Vyhledávejte podle:



Parkování aut

Seřadit podle počtu hlasů
Neustálé parkování aut na trávníku
Bez odpovědi

Neustálé parkování aut na trávníku
U Slovanky, Praha 8

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 16. 05. 2022

Pořad parkující auta mimo vozovku ničí trávník a tak zvyšují prašnost v okolí. Nejhorší je to za jídelnou akademii věd v ulici U Slovanky 5.

Parkování v ZÁKAZU - ulice Kischova
Bez odpovědi

Parkování v ZÁKAZU - ulice Kischova
Kischova, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 21. 03. 2022

Na konci slepé ulice Kischova na Pražského Povstání, v níž je na jedné strany vozovky zákaz stání, se hromadí auta, její řidiči využívají 2 minutovou docházkovou vzdálenost na metro a parkování zdarma. Všude okolo jsou modré zóny a parkování na zákazu zde nikdo nekontroluje a zákaz nikdo nerespektuje. Ačkoliv jsme v minulosti žádali MČ Praha 4 na této strany vozovky zřídit alespoň 2 parkovací stání v režimu modré zóny, nebylo nám vyhověno z důvodu nutnosti zachovat prostor pro zásobování a také pro IZS. Je ale tento prostor zachován? Zcela jistě ne. Aktuálně přes zaparkovaná auta na zakázech slyšíme do našich oken denně klaksony z dodávek řidičů zásobování, kteří nemají šanci se otočit, musí couvat a manévrovat na minimálním prostoru. 2x do týdne přijíždí popeláři, kteří velmi často svůj úkol vyprázdnění popelnic ani nesplní, jelikož se k nim přes auta zaparkovaná na zákazu nedostanou, což opět způsobuje nadávání popelářů, což je v 6 hodin ráno velmi příjemná záležitost. O jejich nemožnosti se v ulici otočit je zbytečné se zmiňovat a zvuky couvání popelářského auta jsou nám všem asi známé. I tuto záležitost řešilo družstvo našeho domu, ovšem opět neúspěšně, pár po sobě jdoucích dnů dostala zde zaparkovaná auta pokutu, ale nic to nevyřešilo. Auta zde stojí dál, Policie parkování zde nekontroluje a tak se točíme ve smyčce. Asi je pokuta levnější než placené stání na Modré zóně? Navrhujeme, aby došlo k lepšímu značení ZÁKAZU ZASTAVENÍ v této ulici (ne jen na začátku ulice ale také za dvoj-garáží) s upozorněním na odtah vozidel, které by bylo dobré opravdu realizovat a také o žluté čáry na vozovce po celé délce zákazu.

Parkování ulice Kischova, Pražského Povstání
Bez odpovědi

Parkování ulice Kischova, Pražského Povstání
Kischova, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 03. 2022

Na konci ulice Kischova, která má po pravé straně zákaz stání, neustále parkují auta. Lidé zde nechají v zákazu auto celý den, jdou na metro, které je vzdálené 2 minuty pěšky, a večer si auto zase vyzvendou a jedou domů. Na žádost městské části tady není možné udělat oficiální 2 parkovací místa na modrou zónu, kvůli zásobování a IZS. A tak zde i přes zákaz a mimo modrou zónu zdarma parkují vozy, které blokují i zásobování pro Malík, jehož řidiči potom různě manévrují, aby na zásobovací prostor vůbec zacouvali a mohli vyložit. Ne vždy se povede. Často je v ulici i kolona zasobovacich aut, jelikož se zde kvuli zaparkovanym autům v zákazu nemohou otočit. Posuďte z fotografií sami. Vešlo by se sem ještě zásobovací vozidlo, nebo dvě a nebo sanitka popřípadě hasiči? Ráno, okolo šesté - 2 dny v týdnu - se nám do oken rozčilují popeláři, kteří nejsou schopni vysypat popelnice, jelikož je parkovací auta zákazu blokují.

Nelegální parkoviště z pěší zóny před ZŠ
S odpovědí

Nelegální parkoviště z pěší zóny před ZŠ
nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 02. 2022

Celá krátká ulice před ZŠ na Nám. Jiřího z Poděbrad je pěší zóna (výjimku tvoří pouze zásobování farmářských trhů, a i to pouze v omezené době). Navzdory tomu po celé pěší zóně parkují auta. Z pěší zóny se stalo jakési neformální parkoviště - hlídky MP korzující po Jiřáku problém přehlíží, MČ P3 - která je vlastníkem komunikace a mohla by tak např k ústí pěší zóny nainstalovat patníky - mé podněty ignoruje. Stejně tak z okolí pěší zóny stále neodstraňuje několik cedulí 'zákaz zastavení' z důvodu jakési stavby, která probíhala před rokem a na jiném místě - a na 'zákazu vjezdu' do pěší zóny tím nic nemění, ale vytváří další zmatek. Čas od času člověk narazí na situaci dovedenou and absurdum, že se řidiči rozčilují, že ani zde - na pěší zóně - není místo k zaparkování. (Fotografie jsou náhodná sbírka - na místo se lze ji podívat v libovolný den, v libovolný čas, a uvidíte totéž: pěší zónu při ZŠ, že které je de facto parkoviště)

Parkování na přechodu
Vyřešený

Parkování na přechodu
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 31. 05. 2021

dobrý den 13.10.2020 jsem posílala na operacni.p10@mppraha.cz zprávu a foto parkovní na přechodu a doposud mi od nich nepřišla odpověd. zeptám se tedy vás řidič parkoval přes celý přechod přestože před ním i za ním bylo volno foto posílám v příloze. Chápu, že to bylo zásobování, ale není to omluva když před za autem měl volno. Maminka s dvěma malými dětmi musela auto obcházet a odpovídat na otázky dítěte proč to auto stojí na přechodu? děkuji Kozlová

Přechod v Třinecké ulici
S odpovědí

Přechod v Třinecké ulici
Třinecká, Praha 18

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 04. 2021

Parkování vedle přechodu pro chodce na jižní straně blokuje viditelnost pro řidiče a chodce. Trafické sloupky jsou potřebné jako na příkladu obrázku. Na tomto místě často parkují auta také na chodníku. Mohlo by být hezké umístit dopravní sloupky, aby blokovaly přístup automobilu na chodník.

Parkování na přechodu pro chodce v ulici Na Petynce
S odpovědí

Parkování na přechodu pro chodce v ulici Na Petynce
Na Petynce, Praha 6

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 07. 04. 2021

Každý den auta parkují přímo na žlutém přechodu v ulici Na Petynce před domem č.p. 2257/47a. Často tak těsně u sebe, že na přechod nelze vstoupit, viz. foto.

Chlebovická/Příborská
S odpovědí

Chlebovická/Příborská
Příborská, Praha 18

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 29. 03. 2021

Chlebovická / Příborská. Parkování vedle přechodu pro chodce na jižní straně blokuje viditelnost pro řidiče a chodce. Neexistují žádná parkovací místa od odpadků po autobusové zastávky. Trafické sloupky jsou potřebné jako na příkladu obrázku.

Auta zaparkovaná na veřejné zeleni a chodnících - U Blaženky
S odpovědí

Auta zaparkovaná na veřejné zeleni a chodnících - U Blaženky
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 01. 2021

Auta zaparkovaná na veřejné zeleni a chodnících. Rádi bychom viděli trvalé řešení tohoto problému. Chápeme, že policie nemá čas to každý den kontrolovat. Můžeme nechat zasadit nějaké keře nebo stromy? Možná pak lidé budou více respektovat naši veřejnou zeleň? Děkuji

Vozidlo parkující na přechodu pro chodce v Parmské ulici na Praze 15
Vyřešený

Vozidlo parkující na přechodu pro chodce v Parmské ulici na Praze 15
Parmská, Praha 15

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 01. 2021

Vozidlo už několik dní parkuje na jediném přechodu pro chodce k mateřské školce. Mimo parkování na přechodu pro chodce, parkuje i v protisměru .

Nový kostel Barrandov - proč je parkování nalepené až na kostel?
Bez odpovědi

Nový kostel Barrandov - proč je parkování nalepené až na kostel?
Grussova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 10. 2020

Na Barrandově v ul. Grussova finišuje výstavba nového kostela. Je to krásná stavba, v hezkém prostředí se zelení, výborně zapadne do stávající zástavby. Na vizualizacích (viz příloha) bylo před kostelem vždy patrné volné prostranství, v reálu působí jako velmi přirozené náměstíčko, prostor, kde se mohou lidé pohodlně sejít před/po bohoslužbách a dalších akcích, dalo by se tam i chvíli v klidu posedět atd. S hrůzou jsme ale zjistili, že na obou stranách prostranství vyrostly dopravní značky PARKOVIŠTĚ a že daný prostor bude věnován autům. Vizuálně to úplně zkazí dojem z krásné stavby a omezí to přirozený pohyb lidí okolo kostela. Přitom zrovna v ul. Grussova je na místní poměry bezproblémové parkování, místa jsou po celé ulici Grussova po obou stranách. Myslíte, že je šance toto v průběhu času změnit a dát víc prostoru pěším než autům? Tak nádherná stavba si nezaslouží, aby na ni byla nalepena auta a lidé se mezi nimi proplétali. Děkujeme.

Auta blokující chodník v ulici Dvouletky
S odpovědí

Auta blokující chodník v ulici Dvouletky
Dvouletky, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 14. 09. 2020

V ulici Dvouletky neustále parkují auta na chodníku. Kousek dál je školka, takže v ranní špičce tudy neustále proudí maminky s kočárky a děti na kolech a odrážedlech. Nelegálně parkující auta nenechávají skoro žádné místo pro vzájemné vyhnutí. Odpověď 'spadá do kompetence MP' znám. Občasné přivolání MP problém nijak neřeší, další den na místě vesele parkuje někdo další.

Patrolování ulice Trmická
S odpovědí

Patrolování ulice Trmická
Trmická, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 09. 2020

Na Zubrnické a Trmické ulici dochází k častému porušování pravidel parkování. Na fotografiích - často parkování na chodnících, blokování popelnice a parkování v zakázané zóně (žlutá čára). Můžete prosím prodloužit trasu policejní pěší hlídky k řešení těchto porušení?

Parkování na chodníku v ulici Nad Vinohradem - nelze projít
Vyřešený

Parkování na chodníku v ulici Nad Vinohradem - nelze projít
Nad vinohradem, Praha 4

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 06. 2020

Parkování na chodníku, skoro nelze projít. Je to jediný chodník, na druhé straně chybí.

Auta parkující na chodníku
Vyřešený

Auta parkující na chodníku
Poděbradská, Praha 9

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 06. 2020

Parkování aut, dlouhodobě nepojízdných, na chodníku ve dvoustupu. Pro objezd aut je trěba vstoupit do frekventované vozovky. Adresa Poděbradská 441/20c, Praha 9.