silnici auta neparkovala, tak ti zlí a zákeřní cyklisté (které zjevně nenávidíte ;) ) nebudou mít důvodu zcela bezohledně a protiprávně jezdit po chodníku. Tedy podnět má s podmínkami pro chodce společného velmi mnoho. Příště méně rozčilování a více přemýšlení. ;) To jen tak pro pořádek.
19.03.2014 v 10:12    

Pavel: Dneska se už Křižíkovou nedalo pro jistotu projet vůbec. V řadě za sebou tam stálo v druhém pruhu osm aut a ulice tak byla zablokovaná (kolona začíná u služebny policie). Podle mých zkušeností je jen otázka času, než se druhá řada aut rozšíří o třetí přímo na chodník.
19.03.2014 v 13:26    

Frantisek: Pane Schmidt to jste ale celý podnět nevhdně sepsal. Pokud jste chtěl řešit podmínky chodců a ne pohodlí cyklistů, měl jste vyfotit priáta řítícího se po chodníku a požadovat po policii pokutování tohoto nebezpečného přestupku. Promiňte, ale špatně zaparkované auto je problém to chápu, ale není to pro mě omluva pro to aby kdejaky dobytek bezohledně ohrožoval chodce na jejich chodníku. Když už nemůže projet tam kde má tak lze zavolat policie, nebo se na to vykašlat a kolo ten kousek po chodníku převést. Mimochodem kolik jste viděl motoristů objíždět to po chodníku protože po silnici nejde projet?
25.03.2014 v 20:00    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Křižíkova, Praha 8

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Díry v přechodu u Amazon Court

Praha 8, 16. červen 2017 Vyřešený

Přecházení u stanice Ládví

Praha 8, 26. říjen 2017 S odpovědí

Jizda/parkovani zelen

Praha 6, 19. únor 2024 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty