Vyhledávejte podle:



Světelná signalizace

Seřadit podle počtu hlasů
Rozbité tlačítko pro chodce na přechodu Spojovací x Pod Šancemi
S odpovědí

Rozbité tlačítko pro chodce na přechodu Spojovací x Pod Šancemi
Spojovací, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 24. 05. 2022

Na přechodu pro chodce přes ulici Spojovací na křižovatce Spojovací x Pod Šancemi se na sloupu SSZ číslo 5 nachází rozbité, oprýskané, téměř nesvítící tlačítko pro chodce. Prosím o jeho výměnu za nové. Předem děkuji

Křižovatka na Spojovací
S odpovědí

Křižovatka na Spojovací
Spojovací, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 02. 05. 2022

Dobrý den. Chtěla bych upozornit na velmi nebezpečný přechod k zastávce konečné tmavají Spojovací Praha 3. Přecházím tudy několikrát denně každý den a ta druhá půlka tohoto přechodu směrem k zastávce, je téměř o život. Druhý semafor pro chodce ukazující na zelenou, je tak krátký, že chodec je teprve v půlce cesty a jakmile semafor blikne zpět na červenou, tak okamžitě semafor pro tramvaje dá signál k rozjetí. Každý den s dalšími chodci jednoznačně pozorujeme, jak se tramvaje s nedočkavostí rozjedou a zuřivě zvoní nebo se prostě rozjedou na chodce. Sama jsem opět tento pátek 29.4.2022 musela zasáhnout, aby mi vůbec nezajel řidič děti. Prosím, aby byly ty semafory seřízeny a chodci všech věkových kategorií, měli možnost bezpečně přejít.

Na Kubánském náměstí nefunguje semafor pro chodce
Vyřešený

Na Kubánském náměstí nefunguje semafor pro chodce
Kubánské nám., Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 07. 03. 2022

Ze zastávky Kubánské náměstí směrem na nádraží Hostivař je permanentně červená pro chodce. Čekal jsem tam 15 minut a nic.

Krátký interval na přechod Praha 4, Pražského Povstání
Vyřešený

Krátký interval na přechod Praha 4, Pražského Povstání
Děkanská vinice I, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 28. 02. 2022

Dobrý den Na nových křižovatkách na Pražského Povstání jsou nastavené velmi krátké intervaly na přechod. Podnět 1. (obr. 1) V jedné části křižovatky Vám tam dovolí přejít pouze 2/3 cesty a následně není na končícím ostrůvku pro tram prostor, kam si stoupnout a čekat na další zelenou. Když se tam setkají 2 kočárky, a třeba ještě menší děti co přechází za ruku, nemají si ani kam stoupnout a je to opravdu nebezpečné. 2. podnět (obr. 2) Zároveň je nelogicky nastavená doba na přejití, nedojdete ani do poloviny silnice a je červená. Projíždějící auta nervózně troubí. Celý přechod je poddimenzovaný, množství lidí, kteří zde přechází, se na namalovanou zebru na silnici nemají šanci vejít. Obchází jeden druhého. Přechod by se měl rozšířit alespoň o 3 metry a přidat na čase na přejití.

Doba limitu pro chodce při přecházení na světelných přechodech
Vyřešený

Doba limitu pro chodce při přecházení na světelných přechodech
Lodžská, Praha 8

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 21. 02. 2022

Chodci mají na většině přechodů zelenou někilik vteřinnež padne červená a automobily několik desítek vteřin až minut. Proč, když se magistrát holedbá, jak podporuje chodce a cyklisty? Mluvím především za Prahu 8 (Kobylisy, Libeň, Bohnice), ale dle mých zkušeností je to všude podobné. Já to za těch pár vteřin rychle přeběhnu, ale většina starších seniorů nikoliv. Jestli to nebude tím, že to má na starosti dopravní policie a tu jsem pęšky nebo na nakole v podstatě nezaznamenal. Děkuji za podporu chodců.

Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí
Vyřešený

Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí
Na rozcestí, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 12. 2021

Nově postavené semafory na křižovatce Sokolovská x Na Rozcestí má nesmyslně dlouhé prodlevy. Semafor pro chodce a auta z ulice Na Rozcestí má nesrovnatelně delší interval s červenou oproti autům projíždějícím křižovatkou po ulici Sokolovská. Červená tam bývá i několik minut. Chodec tak stojí na přechodu, přijde s předstihem 2-3 minuty před odjezdem tramvaje a sleduje jak tramvaj přijíždí na předchozí zastávku Divadlo Gong, projíždí celou trasu na zastávku Balabenka a teprve po tom, co dojede na zastávku Balabenka, naskočí pro chodce zelená. Chodec nemá šanci tramvaj doběhnout. Přitom jsem už mnohokrát zažil, že žádné auto po ulici Sokolovská nejede, na semaforech přes křižovatku Balabenka je také červená (tedy důvod, aby mohly auta projet dál, tu není) a pouze čekají chodci na zelenou a auta z ulice Na Rozcestí také. Na semaforech jsou kamery, nevím jaká je jejich funkce. Rád bych, aby se situace zlepšila - lépe se vyhodnotila špička, kdy má delší prodleva možná smysl kvůli zmenšení zácpy na ulici Sokolovská. Nevím jestli probíhá nějaký sběr dat a bude se to periodicky vyhodnocovat a seřizovat nebo ne. Děkuji

Častý výpadek semaforu V Korytech x Jabloňová/Na Vinobraní
S odpovědí

Častý výpadek semaforu V Korytech x Jabloňová/Na Vinobraní
V korytech, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 01. 12. 2021

Dobrý den, v ul.V Korytech x Jabloňová/Na Vinobraní velmi často vypadává semafor. Děje se tak od té doby, co byla v ul.V Korytech uzavírka a tato byla nedávno po opravě plynovodu zprovozněna. V podstatě každý týden dochází k výpadku semaforu. Vyjet ráno z vedl.ulice Na Vinobraní, anebo přejít frekventovanou křižovatku na přechodech, které jsou navíc z pohledu řidiče z/do kopce, je někdy dost komplikované. Navíc je zde nedaleká poliklinika Zahradní Město, kam míří i málo pohybliví lidé. Prosím o prověření, aby k výpadkům nedocházelo. Děkuji Kolářová SVJ Ve Slatinách

Dvorce prechod pro chodce
Bez odpovědi

Dvorce prechod pro chodce
Podolské nábř., Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 11. 11. 2021

Prechod pro chodce hned u tram zastavky Dvorce, semafory maji v obou smerech jinak casovanou moznost prejit vozovku/koleje, coz je podle me matouci hlavne pro slepce, jelikoz sila tikajiciho zvuku oznamujici moznost prejit silnici v jednom smeru a koleje byla vemi silna a uplne prehlusila semafory silnice v druhem smeru, kde byla pro chodce stale cervena. Jsem si vedom, ze o slepcich se rika, ze maji zesilene ostatni vjemy, ale stejne by to mel nekdo zkontrolovat.

casovani semaforu Belocerkevska
Vyřešený

casovani semaforu Belocerkevska
Bělocerkevská, Praha 10

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 10. 2021

Podnet se tyka semaforu na prechodu na ul. Belocerkevske vedle Tesco Express, kde je krizovatka s ul. 28. Pluku ve Vrsovicich. V rezimu krizovatky kdy sviti na semaforu zelena sipka vlevo v protilehlem rohu krizovatky pro provoz na Belocerkevske od Edenu smer na ul. 28. Pluku (tzv. signal pro opusteni krizovatky), a provoz opacnym smerem je proto zastaven, sviti i na semaforu pro chodce mezi stredovym ostruvkem a chodnikem na 28. Pluku cervena - pricemz uz mohou dostat zelenou. Prosim o nastaveni semaforu tak, aby v teto fazi krizovatky (se zelenou sipkou) dostali i chodci na tehle pulce prechodu zelenou.

Prodleva semaforu z tramvajove zastavky Nadrazi Liben
S odpovědí

Prodleva semaforu z tramvajove zastavky Nadrazi Liben
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 06. 2021

Dobry den, doba od konce zelene do dalsi vlny zelene na semaforech smerujicich ze zastavky tramvaji Nadrazi Liben mi prijdou neuveritelne dlouhe (umocneno i snahou chytit vlak pri zpozdeni tramvaje). Nikdy jsem nemeril, myslim si, ze v ruznych dennich dobach je ruzna. Je moznost snizit prodlevu mezi jednotlivymi vlnami zelene pripadne zajistit, aby mackani tlacitka melo nejaky vyznam?

Křižovatka s matoucím semaforem - Tréglova x Do Klukovic
Bez odpovědi

Křižovatka s matoucím semaforem - Tréglova x Do Klukovic
Tréglova, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 18. 04. 2021

Návrh na drobnou úpravu semaforu, která by výrazně zvýšila bezpečnost a přehlednost provozu v křižovatce na Barrandově, kde se přejíždí přes tramvajové koleje. Na křižovatce Tréglova x Do Klukovic je ve směru od ulice Tréglova matoucí semafor pro auta. Zelená na 'běžném' kulatém semaforu v ul. Tréglova platí ve skutečnosti pro odbočení doprava přes koleje dolů směr Do Klukovic, zatímco pro směr rovně a doleva je potřeba počkat na doplňkovou zelenou. Nedává to příliš smysl, zvlášť když Tréglova (a dále Werichova) je značena jako hlavní, ale platí pro ni jen doplňkový semafor. Kdo to nezná, tak se těžko orientuje. Neznalí řidiči zde často troubí na řidiče znalé. Poměrně často se zde stávají nehody a nejednou to odnese sloup, který spadne na chodník, nebo auto, které je odhozeno tramvají také na chodník. Bohatě by stačilo dát na semafor standardní světla s jednoznačně označenými směry. Prosíme o nápravu. (Mimochodem, k této křižovatce jsme dávali podnět na dobudování jednoho přechodu, který by celé místo standardizoval a udělal z něj normální pohodlnou křižovatku.)

Dlouhý provoz semaforu na ulici Nárožní
S odpovědí

Dlouhý provoz semaforu na ulici Nárožní
Nárožní, Praha 13

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 02. 2021

Dobrý den, každý den (večer po práci kolem 19:00) procházím přes přechod před obchodem XXXLutz-Mobelix na ulici Nárožní na Praze 13. I když na cestě není žádný provoz (obchod zavírá v 18:00) tak je semafor v provozu. Jako chodec nechci přebíhat na červenou - nikdy nevíte odkud vyskočí policajt. Tak čekám na zelenou a zákon schválnosti - často zastavím jediný vůz (autobus MHD s lidmi). Věřím, že tenhle stav irituje i mnoho jiných chodců a řidičů a zbytečně zvedá krevní tlak, který se pak projeví na cestě agresivnější jízdou řidičů a de facto se zvýší nebezpečí pro nás chodce. Bylo by možné přenastavit semafor tak aby fungoval jenom v době kdy je obchod skutečně otevřen? Zvýší se tím plynulost provozu. Děkuji za odpověď.

Řízení křižovatek Budějovická-Antala Staška a Budějovická-Vyskočilova
S odpovědí

Řízení křižovatek Budějovická-Antala Staška a Budějovická-Vyskočilova
Budějovická, Praha 4

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 08. 02. 2021

Vím, že už se podobné situace jinde řešily, ale mám problém se způsobem řízení křižovatek na ulici Budějovická s ulicí Antala Staška-Sedlčanská a stejně pak i dále s ulicí Vyskočilova-Olbrachtova. Podle mého je tam zcela neadekvátně nastaveno volno pro chodce na přechodech pouze na vyžádání prostřednictvím tlačítka. Chápu obecné argumenty o nutnosti prodlužovat intervaly kvůli času na přejití komunikace, nicméně zde příliš neplatí. Provoz v kolmých směrech je po většinu dne zhruba stejný a není tedy nutné preferovat jeden hlavní, výrazně převažující směr. Ostatně i takt křižovatek je relativně vyrovnaný, byť jsem jej neměřil. Problém s tlačítky ovšem nevidím jen v tom, že když jej chodec s dostatečným předstihem neaktivuje, tak mu systém volno neudělí i přesto, že je na místě v době udělení volna pro rovnoběžný směr (a tedy by to normálně stihl) a je nutné pak zbytečně čekat celou další sekvenci. Byl jsem ale i svědkem několika vyloženě nebezpečných situací, kdy k nehodě chyběly jen centimetry. Když totiž u přechodu stojí více lidí, řidiči odbočující z rovnoběžného směru přes přechod automaticky volno chodců očekávají a často rutinně před přechodem brzdí nebo zastavují. Chodce to pak mate ještě více, když mají stále červenou. Někteří pak i přesto na přechod vstupují, což následně vede ke konfliktům s řidiči, kteří si situaci mezitím uvědomili. Prosím o ověření možnosti deaktivace tlačítek na nezbytně nutnou dobu (dle mého na těchto křižovatkách zcela zbytečná). Intervaly jsou dostatečně dlouhé, aby i při automatickém přidělování volna chodcům umožnily přejít celou šíři vozovky a zároveň nebrzdily provoz aut. Rozhledové podmínky jsou navíc ze všech směrů dostatečné k tomu, aby řidič viděl, zda na přechodu někdo je či nikoliv a nehrozí tedy nenadálé a nečekané 'vbíhání' chodců před vozidla. Jako podpůrný argument bych pak použil současnou epidemickou situaci, kdy se většina lidí brání fyzickému kontaktu s cizími předměty a tím méně chtějí používat věc jako je tlačítko pro chodce.

Tlačítko u přechodu pro chodce
S odpovědí

Tlačítko u přechodu pro chodce
Rumunská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 01. 2021

Prosím o odstranění tlačítka u přechodu pro chodce. Přechod je velmi frekventovaný, tlačítko nyní zbytečně brání chodcům přejít např. pokud se dostaví ke křižovatce o pár vteřin později a tlačítko již nereaguje. Chodec by se takto neměl 'doprošovat' svého práva jednoduchého přechodu. Chodci mají mít přednost ve městě před IAD neboť nezatěžují žádným způsobem životní prostředí a jedná se o nejefektivnější způsob pohybu po městě.

Nepřístupný semafor
Vyřešený

Nepřístupný semafor
Dělnická, Praha 7

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 07. 09. 2020

Dobrý den, opět je rozkopaný chodník v Dělnické ( křižovatka Dělnická - Jankovcova) celou dobu cca měsíc jsou semafory mimo provoz. O víkendu semafory znovu zprovoznili. Což je chválihodné, kdyby nezapomněli, že dokud nestiskneš, nepřejdeš. Kolem semaforu zůstaly zábrany kvůli výkopu. Děkuji Jana Stříbrná