Vytížený přechod a semafor na vyžádání

Na tomto přechodu je semafor na vyžádání stiskem tlačítka. Chápu, že toto řešení může dávat smysl tam, kde nejsou přechody příliš vytížené a kde křižovatku využívají především auta. Na tomto místě je ale velmi hustý provoz pěších – chodí se tudy k Tescu, do školy a na další důležitá místa. (Pro upřesnění: jde o přechod mezi Tescem a hospodou V Rybníčkách.)

Často tudy chodím a často se mi stává, že přicházím k přechodu a autům v mém směru padne zelená. Mně nepadne, protože jsem nestihl zmáčknout tlačítko. Ale kdyby padla, přejít bych stihnul. Takhle musím zbytečně čekat, až se znovu protočí všechny fáze křižovatky.

Nerozumím, proč je tu tento režim. Auta ve stejném směru stejně mají zelenou. Zapnout ji i chodcům by nikoho nezdrželo a chodcům často pomohlo.

Zaslal: Adam Fendrych, 04.07.2022 v 13:23

Praha 10-

Úvalská, Praha 10

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Daniel Čech: Dobrý den,
příslušným správním úřadem ve věcech nastavení světelných signalizačních zařízení je odbor pozemních komunikací a drah Magistrátu hlavního města Prahy (https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/index.html?departmentId=691). Tomu svůj podnět, prosím, adresujte ideálně prostřednictvím oficiální emailové adresy elektronické podatelny magistrátu (https://www.praha.eu/jnp/cz/kontakty/magistrat/podatelna/index.html).
Ing. Daniel Čech
18.07.2022 v 07:40    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Úvalská, Praha 10

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Parkování, popelnice vs. kočárek

Praha 10, 22. listopad 2012 S odpovědí

Chybějící přechod - K Noskovně x K Vizerce

Praha - Nebušice, 07. leden 2014 Bez odpovědi

Chybějící přechod ul. Libocká

Praha 6, 27. červen 2017 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty