Špatně parkující vozidla zhoršují přehlednost křižovatky

Bylo by možné intenzivnějí dohlížet na parkování v této oblasti (křižovatka Nuselská a Pod Stárkou), v ideálním případě instalovat zábrany?
Stříbrná Octavia zde parkuje pravidelně každý večer již delší dobu, přestože jsem řidiče žádal, aby tak již nečinil. V poslední době se začala přídávat další auta. Problém spočívá v těchto dvou bodech:
1) Vozidla významně znepřehledňují křižovatku při odbočování z ulice Pod Stárkou do ulice Nuselská a ohrožují tím chodce na přechodu za křižovatkou.
2) Vozidla stojí v místě, kde by se jinak vedle sebe vešla auta a tramvaje, případně auta a cyklisté.
Předem děkuji za snahu o vyřešení tohoto problému. Věřím, že se uleví nejednomu sousedovi.

Zaslal: Ondřej Dlouhý, 12.04.2017 v 10:17

Praha 4-

Nuselská, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 30.06.2017 15:52

Dobrý den.

Postihovat řidiče za špatné parkování může jen policie. Odbor životního prostředí a dopravy opakovaně žádal městskou i státní policii o dozor v této ulici.

S pozdravem

Ing. Jan Hartman, OŽPAD ÚMČ P4



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

nováček: Zkusil jste MP? Než to psát sem, je jednoduší napsat přímo organizaci, co má na starosti dohled nad dodržováním předpisů.
12.04.2017 v 16:45    

Franta Mádl: a co povolit parkování vpravo? chodník to není... žádná zástavba tam není a problém by se vyřešil ke spokojenosti všech
12.04.2017 v 22:26    

nováček: Myslíte na té zeleni? Je tam stavebně povolen reklamní poutač ( zrušení téhle příšery by trvala léta ) a pak jsou tam sloupy vedení. Ale hlavní problém je přechod zeleně alespoň na ostatní plochu.
13.04.2017 v 14:00    

Chodci Sobě: Podnět jsme poslali také na Odbor rozvoje a financování dopravy MHMP k vyjádření.
30.06.2017 v 16:00    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Nuselská, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Zanedbaná cesta v Přírodní památce Školní vrch

Praha 4, 14. březen 2018 Vyřešený

Propadající se poklop Na Zámecké

Praha 4, 14. srpen 2014 Vyřešený

Pod Palmovkou

Praha 8, 10. březen 2012 Zaslaný

Parkování na chodníku v Estonské

Praha 10, 08. červen 2012 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty