Filtr podnětů



Jiné, Praha 2

Seřadit podle počtu hlasů
“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz
Zaslaný

“Sbírka” odloženého dopravního značení v ulici Na Zbořenci/Na Zderaz
Na zbořenci, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 08. 2019

Zřejmě v důsledku nočních radovánek turistů obývajících místní velké počty Airbnb ubytování se v ulici kupí odložené dopravní značky, které obveselení návštěvníci v noci městem přesouvají. Značky se v ulici válí již velmi dlouho, nikdo nejeví zájem je uklidit. Konkrétně: - výstražný kužel odložený před č.p. 275; - dočasné značení objížďky cca. proti č.p. 273; - přikázaný směr jízdy opřený o fasádu mezi č.p. 275 a č.p. 274; - pohozená (odněkud utržená) značka přechod pro chodce na chodníku před č.p. 267. Pozn.: Pokud městská část (město, stát) neumí turismus v centru patřičně regulovat, aby nebyl obtěžující, je třeba, aby se naučila aspoň eliminovat jeho negativní důsledky - hluk, odpad, vandalismus atd. - a zajistila tak kvalitní prostředí pro své obyvatele (voliče a plátce daní).

Zavlažování chodníku na Karlově náměstí
Nově zaslaný

Zavlažování chodníku na Karlově náměstí
Karlovo nám., Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 08. 2019

Zavlažování trávníku na Karlově náměstí pravděpodobně nefunguje správně. (Na cestě od tramvaje např. č.10 směrem z Palackého nám. pěšky ke kostelu sv. Ignáce.)

Chybějící víko kanálu v Lublaňské
Zaslaný

Chybějící víko kanálu v Lublaňské
Lublaňská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 04. 08. 2019

Na chodniku je kanal a v nem chybi viko. Velice nebezpecne misto.

Propadlý kanál a chybějící poklop kanálu v ul. Malá Štěpánská č.5
Zaslaný

Propadlý kanál a chybějící poklop kanálu v ul. Malá Štěpánská č.5
Malá Štěpánská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 01. 2019

V ul. Malá Štěpánská naproti č.p. 5 je propadlé víko od kanálu a hned vedle chybějící poklop od kanálu. Místo toho, aby se poklop opravil je tam již několik měsíců pouze zábrana! Až se tam někdo zabije, pak se to bude řešit.

Jaromírova - veřejný prostor je ote vřený do kolejiště vlaků -
Zaslaný

Jaromírova - veřejný prostor je ote vřený do kolejiště vlaků -
Jaromírova, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 12. 09. 2018

Na okraji ulice Jaormírova je u posledního krajního domu zničený plot oddělující chodník, či spíše veřejně přístupný prostor od přilehlého kolejiště, kde jezdí vlaky. Je to velmi nebezpečné, zejména pro děti. Vlak tam vyjíždí zpoza domu a děti tam mohou vlézt a hrát si tam. Navíc je tam otřesný nepořádek. Prosím o předání této žádosti majiteli plotu, snad je to majitel pozemku, snad městská část, snad železničáří. A prosím také o úklid toho smetiště tam.

Zelené plochy u komunikace Pod Nuselskými schody - nepořádek, špína,
Vyřešený

Zelené plochy u komunikace Pod Nuselskými schody - nepořádek, špína,
Pod Nuselskými schody, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2018

Dobrý den, prosím podívejte se na přiložené fotografie okolí komunikace Pod Nuselskými schody + Na Kleovce. Je do děs a bída, lidé jsou prasata. Vůbec nevím, kdo to tam má na starosti. Snad nějaký správce zeleně, snad české dráhy. Děkuji za to, že to pošlete někam dál odpovědné instituci, aby to uklidili. Gabriela

Dopravní značení v ulici Na Slupi – značka není vidět
Zaslaný

Dopravní značení v ulici Na Slupi – značka není vidět
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 05. 2018

Dobrý den, obracím se s žádostí o urychlené řešení dané situace. V ulici Na Slupi, v úseku u restaurace Potrefená Husa, je vyznačený přechod pro chodce. Je zde i značka označující tuto skutečnost. Vzhledem k tomu, že není viditelná pro motoristy, je zde opravdu nemožné přejít. V příloze zasílám foto. Zároveň není jasné, proč oprava - rekonstrukce na protější straně chodníku /cyklostezky/ trvá tak dlouho a v odpoledních hodinách nikdo zde nepracuje. Myslím si, že pokud se jedná o takto frekventovanou část, měla by oprava být provedena pokud možno v co nejkratším termínu a práce by měly být prováděny i v odpoledních hodinách. Možnost bezpečně přejít, je možné po velkém obcházení a to pro starší spoluobčany je značný problém. Jsem toho svědkem každý den. Prosím o vyjádření. S pozdravem Jana Kacovská

Trčící kabely ze světelné signalizace u hasičárny v ulici Sokolská
Vyřešený

Trčící kabely ze světelné signalizace u hasičárny v ulici Sokolská
Sokolská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 07. 11. 2017

Dobrý den, zajímalo by mě jestli by nešlo udělat něco s podivuhodně trčícími kabely ze světelné signalizace u hasičárny v ulici Sokolská. Ačkoli chápu, že to není nikterak nebezpečné, tak esteticky to vypadá dost divně. S pozdravem Vlastimil Vondra

Matrace na rohu křižovatky Moravská - Šumavská
Nově zaslaný

Matrace na rohu křižovatky Moravská - Šumavská
Šumavská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 29. 08. 2017

Na rohu křižovatky ulic Moravská - Šumavská leží už několik dnů matrace. Mohla by ji komunální služba uklidit? Děkuji.

Chodník v zeleni obklopený a nesmyslně rozdělený podélným zábradlím
Zaslaný

Chodník v zeleni obklopený a nesmyslně rozdělený podélným zábradlím
Albertov, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 08. 03. 2017

Rovné úseky chodníku mezi jednotlivými rameny velkých albertovských schodů jsou již dlouhá desetiletí nejen lemovány masivním trubkovým zábradlím, ale také stejným typem zábradlí rozděleny po délce, aby chodci nemohli volně přecházet z jedné strany chodníku na druhou. Na schodech snad madlo uprostřed smysl má, ale na rovném chodníku je absurdní. Místu, které by jinak mohlo být odpočinkovým prostorem v zeleni (chodník je např. dost široký na to, aby po jeho stranách mohly být i lavičky) dodává zábradlí uprostřed vzhledu ohrady pro dobytek. Bylo by na čase je konečně odstranit.

Nebezpečný zbytek odřezaného sloupku na Karlově náměstí
Zaslaný

Nebezpečný zbytek odřezaného sloupku na Karlově náměstí
Karlovo nám., Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 11. 2016

Dobrý den, na Karlově náměstí 4, před Českou spořitelnou, se nachází zbytek odřezaného patníku, o který jsem dne 14.10.2016 zakopla, upadla mj. na obličej a koleno (dále zhmoždění prstu a zad), odvezla mě záchranná služba (možné krvácení do mozku, zranění kolene). Žádné vážné zranění se naštěstí neprokázalo, ale stále mám na tváři modřinu a s naraženým bolavým kolenem a zády docházím na rehabilitaci, kde mi řekli, že léčba tohoto stavu potrvá ještě nejméně měsíc (plus připočtěme, jak dlouho už po úrazu jsem). Padla jsem na chodník, pokud bych spadla do vozovky pod projíždějící vozidlo, nebo se při pádu nějak hůř natočila, mohlo mít toto zakopnutí fatální následky. Vekmi důrazně proto žádám, odstraňte ten pahýl, ať se někomu nestane osudným. Je poslední v řadě cca metrových sloupků, takže jej tam nikdo nepředpokládá, a je snadno přehlédnutelný. Povinný údaj spočívající ve fotografii daného místa jsem pořídila až dnes, kdy už jednak méně kulhám, a jednak se na to místo tolik nebojím jít. Mazourková

Zanedbané keře před Ministerstvem zdravotnictví
Zaslaný

Zanedbané keře před Ministerstvem zdravotnictví
Palackého nám., Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 18. 04. 2016

Zanedbaná keře před Ministerstvem zdravotnictví - pisoár + odpadkový koš.

Podchod u zastávky Ostrčilovo náměstí v dezolátním stavu
Bez odpovědi

Podchod u zastávky Ostrčilovo náměstí v dezolátním stavu
Lumírova, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 12. 2015

Podchod u zastávky Ostrčilovo náměstí je špinavý, posprayován a světla v něm svítí minimálně.

Únik odpadní vody z potrubí Nuselského mostu nad ulicí Sekaninov
Bez odpovědi

Únik odpadní vody z potrubí Nuselského mostu nad ulicí Sekaninov
Nuselský most, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 05. 2015

Chodník a cyklostezku v ulici Sekaninova zkrápí odpadní voda z potrubí na Nuselském mostu.

Jednosměrka Na Slupi-Horská
Zaslaný

Jednosměrka Na Slupi-Horská
Horská, Praha 2

Kategorie: Jiné
Zasláno: 14. 08. 2014

Jsem svědkem, prakticky denně, jak do ulice Horská někdo odbočí z ul. Na Slupi, aniž by zaznamenal, že jde o jednosměrku. DZ 'Zákaz vjezdu vozidel v jednom směru' je snadno přehlédnutelná zejm.pro toho, kdo přijíždí zpoza rohu z ul. Na Slupi.resp. Je možné např. značení zvýraznit, resp.umístit 'Zákaz vjezdu vozidel v jenom směru' na obě strany komunikace? Dodávám, že na problém jsem již upozorňoval před rokem a situace se nezlepšila. díky.