Filtr podnětů



Praha 5

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Klikatou
Zaslaný

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Klikatou
Klikatá, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 22. 11. 2018

Dobrý den, ulice Klikatá je v dnešní době extrémně dopravně zatížená a kvůli tomu se stala téměř nepřekonatelnou pro chodce. V oblasti mezi Hutmankou a Vidoulí jsou přes ni pouze dva přechody - po jednom u obou zastávek. U Vidoule je přechod díky blízkosti křižovatky bezpečný, protože auta jsou nucena přes něj projíždět pomalu. Ale u Hutmanky je přechod opravdu nebezpečný - ulice je opravdu klikatá a není zde nijak omezena rychlost (ani značkou ani zpomalovacím prahem), auta tu jezdí běžně 50 km/h a chodec přecházející Klikatou od cvičiště vodicích psů pro nevidomé směrem na jihozápad není do poslední chvíle vidět a většina řidičů si jej všimne na poslední chvíli a nezastaví nebo nebezpečně dobržďuje (na fotografii je vidět, že přechod je příliš blízko nepřehledné zatáčce). Vzhledem k tomu, že se jedná o skoro jedinou cestu pro všechny, kdo bydlí v oblasti Klikaté, Mezné a Markovy směrem k metru, a také vzhledem k tomu, že po tomto přechodu denně přechází mnoho trenérů vodicích psů a jejich nevidomých klientů, prosíme o instalaci semaforu spolu s upozorňovacím světlem někde v oblasti podjezdu pod tratí, které bude signalizovat, zda na blízkém semaforu svítí zelená (trvalé zelené světlo) nebo červená (blikající oranžové světlo). Na tomto přechodu ještě naštěstí žádné auto nikoho nezabilo, ale vzhledem ke stupňující se dopravě na Klikaté ulici to bohužel hrozí skoro denně. Děkuji.

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Radlickou u Butovické
Zaslaný

Chybějící semafor na nebezpečném přechodu přes Radlickou u Butovické
Radlická, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 08. 11. 2018

Dobrý den, Přes Radlickou u křižovatky s Butovickou je velmi nebezpečný přechod, na němž letos auto zabilo dítě (na fotografii je dobře vidět emotivní vzpomínka), i když na něm byla v nedávné době provedena některá dopravní opatření. Vzhledem k tomu, že přes přechod denně přechází mnoho dětí, protože jsou v bezprostředním okolí dvě základní školy a několik školek, je jediným opravdu bezpečným opatřením semafor. Děti od raného věku umí důsledně dodržovat červenou na semaforu, ale bezpečné chování na přechodech bez semaforů je docela složitá věc a není zaručeno ani u starších dětí - tomu chlapci bylo 13. Prosím o vybudování semaforu na této křižovatce. Semafor pomůže i řidičům a autobusům, které vyjíždí z Butovické, protože na Radlické je tak silný provoz, že bezpečně projet křižovatkou z vedlejší bývá občas téměř nemožné.

Chybějící lavičky u kampusu UK JInonice
Zaslaný

Chybějící lavičky u kampusu UK JInonice
U kříže, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 11. 2018

V okolí kampusu UK chybí lavičky. Místo toho je tam plácek s křovím.

Nepovolené odbočování aut a ohrožení chodců v Nádražní
Zaslaný

Nepovolené odbočování aut a ohrožení chodců v Nádražní
Za Ženskými domovy, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 10. 2018

Na křižovatce Nádražní - Za Ženskými domovy je dlouhý přechod pro chodce, kdy je nutné sledovat jak auta, tak tramvaje. Ze směru od Smíchova po ulici Nádražní není dovoleno odbočovat doleva pro osobní automobily do ulice Za Žen. domovy, což by mělo přecházení ulehčit. Bohužel aut, která zde odbočují v ranní a odpolední špičce, je velké množství. Autobusy, IZS zde odbočují, což je dovoleno. Přechod je dlouhý a pro starší lidi, děti, matky s kočárky velmi nepříjemný. Vedle toho lidé při odbočování často přejedou oficiálně zamýšlený odbočovací pruh a najíždí až do sekce, kde odbočovat nemají a je jen pro chodce a tramvaje.

Chodník - kostky Janáčkovo nábřeží  mezi čísly 3 a 5, Praha 5
Vyřešený

Chodník - kostky Janáčkovo nábřeží mezi čísly 3 a 5, Praha 5
Janáčkovo nábř., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 09. 2018

Nezasazené kostky v chodníku. Nebezpečí pro chodce. Prosíme moc o nápravu.

Chodník tankodrom - za domy v ul. Lamačova 17-27, směrem od Grussovy
Zaslaný

Chodník tankodrom - za domy v ul. Lamačova 17-27, směrem od Grussovy
Lamačova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 07. 2018

Dobrý den, chtěli bychom upozornit na velmi špatný stav celého chodníku od ulice Grussova podél zadních vchodů domů Lamačova 17-27 (chodník sám o sobě nemá podle mapy název). Asfalt je zvlněný, polámaný, kanály propadlé i vystouplé, stav se za posledních pár let dost zhoršil. Jakmile na chodník napadá na podzim listí, nejsou nerovnosti a propadliny vůbec vidět. Zimní podmínky jsou samozřejmě také špatné. Netřeba říkat, že to je hojně využívaná cesta ke všem domům v Lamačově ul. 17-27, do novějších bytovek v ulici Do Klukovic, k dětským hřištím, k tramvaji, atd. Prosíme o uvedení do BEZPEČNÉHO stavu. Děkujeme.

 Nebezpečný přechod Ostrovského x Radlická
Zaslaný

Nebezpečný přechod Ostrovského x Radlická
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 06. 2018

Jedná se o přechod na Radlické (křižovatka Ostrovského (od Santošky) x Radlická (směr k Zlíchovskému tunelu)). Každý den tento přechod používáme při cestě na autobusové nádraží Na Knížecí a velmi často se stává, že musíme před auty (která odbočují z ulice Ostrovského do ulice Radlická) uskakovat, nebo jim dávat přednost, i když máme zelenou my - chodci. Zelená trvá na přechodu přibližne 4 vteřiny, takže auta jedoucí zezhora vjíždí na přechod ve chvíli, kdy už chodcům svítí opět červená, nicméně chodci se tam stále vyskytují . Stejná situace nastává, když jdeme ze směru od Ženských domovů nahoru k Santošce. Auta na nás troubí a klepou si na hlavu, protože přecházíme v podstatě na červenou. Je to velmi nepříjemné a nebezpečné...děti přes tento přechod chodí samy a mám strach, že jednou nestačí uskočit :( Bylo by fajn umístění výstražného oranžového blikacího panáčka na semafor v ulici Ostrovského, aby odbočující řidiči (do ulice Radlická) věděli, že si mají dát pozor na chodce na přechodu a netroubili jako pominutí....nebo prodloužení zelené pro přecházející. Byla bych vděčná za vyjádření, jakým způsobem a zda je možné tento problém řešit.

Chybejici moznost prechodu vozovky vcetne tramvajovych koleji Lihovar
Zaslaný

Chybejici moznost prechodu vozovky vcetne tramvajovych koleji Lihovar
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 05. 2018

Dobry den, u tramvajove zastavky Lihovar, resp. za touto zastavkou v ulici Nadrazni smerem na Zlichov chybi moznost prechodu vozovky. Navic se zde stala minuly tyden srazka automobilu s chodcem. Tento nedostatek pozorujeme jiz cca 1 rok a nehoda nas motivovala k tomu tento nedostatek publikovat. Chodi zde i od zastavky busu Lihovar znacne mnozstvi lidi, mladistvych a maminek s detma a kocarky a krizovani rozbitych koleji a chodniku, navic jeste bez prechodu (zebry) neni snadna zalezitost. Byla zde nejakou dobu zebra ve zlute barve, navic jen obrys (nevyplnena), bohuzel se ale barva vytratila. Bohuzel je nutne silnici na tomto miste prejit, protoze chodnik na strane, kde je Strakonicka a BUS konci. Na Zlichov pokracuje chodnik pouze po jedne strane. Prosim, i vzhledem k nedavne nehode, o doplneni bile zebry na tomto miste. Dekuji

Ulomená podpěra a zábrana na vysoké prolézačce - ul. Wassermannova, P5
Vyřešený

Ulomená podpěra a zábrana na vysoké prolézačce - ul. Wassermannova, P5
Wassermannova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 04. 2018

Prosíme o urychlenou opravu nebo znepřístupnění prolézačky na hřišti v ul. Wassermannova. Ulomená dřevěná podpěra trčí do vzduchu, zároveň s tím je odlomená bezpečnostní zábrana na plošině ve výšce cca 2 metry. Jednoznačně velmi nebezpečné.

U Zvonu zbytečně nerozdělen interval 2 přechodů(přes tram a  Plz. ul.)
Zaslaný

U Zvonu zbytečně nerozdělen interval 2 přechodů(přes tram a  Plz. ul.)
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 03. 2018

Jedná se o přechod mezi označníky tram. zastávky U Zvonu. Lidé, kteří vystoupí z tramvaje od Anděla a chtějí přejít doleva přes koleje legálně, musejí zbytečně čekat cca 2 minuty protože  je sloučená signalizace pro přecházení s tou přes jízdní pruh Plzeňské, což samozřejmě vzhledem k místní intenzitě dopravy znamená dlouhý interval (více než minutu). Lidé tak v úzkém místě zbytečně překáží a zabírají místo a považuji to za velmi nebezpečné, tramvaj vás tak míjí těžko. Obejít dav je pro osoby se sníženou schopností pohybu  orientace opravdu nebezpečné. Například na  Palackého náměstí je signalizace pro přechod přes tram. pás a přes silnici oddělen a to je tam pro čekání lidí mnohem mnohem více místa a řekl bych že i menší nebo shodná intenzita dopravy jako kolem zastávky U Zvonu. A podotýkám, že na sloupu u přechodů v inkriminovaném místě kde dochází k shluku lidí čekajících na přecházení do obou směrů, jsou na sloupu tlačítka po obou stranách, určitě by to tak bylo finančně i technologicky bez nákladů na rozdělení signalizace. Budu rád za písemnou  zpětnou vazbu, kterému správci komunikace toto přísluší, a že jste mu to nějak v odborněji popsané podobě zaslali. Předem děkuji za vyřešení Jiří

Korozí poškozené zábradlí na lávce pro pěší - Štěpařská, Praha 5
Vyřešený

Korozí poškozené zábradlí na lávce pro pěší - Štěpařská, Praha 5
Štěpařská, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 02. 2018

Dobrý den, rádi bychom požádali o prověření stavu zábradlí na lávce pro pěší přes ulici Štěpařská na Barrandově. Část sloupků je značně poškozena korozí - viz příklady na fotkách, včasná oprava může zabránit tragickým následkům. Děkujeme.

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Zaslaný

Uvolněné schody - cesta z parkoviště v ul. Tréglova do OC Kamera
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 02. 2018

Prosíme o opravu zcela uvolněného a vyviklaného schodu na cestě z parkoviště v ulici Tréglova k obchodnímu středisku Kamera. Děkujeme.

Nebezpečný přechod v ulici Slavínského (u křiž.  s ul. K Barrandovu)
Bez odpovědi

Nebezpečný přechod v ulici Slavínského (u křiž. s ul. K Barrandovu)
Slavínského, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 31. 01. 2018

Dobrý den, za všechny chodce prosím o posouzení a provedení úpravy viditelnosti/signalizace přechodu v ulici Slavínského (hned za křižovatkou s ulicí K Barrandovu). Tento přechod je umístěn v bezprostřední blízkosti křižovatky a auta, která sem odbočují (vlevo) ze silnice K Barrandovu, sem často vjíždějí poměrně vysokou rychlostí. Pravděpodobně ne každý si je vědom téměř bezprostředně následujícího přechodu pro chodce. Zejména při zhoršené viditelnosti, za šera či za tmy je přechod málo přehledný a přecházející chodec je pro řidiče viditelný až na poslední chvíli nebo ho mohou přehlédnout. Domnívám se tedy, že v zájmu bezpečnosti by bylo vhodné dodat nějaké doplňkové pouliční osvětlení (příp. stávající zintenzivnit) či přechod nějakým jiným vhodným způsobem zabezpečit, např. doplnit semafor pro odbočující vozy signalizací upozorňující na přechod pro chodce. Jak si jistě můžete ověřit u příslušných složek, zrovna včera v podvečerních hodinách zde bohužel došlo k dopravní nehodě, při které byl odbočujícím vozidlem sražen chodec na tomto přechodu pro chodce. Děkuji za posouzení situace a provedení příslušných kroků. Milena Lišková

Příchod ke Smíchovskému přístavišti přívozu u Železničního mostu
Vyřešený

Příchod ke Smíchovskému přístavišti přívozu u Železničního mostu
Hořejší nábř., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 01. 2018

Přístaviště přívozu na Smichovské straně bylo přemístěno ze Smíchovské náplavky proti proudu mostu. Ovšem nikdo si nedal práci s příchozí komunikací, která vede od mostu po hliněné rozbahněné cestě rozježděné od náklaďáků při stavbě přístaviště. Jsou tam obrovské louže a bahno. Cesta je vhodná pro gumové holínky.

Vypadané kostky v ulici Stroupežnického
Vyřešený

Vypadané kostky v ulici Stroupežnického
Stroupežnického, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 01. 2018

Díry v chodníku před domem Stroupežnického 23.