Filtr podnětů



Praha 2

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící kostky vedle poklopu
Zaslaný

Chybějící kostky vedle poklopu
Anny Letenské, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 05. 2012

Chybějící kostky kolem poklopu na chodníku před domem č. 8 v ulici Anny Letenské.

Puzzle chodník/rabátko
Zaslaný

Puzzle chodník/rabátko
Londýnská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 05. 2012

Chodník ze zámkové dlažby tvoří jakési puzzle a začíná okupovat přilehlá rabátka, nemaje žádnou zábranu (zábrany? :-) Chodníku moc nesvědčí, že přes něj přejíždějí parkující auta.

Drobící se dlažba na nároží ulic Anny Letenské a Římské
Zaslaný

Drobící se dlažba na nároží ulic Anny Letenské a Římské
Anny Letenské, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 04. 2012

Drobící se, nekvalitní dlažba na nároží ulic Anny Letenské a Římské. Dlaždičskou firmu zřejmě nenapadlo u práce přemýšlet, a tak na zatíženější místo dala dlažbu z materiálu, který je podle všeho vhodný jenom na plochy, které nejsou pochozí. Povrch je nesoudržný, jsou v něm ostré úlomky kostek, hrozí zranění chodců i psů.

Uzavření schodiště na náplavku
Zaslaný

Uzavření schodiště na náplavku
Rašínovo nábř., Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 04. 2012

V případě konání akcí na náplavce mezi Výtoní a Palackého mostem jsou uzavřeny všechny schody vedoucí na náplavku a chodec se na náplavku dostane jedině rampou směřující od zastávky na Palackého náměstí, což znamená docela dlouhou zacházku. Zábor (prostor pronajatý na konání uzavřené akce) končí těsně za posledními schody naproti Trojické ulice. Proč nejsou ponechány tyto schody jako volně přístupné? Pronajatá plocha by se tak zkrátila jen o cca 2 m a chodec by si nemusel zacházet 300 m?

Chodník v ulici Helénská
Vyřešený

Chodník v ulici Helénská
Helénská, Praha 2

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 06. 04. 2012

Na jedné straně chodníku je bariéra. Chybí bezbariérový obrubník.

Rumunská
Zaslaný

Rumunská
Rumunská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 03. 2012

V Rumunské ulici jsou nejméně čtyři přechody, kde jsou zvýhodněna auta proti chodcům. Jakmile chodec opomene zmáčknout tlačítko pro chodce, zůstává do další zelené na chodníku. Podle mne by tlačítko pro chodce mělo znamenat jen a pouze to, že při jeho zmáčknutí ovlivním světelnou signalizaci na té které křižovatce.

Přechod u Vinohradského divadla
Vyřešený

Přechod u Vinohradského divadla
nám. Míru, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 03. 2012

Přechod u Vinohradského divadla je jedním z nejvíce nebezpečných přechodů na Praze 2. Není na něm světelná signalizace a chodci tudíž mají přednost před auty. Vzhledem k tomu, že sem ale odbočují auta ve směru od Národního domu na Vinohradech, se často stává, že tyto auta chodcům přednost nedávají a jsou v rychlosti, kdy je i velmi těžké zpomalit v případě, že chodec již na přechodu je. Hrozí tím pádem riziko, jak pro chodce, tak pro řidiče auta, který by mohl strhnutím volantu ohrozit další životy včetně svého. Zaslechl jsem dokonce, že se zde událo již několik nehod. Navrhuji, aby byl přechod zrušen a došlo k jeho přesunutí směrem k Ibsenově ulici, kde by auta měla mít delší brzdnou dráhu a chodec tak byl viděn z větší vzdálenosti. Samozřejmě, že světelná signalizace na tlačítko pro chodce by situaci na tomto nově vzniklém přechodu vyřešila úplně. Plynulost provozu nesmí být argumentem, pokud je sázce zdraví lidí. Děkuji

Přechody: Vinohradská - Italská
Zaslaný

Přechody: Vinohradská - Italská
Italská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 15. 03. 2012

Na obou přechodech pro chodce na Vinohradské ulici ve směru Italská jsou již cca půl roku umístěny tlačítka pro chodce, která pokud nejsou zmáčknuta, chodcům se nerozsvítí zelená. Jedná se o jeden z nejfrekventovanějších přechodů na Vinohradské a pokládám to za nesmyslnou šikanu chodců na úkor aut. Stále totiž dochází k situacím, kdy lidé především staršího věku tlačítko nezmáčknou a vy když dorazíte a auta ve směru Vinohradská mají červenou, přesto nemůžete přejít a čekáte další minuty. Tento přechod fungoval bez problémů bez šikanózního tlačítka desítky let a nyní je na úkor několika málo aut, která odbočují, utlačován občan - chodec. A ti by přece měli mít přednost před automobilovou dopravou a ne naopak. Rád bych se tedy tázal, jestli by šlo tlačítko zrušit a tím by byla situace vyřešena,

Průchod Hlavní nádraží - Kunětická (VŠE a Riegrovy sady)
Zaslaný

Průchod Hlavní nádraží - Kunětická (VŠE a Riegrovy sady)
Kunětická, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Už kdysi se mluvilo o propojení podchodu, resp. prodloužení podchodu z Hlavního nádraží směrem k Riegrovým sadům. Jednoduše by stačilo postavit schody a napojit je na podchody pod vlaky na Hlavním nádraží. Do dnes nebylo provedeno nic. Do VŠE i Riegrových sadů míří denně tisíce lidí a takhle by mohli pro dopravu využívat Metro a vlak místo autobusu 135 který jezdí dlouho, málo a často se zpožděním. Je vidět že spousta lidí do těchto míst chodí tak že jde na 5. nebo 7. nástupiště na nádraží a pak přeskakují koleje. Potkáte tu stovky lidí za hodinu. Cesta je tak sice delší než by byla podchodem a navíc nebezpečná ale pořád se vyplatí.

Parkování aut při skládání zboží na chodnících - Třebízského ul.
Zaslaný

Parkování aut při skládání zboží na chodnících - Třebízského ul.
Třebízského, Praha 2

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 09. 03. 2012

Časté parkování automobilů na chodnících. (9.3.2012 9:58 )

Chybějící přechod na Francouzské/Jana Masaryka
Zaslaný

Chybějící přechod na Francouzské/Jana Masaryka
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 02. 2012

Na uvedném místě byl kdysi zřejmě přechod pro chodce - úprava chodníku tomu napovídá, ale byl vybroušený. Bohužel chodci jsou zvyklí ho stále používat, protože navazuje na výstup z tramvaje. Nadto je u (bývalého) přechodu jakási světelná signalizace pro auta - pouze červená a oranžová barva. Na tu ovšem chodci nevidí, tak neví, zda je bezpečné přecházet nebo ne.

Chybějící přechody Resslova x Karlovo náměstí
Zaslaný

Chybějící přechody Resslova x Karlovo náměstí
Resslova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 02. 2012

Chybějící přechody na všech stranách křižovatky. Do podchodu metra jsou nuceni i ti, kteří do metra nechtějí a místem procházejí. Zbytečná bariéra pro lidi s kočárky atd.

Nebezpečný přechod přes Bělehradskou ulici
Zaslaný

Nebezpečný přechod přes Bělehradskou ulici
Bělehradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 02. 2012

Na přechodu přes Bělehradskou ulici na křižovatce s Bruselskou, Šafaříkovou a Koubkovou je v dopravní špičce tak silný provoz, že je zde velmi těžké najít skulinu mezi auty, aby člověk mohl přejít. V okolí se nacházejí základní školy (ZŠ Londýnská, Lauderovy školy v Belgické ul.), pro děti je toto místo nepřehledné a tudíž obzvláště nebezpečné, bojí se vstoupit do vozovky. Navrhuji proto zřídit na přechodu světelnou signalizaci, která přecházení usnadní.