Filtr podnětů



Jiné, Praha 22

Seřadit podle počtu hlasů
Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Zaslaný

Nejasná situace s mostem mezi ulicemi (U Nadýmače a Za Nadýmačem)
Za Nadýmačem, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 09. 2019

Dobrý den, 1. Dotaz: Již delší dobu není jasná situace co bude s klenutým mostem Japonského typu pro chodce, přes rybník Nadýmač I. Jedná se o přechod z ulice U Nadýmače do ulice Za Nadýmačem k Mateřské školce Za Nadýmačem. Současná radnice před nějakým časem umístila na most ceduli s nápisem 'Most není v majetku MČ Uhříněves, tvrdí, že vlastníkem mostu je pražského magistrát. Co bude s mostem dále, ale nikde neuvádí. Osobně s tímto postupem (právním alibismem) současné radnice nesouhlasím. Na most vyvěsí ceduli s nápisem, že jí most nepatří, tím se chce zjevně zbavit odpovědnosti ,co bude s mostem dále...ale proč jsou jako rukojmí bráni občané Uhříněvsi, kteří most pouze využívají a fotí se na něm s dětmi... občané most používají jednoduše proto, protože bydlí v Uhříněvsi a je praktické přes tento most vodit děti školky a školy... Mimo jiné je most občany vnímán už jako dominanta této konkrétně starší části Uhříněvsi. Fotí se na něm například i svatby. Stav mostu se pomalu bohužel zhoršuje. Nejsem odborník, ale domnívám se, že snad přímé riziko zhroucení mostu nehrozí, jedná se o kovovou konstrukci (oblouk), obložený dřevem. Bohužel zub času pracuje neúprosně a dřevo se rozpadá, je nutná údržba. Již delší dobu zaznívají informace o zbourání mostu tj. nechat ho zchátrat, následně zbourat a postavit novou lávku na vedlejší parcele, kde se letos začne stavět DPS Betlímek. Osobně se domnívám, že zbourání by byla velká škoda. Prosím o informaci co bude s mostem dále a kdo převezme odpovědnost za jeho rekonstrukci. Dotaz 2: Druhý dotaz souvisí s prvním. Týká se chybějícího veřejného osvětlení pod výstupem z mostu přes zmiňovaný most přes Nadýmač I, směrem do ulice Za Nadýmačem k Mateřské Školce. Pro chodce, který jde z mostu směrem ke školce s dětmi nebo jenom k popelnicím, či z jiných důvodu, naprosto chybí světlo...je to patrné na jedné přiložené fotce. Jasně zde chybí lampa veřejného osvětlení na rohu RD u popelnic. Vlastně ani moc nechápu proč tam lampa není, při pohledu z mostu je patrno, že jedna lampa vlastně v logické řadě chybí přesně na rohu protějšího RD při výstupu z mostu. Bylo by možné tam veřejné osvětlení dodat? Foto přikládám. Děkuji S pozdravem Michal Řezníček

Nefunkční osvětlení pro chodce ulice Přátelství
Vyřešený

Nefunkční osvětlení pro chodce ulice Přátelství
Přátelství, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 17. 01. 2019

Přechod pro chodce u Labe Press před kruhovým objezdem před Uhříněvsí. Lampy jsou přítomny, bohužel nefunkční...netuším proč.... Přechod je nepřehledný a bez osvětlení velmi nebezpečný. Zejména brzy ráno a v pozdějších odpoledních hodinách chodí z okolí lidé do práce a z práce, oblečení mají často bez reflexních prvků ...

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Vyřešený

Přechod pro chodce s bariérou pro vozíčkáře na Novém Náměstí
Nové náměstí, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 27. 08. 2018

Jedná se o světelný přechod u Lékařského domu směrem k Radnici přes ulici Přátelství (GPS: 50.031761, 14.598617). Po nedávné rekonstrukci odvodňovacích žlab mezi vozovkou a chodníkem jsou tyto nové žlaby také součástí stávajícího přechodu pro chodce na Novém Náměstí na straně u Radnice (obr. 1). Tyto betonové žlaby však mají moc široké odtokové mezery a i tím, že jsou mezery ve směru přechodu umístěné podélně, jsou tímto velmi bariérové pro uživatele invalidních vozíků. Do těchto mezer totiž přesně a snadno zapadnou malá přední kola mechanických vozíků a nedá se bez pomoci vyprostit. Díky tomu je přechod pro chodce = vozíčkáře nebezpečný a nepoužitelný. Před rekonstrukcí byly použity jiné s menšími odtokovými mezerami (pravděpodobně kovové, možná plastobé), podobné některým z nově použitých vpustí (obr. 2).

Chybí značka 50 km/h
Zaslaný

Chybí značka 50 km/h
K Uhříněvsi, Praha 22

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 08. 2017

Ve směru do centra chybí před prvními domy značka 50 km/h a auta se tak řítí plnou rychlostí mezi obytné domy. V opačném směru přitom značka zvýšení rychlosti je. Na všech ostatních cestách ke kruháči ve směru do centra též snížení rychlosti je ještě před vjezdem do zástavby.