Vyhledávejte podle:



Přechody a křižovatky, Praha 2

Seřadit podle počtu hlasů
umožnění bezbariérového přechodu vozovky na východě Jiráskova mostu
Bez odpovědi

umožnění bezbariérového přechodu vozovky na východě Jiráskova mostu
Jiráskovo nám., Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 08. 2021

nedávno jsme si všiml rodiny s kočárkem, která místo, aby jela přes příslušné ostrůvky, složitě manévrovala ve vozovce na rušné křižovatce na Jiráskově náměstí, na konci Jiráskova mostu. Důvodem bylo, že některé obruby na přechodu přes most, nejsou sražené, bezbariérové. To by šlo snadno změnit.

Reklamní panel překaží výhledu na auta
Bez odpovědi

Reklamní panel překaží výhledu na auta
Rašínovo nábř., Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 06. 2021

Reklamní panel je umístěn tak, že překáží výhledu na přijíždějící auta na křižovatce. Je to místo, kde sice není oficiální přechod pro chůdce, ale protože je na křižovatce a Vyšehrad je na druhé straně, mnozí tam přechází ulici. Ideálně by tam tedy měl být přechod, ale je to také místo, kde cyklisté musí přejet ulici, aby se dostaly do pruhu na druhé straně ulice. Kvůli reklamnímu panelu není vidět, jestli auta přijíždí proti chodcovi nebo cyklistovi. Je to velice nebezpečné a panel by se měl na tomto místě zrušit. Bylo zjevně umístěn bez ohledu na přítomnost chodců a cyklistů.

Nevhodně promyšlený přechod v ulici Anny Letenské
S odpovědí

Nevhodně promyšlený přechod v ulici Anny Letenské
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 04. 01. 2021

Dobrý den, přes ulici Vinohradská vede přechod v části, kde kříží ulici Anny Letenské. Pokud do vozovky vstupujete směrem od Vinohradského divadla, parkují na místě viz obrázek 1-2 automobily (často se jedná i o dodávky). Přechod nemá světelnou signalizaci (což není zapotřebí), takže pokud vcházíte do vozovky, musí vám jako chodci automobily dát přednost, což se ale v tomto případě pravidelně téměř neděje. Ulici navíc křižují tramvaje a pro mě, jakožto rodiče s třemi dětmi, je velice riskantní tento přechod používat. Problémem jsou ona zaparkovaná auta, přes která není vidět, že někdo přes ulici přechází. Jako řešení se nabízí tato parkovací místa zrušit, ostatně z obrázku v příloze (jedná se o Google maps, staršího data), se zdá, že zde v minulosti nebyla. Případně minimálně přechod nějak zvýraznit světelnou značkou, kterou by nezakrýval strom. V tuto chvíli je přecházení přes tento přechod s rodinou hazardováním. Nechávám na zvážení, ale nyní je to podle mě časovaná bomba.... Děkuji za zvážení podnětu.

Nebezpečný přechod v ulici Sekaninova
S odpovědí

Nebezpečný přechod v ulici Sekaninova
Sekaninova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 05. 2020

Je to jeden z hlavních přístupů k parku Folimanka, chodí přes něj spousta dětí, rodičů s dětmi a další. Přechod je přitom nepřehledný a proto nebezpečný. Nachází se v dlouhém rovném úseku Sekaninovy ulice, kde mají řidiči tendenci jet rychle, auta parkující do jeho těsné blízkosti zastiňují výhled těch, kdo chtějí přejít, řidičům naopak kryjí výhled na chodce. Dospělí, ale zejména děti musejí vyjít až do vozovky, aby je řidič viděl/aby viděli, zda mohou přejít. Bylo by vhodné tuto situaci zlepšit. (např. semafor, 'záliv' chodníku do vozovky...) K zamyšlení je podle mého názoru i celková úprava dopravy a rychlosti v Sekaninově ulici. Je to sice důležitá motoristická trasa, zároveň ale lemuje velmi frekventovanou a oblíbenou zelenou, klidovou zónu parku Folimanka a cyklostezku vedoucí podél ní. Napadá mě například snížení rychlosti na 30 km/h přes den nebo regulace rychlosti pomocí zpomalovacích prvků. Pozn. Podnět jsem (včera) poslala na Úřad MČ Praha 2, odkud mi (dnes) přišla zpráva, že jej předávají příslušnému odboru MHMP.

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
S odpovědí

Krátký čas na přechodu pro chodce ve Francouzské ul. před domem č. 9
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 01. 2020

V ulici Francouzská, před domem č.842/9, je přechod pro chodce se semaforem. Semafor umožňuje chodcům přejít silnici ve velmi krátkém časem, asi 3 vteřiny. Mladý člověk nemá šanci přejít na zelenou, natož senior. Již několikrát jsem byla svědkem, kdy senior přecházel přes tento přechod a zmatkoval uprostřed silnice, když se auta a tramvaje rozjely kolem něj. Dalším případem byl senior, který se pomalu pohyboval, v důsledku snahy o zrychlení chůze, jelikož opět nebylo možné přejít přechod během třívteřinové zelené na semaforu, upadl na zem a vyvrkl si kotník. Prosím o seřízení semaforu a nastavení delšího času pro přechod na zelenou, ať přejdeme nějakému vážnějšímu neštěstí. Děkuji.

Staré přechody Vinohradská
S odpovědí

Staré přechody Vinohradská
U Kanálky, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 06. 2018

Na Vinohradské, směr od Jiřího z Poděbrad až k Muzeu, je série neřízených přechodů pro chodce. Všechny přechody mají více či méně vybledlé značení a jsou pro řidiče špatně viditelné. V tomto úseku je letos odložena kompletní rekonstrukce komunikace, možná proto jsou v tomto stavu. Prosím tedy o: - obnovu VDZ - opravu děr v prostoru přechodů, zejm. přechod u křižovatky Vinohradské s U Kanálky (díry jsou na tram.tělese, vlastníkem je tedy asi DPP?)

Chybějící semafor, nebo alespoň převádějící policista
Vyřešený

Chybějící semafor, nebo alespoň převádějící policista
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 18. 10. 2017

Každé ráno při naší cestě do školy z ulice Mánesova máne problém přejít přes přechod na rušné Vinohradské (roh ulice U Kanálky přechod do Čechových sadů), kde parkují auta tak blízko přechodu, že nás projíždějící řidiči nevidí, a pokud i vidí, tak většinou nezastaví, anebo zastaví jeden a ostatní ho objedou. Přitom o kousek dál na Korunní již převádí děti policista a to přímo na světelném přechodu! Dal by se instalovat na tomto přechodu semafor, nebo alespoň aby tam hlídkoval ráno a odpoledne policista?

Dva přechody u zastávky Palackého náměstí v ul. Rašínovo nábřeží
S odpovědí

Dva přechody u zastávky Palackého náměstí v ul. Rašínovo nábřeží
Rašínovo nábř., Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 07. 2017

V ulici Rašínovo nábřeží mezi zastávkou Palackého náměstí a přilehlým parkem vedou zbytečně 2 přechody. Navrhuji jeden zrušit, případně je spojit v jeden. Nyní lidi přebíhají přes přechod blíž ke křižovatce a riskují tak srážku s autem.

Zmizely přechody pro chodce – Americká x Uruguayská
S odpovědí

Zmizely přechody pro chodce – Americká x Uruguayská
Uruguayská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 06. 2017

Po rekonstrukci křižovatky Americká-Uruguayská zmizel alepoň jeden přechod. Celkově bych uvítal, kdyby tam bylo přechodů víc anebo aby šlo aspoň bezpečně přejít přes 2 přechody.

Chybějící označení přechodu pro chodce křižovatka U vodárny x Dykova
Vyřešený

Chybějící označení přechodu pro chodce křižovatka U vodárny x Dykova
U vodárny, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 05. 2017

Na křižovatce ulic U vodárny a Dykova chybí označení přechodu pro chodce, Stává se, že vozovku nelze vůbec přejít. Žluté ozačení oblouku křižovatky je značně vybledlé, ale i když bylo dobře viditelné, většina parkujících jej ignorovala. Dle sdělení městké policie, která občas parkující auta pokutuje /lístek za stěračem/ je nutné označit přechod, aby mohla být auta odtažena a tím zprůchodněn přechod.

Chybějící přechod pro chodce
S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce
Ostrčilovo nám., Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 12. 2016

Na rohu ulic Jaromírova a Ostrčilovo nám. (U hotelu Uno) chybí přechod pro chodce, přestože je tam naznačen přístup bezbariérový. Takže pro přístup do ulice Na Slupi přes přechod pro chodce je potřeba dojít na roh ulice Sekaninova, který je vzdálený 100 m, a nebo podél ulice Ostrčilovo nám. podél zastávky k přechod pro cyklisty, která je především určena pro ně.

Chybí přechod na zastávku tramvaje Albertov
Vyřešený

Chybí přechod na zastávku tramvaje Albertov
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 30. 09. 2016

V místě kde chodí mnoho lidí na zastávku Albertov není přechod na tram ostrůvek. Provoz emisní dopravy tedy aut, je v tomto místě velký. Přechod sem patří.

Smazané přechody na Bělehradské
S odpovědí

Smazané přechody na Bělehradské
Bělehradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 10. 06. 2016

Na frekventované křižovatce Bělehradská/Křesomyslova/Otakarova jsou opět smazané některé přechody. Zcela smazán je např. ten, který byl nově namalován loni v rámci rekonstrukce Bělehradské. díky

Chybějící přechod na křižovatce Kateřinská – Ke Karlovu
S odpovědí

Chybějící přechod na křižovatce Kateřinská – Ke Karlovu
Ke Karlovu, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 07. 04. 2016

V ulici Ke Karlovu v Praze 2 v místě křížení s ulicí Kateřinská chybí přechod pro chodce. V blízkém okolí této křižovatky se nachází mimo jiné nemocniční komplex, několik hotelů a tři fakulty Univerzity Karlovy (1. LF, PřF, MFF). Přestože se na první pohled nejedná o příliš frekventované místo, denně se zde pohybuje řada návštěvníků nemocničních zařízení, turistů, studentů a dalších chodců, kteří by nový přechod v tomto místě ocenili. Na křižovatce sice již v tuto chvíli dva přechody jsou, ani jeden však nezajišťuje bezpečné překonání křižovatky v nejfrekventovanějším místě, kde naopak není možné ulici Ke Karlovu přejít jinak než bez přechodu.

Bariérový přechod přes Legerovu
S odpovědí

Bariérový přechod přes Legerovu
Legerova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 04. 2016

Moc děkuji za nově zřízený přechod přes Legerovu u Rumunské. Nicméně jeho použitelnost značně snižuje fakt, že nedošlo k současnému snížení obrubníků. Až budou obrubníky sníženy a bude doplněn i sousedící přechod přes Rumunskou, bude i tato část hranice Vinohrad a Nového Města připomínat styk sousedících čtvrtí v 21. století, nikoliv průchod přes vlčí jámy, bariéry a fortifikace technokratického období normalizace.