Auta parkující na chodníku U Družstev a na svahu v ulici Sdružení

Děsivá situace s parkováním v ulici U Družstev a v sousední ulici Sdružení v Praze 4. V první jmenované auta denně stojí, klidně i po sedmi, na chodníku tak, že zde není ani centimetr pro chodce. V druhé pak auta parkují na zákazu zastavení na trávě a ve svahu. Oboje by se dalo vyřešit sloupky nebo balisetami a moc doufám, že TSK něco udělá. Řešil jsem i s městskou policií, ale berou to prostě jako skutečnost, že se zde takto parkuje, a situaci neřeší.

Zaslal: Tomáš Vojtíšek, 15.01.2020 v 05:47

Praha 4-
 
 

U družstev, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 19.05.2020 07:07

Po vznesení soukromého dotazu jsme se z MČ Praha 4 od radního pro dopravu Ing. Kovaříka dozvěděli tyto informace:

Celá zmiňovaná oblast má bez ohledu na zóny placeného stání deficit parkovacích míst, což znamená, že počet vozidel oprávněných rezidentů překračuje výrazně počet legitimních parkovacích míst.

Situaci navíc ztěžuje stav, kdy vyfocená budova je užívána v plném rozsahu organizací zřízenou Ministerstvem vnitra ČR a tato budova nemá pro své uživatele prakticky žádná parkovací místa.

Konání Městské policie městská část neřídí, ale na poradách je s ředitelem oblasti Praha 4 kontrola dodržování předpisů pravidelně probírána.

Žádná zóna placeného stání nemůže vyřešit deficit parkovacích míst, který vyplývá z vyššího počtu právoplatných rezidentů než je počet parkovacích míst v dané dostupné oblasti. Městská část Praha 4 proto opakovaně požaduje přejít na Celoměstský parkovací systém včetně tří úrovní urychleného budování parkovacích míst : P+R pro "středočechy" (lidi dojíždějící pravidelně do Prahy za prací a dalšími nezbytnými službami), MPR u větších městských center pro Pražany (tak aby tato centra nezahlcovala odstavenými vozidly své okolí) a PD (parkovacími domy v místech největších deficitů na sídlištích a v blokové zástavbě pro místní rezidenty).



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jiří Bobek: Čekáme na MP Praha 4, co provede s přestupci, zda tam vyšle hlídku, co zajistí a jak nás pak bude informovat.
15.01.2020 v 08:18    

Petr Rychlý: K případu aut parkujících na chodníku U Družstev a na svahu v ulici Sdružení

"Řešil jsem i s městskou policií, ale berou to prostě jako skutečnost, že se zde takto parkuje, a situaci neřeší."

No, to je ale smutné jednání MP ! Dokonce je to porušování služebních povinností!

Prosím, co na to pánové"
Ing. Eduard Šuster, ředitel MP Praha ?
Mgr. Ludvík Klema, náměstek pro výkon služby ?
15.01.2020 v 19:10    

Ludvík Klema: Není pravdou, že MP neřeší a ohradil bych se důrazně i proti tomu že by mělo docházet k porušování služebních povinností. Strážníci postupují v mezích platných právních předpisů. Pokud má někdo zájem vysvětlení, či zodpovězení otázek, kontakty na mě jsou na webu MP
16.01.2020 v 08:35    

Tomáš Vojtíšek: Zdravím! Volal jsem před dvěma nebo třemi dny 156 do ulice U Družstev, protože zde parkovalo sedm aut na chodníku tak, že na něm nebyl ani centimetr pro chodce. Šel jsem dál, ale pak jsem si všiml, že ve vedlejší ulici Sdružení parkuje na zákazu dalších osm aut. Řekl jsem si tedy, že na strážníky počkám. Když konečně po pětadvaceti minutách přijeli, šel jsem k autu, abych jim řekl o té další ulici. A pak to začlo: policista za volantem, jehož služební číslo jsem si poznamenal, se mě velmi útočně zeptal, jestli mi to vadí. Řekl jsem, že ano, protože auta stojí na chodníku. Znovu a ještě ostřeji se zeptal, jestli mi to opravdu vadí a jestli po tom chodníku půjdu. Na to jsem mu odpověděl, že jsem po chodníku šel a že mi vadí už jenom to, že se porušují zákony. Pak dialog ještě pokračoval, ale to už není podstatné. Důležité je, že jsem měl z policisty za volantem strach, když na mě útočil svými otázkami. A z kontextu to hlavně vyznělo, že kdybych na ně nepočkal, vůbec by věc neřešil. Nemyslím si, že nakonec zkontroloval auta i v té druhé ulici, protože po nějaké chvíli, kdy jsem šel okolo, už jsem je tam neviděl.
16.01.2020 v 08:47    

Bohuslav Štyrský: Tak co pane Mgr. Ludvíku Klemo, náměstku pro výkon služby ?

Přečetl jste si, jak vaši městští policisté přímo heroicky pracují na plnění svých služebních povinností ?
Přečtěte si osobní zkušenost pana Vojtíška, prosím znovu a znovu.
Tak se plní služební povinnosti?
Důrazně se, my občané, ohrazujem proti tomu, jak liknavě Vaši městští policisté plní své služební povinnosti!!!!
Oznamte nám zde, pane Mgr. Ludvíku Klemo, náměstku pro výkon služby, kolikrát denně jste tam za poslední měsíc (prosinec 2019 + polovina lena 2020) poslal policisty, kolik pokut rozdali !! A kolik celkem jste tam těch kontrol provedli?

A pravdu, pane Klemo, jenom pravdu a žádné vytáčky, uhýbání a plané sliby!!!!!
16.01.2020 v 17:09    

Pavel Janák: Tak pan Kléma to ještě nestačil vyřešit a nás občany informovat. Asi má moc práce.
20.01.2020 v 15:57    

Milan Polák: Žádám o stanovisko po Mgr. Ludvíku Klemovi, náměstku pro výkon služby.
Již je květen 2020.
10.05.2020 v 18:16    

Chodci Sobě: Dobrý den, podnět jsme zaslali na MČ Praha 4 panu radnímu pro dopravu Kovaříkovi a na odbor dopravy a vzhledem k tomu, že jde o nesprávné parkování, také na místní ředitelství MP. Bohužel MČ Praha 4 dlouhodobě na naše podněty nereaguje, pan radní to odůvodňuje tím, že nemá přímé spojení na zadavatele podnětu. Pokusíme se tedy podnět zaslat ze soukromé adresy, můžete to, pane Vojtíšku, zkusit také (zdenek.kovarik@praha4.cz)... Asi nic jiného nezbývá. Díky! Snad něco vyzvíme. V takovém případě Vás budeme hned informovat. Hezký den.
15.05.2020 v 10:27    

Milan Polák: Žádám znovu o stanovisko po Mgr. Ludvíku Klemovi, náměstku pro výkon služby.
Již je konec června 2020 a stále jen mlčení a výsledky žádné.
Přitom je parkování na chodníku U Družstev a na svahu v ulici Sdružení porušení zákona.
28.06.2020 v 19:39    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



U družstev, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Rozbitý chodník mezi ulicemi Jánošíkova a V Jehličí

Praha 4, 23. červen 2020 S odpovědí

Chybějící "zebra"

Praha 4, 20. březen 2013 Vyřešený

Parkování Mansfeldova + Bobkova

Praha 14, 19. březen 2015 S odpovědí

Nebezpečné místo - Heldova ul.

Praha 10, 01. květen 2012 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty