Vyhledávejte podle:



Jiné

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící poklop kanálu
Bez odpovědi

Chybějící poklop kanálu
V Horkách, Praha 4

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 07. 2022

U podélného parkování v křižovatce ulic V Horkách a Bartoškova chybí poklop u vpusti dešťové kanalizace

Umístění lavičky k Rokytce
Bez odpovědi

Umístění lavičky k Rokytce
Na Rokytce, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 06. 2022

Podél Rokytky u viaduktu chybí lavičky k posezení. Lavička u cyklostezky je až u Lowitova mlyna a na území Prahy 9 za Kolčavkou.

Zpomalení provozu v Práčské ulici od ZŠ po křižovatku s Topolovou
Vyřešený

Zpomalení provozu v Práčské ulici od ZŠ po křižovatku s Topolovou
Práčská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2022

Prosím o informaci o možnostech zpomalení provozu v Práčské ulici v úseku od základní školy po křižovatku s Topolovou a zvýšení bezpečnosti chodců. Jedná se o rovný úsek komunikace, kde se nachází základní škola, nad ní MŠ a domov pro seniory, několik přechodů bez světelné signalizace, autobusové zastávky třech autobusů a dva obchody. Doprava je zde velice intenzivní, kamiony zajíždí do objektu Lesů hlavního města Prahy, ulice Práčská slouží jako průjezdní a obchvatová komunikace Jižní spojky. Ve špičce se zde tvoří souvislá kolona od ulice Švehlova až na Spořilov. Bohužel nikdo nedodržuje předepsanou max. povolenou rychlost, jezdí se zde 80 km/h, možná i více. V noci míra hluku rozhodně překračuje limitní hodnoty hluku v chráněném venkovním prostoru staveb ( Nařízení vlády č. 272/2011) a nedá se spát. Výstavba bytového domu U Práčské sýpky, proti kterému stojí další objekt způsobil odrážení hluku, zvýšení a rozptýlení hlukové zátěže. Výjezd autem z ulice Sněženková na Práčskou, kdy za zatáčku není vidět a ihned za sebou máte troubící auto, je také problém. V tomto úseku bylo před lety omezení rychlosti na 40 km/h, bohužel bylo odstraněno. Prosím tedy o posouzení možnosti řešení daného problému, zajištění bezpečnosti a zlepšení kvality života v této oblasti. Momentálně byl za křížením ulic Topolová a Práčská instalován radar, který by i ve výše zmiňovaném úseku byl velkým přínosem. Děkuji, že se budete problémem zabývat.

nedostatečně zajištění dodržování rychlosti v ulici V Podbabě
S odpovědí

nedostatečně zajištění dodržování rychlosti v ulici V Podbabě
V Podbabě, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2022

Od 14.5.2022 máme v ulici V Podbabě další křížek. Bezohledná rychlá jízda řidiče si vyžádala další obět z řad domácích mazlíčků. Městská část Praha 6 byla mnohokrát a opakované upozorňována na řešení této situace. Dopravní značení omezení rychlosti na 30 km/hod., které bylo vyhodnoceno jako dostatečné a spásné řešení je i nadále značnou měrou nedodržováno a znamená to tedy, že dostatečné není. Těm, kteří zde závodí, slouží místní retardéry jako skokanské můstky pro zábavu. Mnohokrát jsme žádali o navazující úsekové měření z Lysolají, což by zcela jistě velmi změnilo místní poměry, ale prosba nebyla ÚMČ P6 bohužel nikdy vyslyšena. Tak snad nyní.....? Děkuji, Tomáš Bratka

Umístění laviček
Bez odpovědi

Umístění laviček
nábř. Ludvíka Svobody, Praha 1

Kategorie: Jiné
Zasláno: 24. 05. 2022

Jedná se o zastíněné místo v centru Prahy u Vltavy bez možnosti posezení (senior, děti, rodiče s kočárkem). Velká škoda.

Zkrácení trasy přestupu mezi vlak x bus x tram - Nádraží Hostivař
Vyřešený

Zkrácení trasy přestupu mezi vlak x bus x tram - Nádraží Hostivař
plukovníka Mráze, Praha 15

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 02. 2022

Dobrý den, měla bych podnět a zároveň návrh na řešení situace (pokud současná situace nemá nějaký opodstatněný důvod). Jedná se o zkrácení trasy přestupu mezi zastávkami vlak x bus x tram na Nádraží Hostivař. Přikládám dvě mapy, kde je situace znázorněna a jsou zde naznačeny body 4 autobusových zastávek. 1. zastávka směr do centra 125,183,154 - přestup na tram i vlak OK. Jedná se o přestup 250m-3min. 2. zastávka směr Háje 125,183, 154 - přestup na tram OK. Pokud chce člověk přestupovat z vlaku na bus směr Háje, je to aktuálně přes přechody 400m-5min. Autobusy vždy objíždějí celou točnu tramvaje, na druhou stranu od vlaku. 3. zastávka směr Háje 154 - přestup na tram daleko a přestup na vlak daleko a přes přechody, navíc je od 2. zastávky pár metrů (200m) 4.zastávka směr Háje se nevyužívá - byla by ideální pro přestup na tram i vlak (opět cca 220m - 3min). OTÁZKA: Proč se tato zastávka nevyužívá? MOŽNÝ DŮVOD: Je blízko do velké křižovatky Průmyslová x Plukovníka Mráze. Kdyby se tam sjelo více autobusů najednou mohli by zavázet do křižovatky. NÁVRH: Mohla by se například pouze zastávka č.3 pro bus 154 přesunout do zastávky č.4? 154 je krátký autobus a alespoň některé vlakové spoje by měly bližší dostupnost na bus. Popřípadě pokud by se daly i poupravit jízdní řády busu 154 aby lépe navazoval? zastávka č. by zůstala neměnná, pouze by tam projížděli busy 125 a 183. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. S pozdravem Aneta Fritscheová

Chybějící strom ve stromořadí před domem Sokolovská 1313/173
Bez odpovědi

Chybějící strom ve stromořadí před domem Sokolovská 1313/173
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 02. 2022

V ulici Sokolovská se na travnatém pásu před vchodem do domu číslo 1313/173 nachází pařez po pokáceném stromě, na fotce označen oranžově. Prosím o náhradu tohoto pařezu novým stromem.

Velka cedule pred prechodem - Barrandov u Billy
Vyřešený

Velka cedule pred prechodem - Barrandov u Billy
Högerova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 31. 01. 2022

Pred prechodem u parkoviste u Billy se objevila velka dopravni znacka, ktera stoji primo v silnici. A primo pred prechodem. To jiste nesplnuje zadne bezpecnostni predpisy... prosime vyresit znaceni jinak.

Uklidit chodnik na ulici Trebenicka- vedle plotu MS Chabarovicka
Bez odpovědi

Uklidit chodnik na ulici Trebenicka- vedle plotu MS Chabarovicka
Třebenická, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 20. 12. 2021

Frekventovany chodnik vedle plotu MS Chabarovicka neni uklizen (blato, listi, atd). Jedna se o delku cca 100 m. Misto: chodnik na ulici Trebenicka hned vedle MS Chabarovicka. Dekuji a s pozdravem, AB.

Chybějící strom ve stromořadí v ulici Thámova
Bez odpovědi

Chybějící strom ve stromořadí v ulici Thámova
Thámova, Praha 8

Kategorie: Jiné
Zasláno: 01. 12. 2021

V ulici Thámova se u křižovatky s ulicí Sokolovská nachází jedno opuštěné prázdné rabátko pro výsadbu stromu. Strom, který zde stával, byl odstraněn, avšak nový dosud vysazen nebyl.

Spojnice u Blazenky x Na Popelce
Bez odpovědi

Spojnice u Blazenky x Na Popelce
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 11. 2021

Dobry den, prosime o úklid spojnice U Blazenky -Na Popelce. Cestu vyuziva spousty lidi, nikomu asi nevadi nehorazny bordel, jak na ceste tak ve svazich.Vsude lahvicky od nahrazek, jehly, plechovky.Slo by uklidit a zaroven i zkulturnit ty svahy?(Prorezat, odtahnout vsechny velke vetve, klady, co se tam vali?.Dekuji

Česká republika
Bez odpovědi

Česká republika
Roentgenova, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 11. 2021

Z opravy Plzeňské zůstala cedule objížďky (už je tam skoro půl roku. Díky.

Přeplněné koše Arbesovo náměstí
Bez odpovědi

Přeplněné koše Arbesovo náměstí
Arbesovo nám., Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 11. 2021

V okolí zastávky Arbesovo náměstí se otevřely nové podniky a stávající koše nestačí. Bylo by skvělé zde mít uliční koše na tříděný odpad.

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
Bez odpovědi

Stížnost na stav úvozové cesty spojnice ulice U Blaženky a Na Popelce
U Blaženky, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 11. 11. 2021

A opět nepořádek v parku a podél cesty je nehorázný a to už přinejmenším přes půl roku. V obou stráních zmačkané PET lahve, plechovky, deky a oblečení, které sem natahali pravděpodobně lidé bez domova. Popadané větve na cestě, zeleň dlouhodobě neudržována.

Neustále přeplněný odpad. koš a odpadky na zemi
Bez odpovědi

Neustále přeplněný odpad. koš a odpadky na zemi
Tilleho nám., Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 08. 2021

Pred postou na Barrandove na Tilleho nam. je neustale preplneny odpadkovy kos a odpadky se vali vsude na zemi. Neslo by tam instalovat vetsi kos nebo aspon pridat dalsi? Pred postou jsou porad davy lidi ve fronte, takze se kos logicky hned naplni a naprosto nedostacuje. Prosime o napravu a zkulturneni mista.