Parkování aut a rozbitý chodník v ulici Pod Stárkou

V ulici Pod Stárkou je kritická situace, co se týče parkování vozů. Vozidla parkují na obou stranách silnice (a to i na žlutých čarách a v křižovatkách), že se ulicí nedá přes den plynule projet a vozidla se obtížně vyhýbají. Často vozidla parkují i na chodníku, obzvláště firemní vozidla před č. p. 33 blokují chodník do té míry, že chodci musí jít po silnici. Bydlíme zde již od září 2015 a ještě zde neviděla policisty, kteří by špatné parkování pokutovali a řidiče napomínali. Dopravní situace je zde velmi nepřehledná a sama jsem se stala 10.2.2017 účastníkem dopravní nehody, kdy mi řidič odbočující z ulice Týmlova nedal přednost, ačkoliv jsem jela zprava. Nicméně na obhajobu viníka nehody musím říct, že přes špatně zaparkovaná vozidla v křižovatce mohl moje vozidlo jen ztěží vidět. Máme 3 děti, z toho 2 ještě jezdí v kočárku a projet ulicí Pod Stárkou je s kočárkem opravdu velmi složité, neboť chodník je plný nerovností a prohlubní (nejvíce před domy č.p. 31 a 29) a svažuje se po celé délce ulice, takže kočár lze na chodníku udržet jen za vynaložení všech sil. Chodník by rozhodně zasloužil renovaci.

Zaslal: Magdaléna Zvoníková, 25.02.2017 v 10:57

Praha 4-
 
 
 

Pod Stárkou, Praha 4

Aktualizace podnětu

26.12.2018

Bc. Václav Kříž přidal následující aktualizace podnětu:

Chodník nyní má ve většině délky ulice Pod Stárkou nový povrch. Zkontrolováno na místě. Děkuji všem, kdo se na tom podíleli. Přeji hezký den.

Bc. Václav Kříž, referent oddělení dopravy ÚMČ Praha 4



Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 11.03.2017 18:34

Vážení.

Pokutovat řidiče za přestupky týkající se parkování vozidel může pouze policie. (Pozn. Chodci sobě: Podnět se pokusíme předat.) Za stav chodníku je odpovědná Technická správa komunikací, které Váš podnět oddělení dopravy postupuje.

Jan Hartman
referent
Odbor životního prostředí a dopravy (OŽPAD) / Oddělení dopravy



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Pod Stárkou, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Díra v silnici zast. Teplárna Michle

Praha 4, 13. květen 2013 Vyřešený

Rozbitý chodník Praha 4, Nad Spádem 14

Praha 4, 24. říjen 2017 Zaslaný

Chybějící sloupky na chodníku v ulici Sochařská

Praha 7, 11. červenec 2014 Vyřešený

Permanentní parkování v pěší zóně

Praha 8, 04. listopad 2017 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty