Filtr podnětů



Praha 3

Seřadit podle počtu hlasů
Vysypaný chodník v Lucemburské
Zaslaný

Vysypaný chodník v Lucemburské
Lucemburská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 05. 2012

Vysypané dlažební kostky před domem č. 36.

Chybějící asfalt v Ondříčkově
Vyřešený

Chybějící asfalt v Ondříčkově
Ondříčkova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 05. 2012

Dva chybějící kusy asfaltu, oba obdélníkového tvaru, kousek od sebe, jeden o poznání menší než ten druhý, oba nejspíš po nějakých výkopech. Před areálem Ondříčkova 48/1300.

Osiřelé rabátko a polní cesta
Zaslaný

Osiřelé rabátko a polní cesta
nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 06. 05. 2012

Za kostelem u Milešovské ulice je jedno osiřelé rabátko - nejspíš tu čeká na strom, nebo na nějaké guerilla gardenery. O kus dál je polní cesta dokazující, že zkratky málokdy najdou cestu na rýsovací prkna plánovačů. Bylo by příjemné, aby to došlo úřadu městské části Praha 3 a zpevnila takto vyšlapané cesty rastrem, místo aby předstírala, že neexistují.

Laguna na přechodu pro chodce
Zaslaný

Laguna na přechodu pro chodce
Libická, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 05. 2012

Na rohu Vinohradské s Libickou je u kraje vozovky velká proláklina. Ta se za dešťů plní vodou - jako na potvoru je na přechodu pro chodce, takže se chodci musejí zebře vyhýbat a obcházet ji, aby si nenabrali do bot.

Úprava křižovatky Prokopova/Rokycanova
Zaslaný

Úprava křižovatky Prokopova/Rokycanova
Prokopova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 05. 05. 2012

Od tragické nehody v listopadu 2009 sleduji vývoj dění kolem problematické křižovatky. Zatím došlo k minimálním úpravám. Takto zdlouhavý postup nechápu. Prosím o odpověď.

Chodník v Jičínské - alternativní rabátko?
Zaslaný

Chodník v Jičínské - alternativní rabátko?
Jičínská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 05. 2012

U dolního vstupu na Olšanské hřbitovy je na chodníku jakési alternativní rabátko. Na udusané hlíně vyčnívají kořeny, není moc poznat, jestli živé, nebo mrtvé. Asi důtklivé připomenutí chodcům, že tato hranice jest tenká a že neznáme dne ni hodiny, stejně jako ti, kteří už leží za zdí hřbitova. O kus dál chybějí velké dlažební kostky.

Rozbité a sflikované chodníky v Jagellonské ulici
Zaslaný

Rozbité a sflikované chodníky v Jagellonské ulici
Jagellonská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 05. 2012

Skoro po celé délce Jagellonské ulice jsou chodníky rozbité, sflikované, plné děr a výmolů, drolí se... místy hraničí s neschůdností. Fotografie byla pořízena před domem č. 12.

Chybějící dlažební kostky na rohu Boleslavské a Vinohradské
Zaslaný

Chybějící dlažební kostky na rohu Boleslavské a Vinohradské
Boleslavská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 24. 04. 2012

Na nároží Vinohradské třídy a Boleslavské ulice chybějí dlažební kostky. Firma, která v této oblasti prováděla dláždění, odvedla hodně mizernou práci (soudě podle počtu podobných závad na okolních chodnících v posledních několika letech).

Nebezpečný přechod Jana Želivského / Vinohradská (Izraelská)
Vyřešený

Nebezpečný přechod Jana Želivského / Vinohradská (Izraelská)
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 03. 04. 2012

Nově zbudovaný přechod řízený světelnou signalizací umožní chodci přejít jen do poloviny komunikace z důvodu tramvajového pásu. Na nově zbudovaném ostrůvku uprostřed je nedostatek místa a maminka s kočárkem je ohrožena jak projíždějcími vozidly, tak tramvají (nedostatatečná velikost). Ostrůvek je krajně nedostačujcí a nebezpečný už tím že zasahuje do pruhu vozovky. Prosím tímto o sjednocení světelné signalizace na přechodu, aby člověk nebyl zastaven na tomto ostrůvku.

Velice problematická ul. Jana Želivského
Zaslaný

Velice problematická ul. Jana Želivského
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 04. 2012

Dobrý den, prakticky celá délka ul. J. Želivského je k chodcům nepřátelská, a to nejen proto, že je denně přetěžována nákladní automobilovou dopravou. Tramvajové ostrůvky zde jsou umístěny uprostřed komunikace, na mnoha místech cestující při čekání nechrání ani primitivní zábradlí, vozovka příšerná, rozbitá - hluk, prach, nebezpečí nehod... I přesto, že jsou na NĚKTERÝCH místech u refýží konečně přechody pro chodce řízené světelnou signalizací, stále je celý tento úsek pro chodce velice nebezpečný, a to zejména z důvodu zcela beztrestně tolerovaného překračování povolené rychlosti, zpravidla proto, že řidiči se snaží 'stihnout zelenou'. Velice problematický je v tomto ohledu úsek Ohrada-Jeseniova, kde se vzhledem k hustotě zástavby a tramvajového provozu na zastávce Biskupcova pohybuje velké množství chodců, velké množství lidí je nuceno se tísnit na zcela prostorově nedostačujících refýžích (což je další problém). Řidiči aut v tomto úseku často nerespektují povolenou rychlost, nadto i rychlost 50 km/h je zde příliš vysoká vzhledem k bezpečnosti chodců. Navrhuji omezení rychlosti, nebo alespoň instalaci stálého radaru s kamerou a důsledné postihy za překračování rychlosti. Dále je nutno řešit nedostatečnou kapacitu tramvajových ostrůvků spojenou např. se svedením okolních dvou jízdních pruhů v každém směru do jednoho... Argument, že jde o jednu z hlavních dopravních tras napříč Prahou, a tudíž je nutno udržet jistou 'průjezdnost', považuji za zcela odporující zdravému rozumu. Dopravu je nutno regulovat, přizpůsobit obyvatelům, nikoli tranzitu.

Přechod nakřivo na nám. W. Churchilla
Zaslaný

Přechod nakřivo na nám. W. Churchilla
nám. Winstona Churchilla, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 26. 03. 2012

Přechod od DOSu k VŠE v rohu náměstí, po kterém denně přejdou tisícovky studentů na cestě od tramvaje na Vysokou školu ekonomickou, je umístěný tak, že většina pěších chodí mimo něj (na obrázku) a auta jim to dávají jaksepatří najevo. Přitom by stačilo přechod posunout výš na začátek ulice U Rajské zahrady a dovést k němu chodník se schůdky od vstupní lobby DOSu.

Chybějící přechody na Vinohradské ul. – nám. Jiřího z Poděbrad
Zaslaný

Chybějící přechody na Vinohradské ul. – nám. Jiřího z Poděbrad
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 03. 2012

Křižovatku ulic Vinohradská, Slavíkova a U Vodárny není možné překročit po povrchu. Chybí zde přechody a na každém rameni křižovatky jsou zábrany v podobě zábradlí nebo zděné zítky (podél Slavíkovy v prostoru u výstupu z metra na nám. Jiří z Poděbrad), Křižovatku lze překonat jen podchodem se schodištěm. Pro rodiče s kočárky, chodce se zavazadly, lidi s handicapem či vozíčkáře to představuje často nezdolatelnou překážku.

Přechod Na Ohradě
Zaslaný

Přechod Na Ohradě
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 28. 02. 2012

Křižovatka Ohrada - ulic Koněvova a Želivského, která pokračuje za křižovatkou jako ulice Pod Krejcárkem. Na přechod této 'dvojsilnice' máte necelé dvě vteřiny. I zdravý mladý člověk jej (přechod) překoná pouze když běží. Tělesně postižený nebo senior by snad jedině musel zůstat stát uprostřed (na malém ostrůvku). Ale i tam by už došel na červenou...

Chybějící přechody přes Koněvovu ulici
Zaslaný

Chybějící přechody přes Koněvovu ulici
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 02. 2012

950 metrů dlouhý úsek Koněvovy mezi Rokycanovou ulicí a Ohradou dělí v husté blokové zástavbě pouze čtyři přechody pro chodce, z toho jen jeden světelně označený. Nejenže tak chodcům komplikuje přirozený pohyb mezi oběma stranami ulice, ale také omezuje přirozený přístup obyvatel Žižkova k parku na Vítkově, neboť umístění přechodů nesouvisí s křižovatkami. Omezený počet přechodů v rezidenční čtvrti se navíc odráží ve vysoké rychlosti automobilů a jejich hlučnosti. Přechody tedy chybí přinejmenším na úrovni ulicí Lukášovy, Ostromečské, Hájkovy a Zelenky hájského/Pražačky a stávající přechody je třeba výrazněji označit.