Filtr podnětů



Praha 2

Seřadit od nejnovějších
Průchod Hlavní nádraží - Kunětická (VŠE a Riegrovy sady)
Zaslaný

Průchod Hlavní nádraží - Kunětická (VŠE a Riegrovy sady)
Kunětická, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Už kdysi se mluvilo o propojení podchodu, resp. prodloužení podchodu z Hlavního nádraží směrem k Riegrovým sadům. Jednoduše by stačilo postavit schody a napojit je na podchody pod vlaky na Hlavním nádraží. Do dnes nebylo provedeno nic. Do VŠE i Riegrových sadů míří denně tisíce lidí a takhle by mohli pro dopravu využívat Metro a vlak místo autobusu 135 který jezdí dlouho, málo a často se zpožděním. Je vidět že spousta lidí do těchto míst chodí tak že jde na 5. nebo 7. nástupiště na nádraží a pak přeskakují koleje. Potkáte tu stovky lidí za hodinu. Cesta je tak sice delší než by byla podchodem a navíc nebezpečná ale pořád se vyplatí.

Chybějící přechody Resslova x Karlovo náměstí
Zaslaný

Chybějící přechody Resslova x Karlovo náměstí
Resslova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 02. 2012

Chybějící přechody na všech stranách křižovatky. Do podchodu metra jsou nuceni i ti, kteří do metra nechtějí a místem procházejí. Zbytečná bariéra pro lidi s kočárky atd.

Nebezpečný přechod přes Bělehradskou ulici
Zaslaný

Nebezpečný přechod přes Bělehradskou ulici
Bělehradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 08. 02. 2012

Na přechodu přes Bělehradskou ulici na křižovatce s Bruselskou, Šafaříkovou a Koubkovou je v dopravní špičce tak silný provoz, že je zde velmi těžké najít skulinu mezi auty, aby člověk mohl přejít. V okolí se nacházejí základní školy (ZŠ Londýnská, Lauderovy školy v Belgické ul.), pro děti je toto místo nepřehledné a tudíž obzvláště nebezpečné, bojí se vstoupit do vozovky. Navrhuji proto zřídit na přechodu světelnou signalizaci, která přecházení usnadní.

Zrušený přechod za Muzeem
Bez odpovědi

Zrušený přechod za Muzeem
Legerova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 24. 08. 2015

V souvislosti se stěhováním Rádia Svobodná Evropa do současné nové budovy Národního muzea byl zrušen přechod přes Legerovu a jedinou spojnicí pro pěší z Vinohradské do centra zůstal nevábný podchod na druhé straně ulice. Domnívám se, že nebezpečí teroristického útoku přestěhováním Svobodné Evropy na tomto místě pominulo a že je tudíž možné odstanit betonovou zábranu a obnovit přechod.

Méně přeplněná I.P.Pavlova
Zaslaný

Méně přeplněná I.P.Pavlova
Jugoslávská, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 09. 2012

Mám návrh jak zpříjemnit přestup tisícům cestujících denně. Výstupy z metra a navazující kusy chodníku k tramvajové zastávce používají davy. Někdy je pro lidi složité se vzájemně vyhnout. Místo je dost těsné. Pro někoho může být stresující a odrazovat ho od používání MHD. Prostor by však rozšířila docela jednoduchá úprava. Dle modře vyznačených čar: 1) Ubrat 4 parkovací místa a rozšířit chodník ke vstupu metra. 2) Zkrátit zábradlí o 2 metry a rozšířit přechod od zastávky k podloubí s dalším vstupem do metra. Zábradlí je zbytečné neplní svůj účel ochrany chodců, protože v tomto místě stejně nejde jet rychlostí vyšší než 30km/h. Spíše je překážkou a zdržením pro chodce. Počítá se s podobnou úpravou? Kdy? Předem děkuji za odpověď.

Chybějící přechod na Francouzské/Jana Masaryka
Zaslaný

Chybějící přechod na Francouzské/Jana Masaryka
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 25. 02. 2012

Na uvedném místě byl kdysi zřejmě přechod pro chodce - úprava chodníku tomu napovídá, ale byl vybroušený. Bohužel chodci jsou zvyklí ho stále používat, protože navazuje na výstup z tramvaje. Nadto je u (bývalého) přechodu jakási světelná signalizace pro auta - pouze červená a oranžová barva. Na tu ovšem chodci nevidí, tak neví, zda je bezpečné přecházet nebo ne.

Zúžený chodník v ulici U nemocnice
Zaslaný

Zúžený chodník v ulici U nemocnice
U nemocnice, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 31. 05. 2012

Zábrana proti poražení parkovacího automatu , stojícího vprostřed chodníku, je osazena tak blízko, že ani na jedné straně nelze projít např. s kočárkem, vozíkem či berlemi, což je na frekventovaném chodníku u vchodu do nemocnice na pováíženou.

Nový přechod v ulici Na Slupi
Zaslaný

Nový přechod v ulici Na Slupi
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 03. 2014

Dobrý den. Bydlím v ulici Na Slupi a mě a mnoho mých sousedů, studentů z blízkých vysokých škol a žáků blízké základní školy trápí tento problém. Chceme-li od domů Na Slupi č.o. 1 či 3 či 5 či 7 přejít na tramvajovou zastávku a nedopustit se při tom přestupku nebo neohrozit sami sebe, musíme jít až naproti k restauraci Potrefená Husa, přejít, vrátit se zpátky a znovu přejít na ostrůvek ( na obrázku vyznačeno jako žlutá trasa ). Pokud jste však v kůži někoho, komu je 60+ a každý krok navíc je 'zbytečný' nebo náctiletý či cetiletý a chcete jen stihnout tramvaj, přejdete rovnou přes koleje ( na obrázku jako červená trasa ). Kromě toho, že se tím dopustíte přestupku, tak i riskujete to, že auta, která zde projíždějí, nebudou dbát zvýšené pozornosti kvůli přechodu. Proto bych rád navrhl, aby přechod, který je mezi druhou stranou ulice a ostrůvkem, buďto pokračoval, čímž by se ale přišlo o parkovací místo, a nebo aby byla spojena s koncem ostrůvku, což by neměl být až takový problém. ( vyznačeno jako modrá trasa ) Předem mockrát děkuji za odpověď, s pozdravem Tomáš Komender.

Chybí přechod Ostrčilovo n.
Zaslaný

Chybí přechod Ostrčilovo n.
Ostrčilovo nám., Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 27. 11. 2014

Na Ostrčilově náměstí chybí přechod pro chodce. Frekventované chodníky nejsou spojeny přechodem, chodcům se těžko přechází. Vzhledem k neúměrné šířce komunikace, aby celá akce měla smysl, je nutné zároveň zkrátit délku přechodu, ať už zálivem nebo jinak Byl zde nedávno dočasně zřízen, jak je patrné ze zbytků bílé barvy na fotce a to dokonce za pomoci betonových žlutočerných bloků; z mě neznámého důvodu byl přechod opět odstraněn.

Naprosto poničené velké Albertovské schody
Zaslaný

Naprosto poničené velké Albertovské schody
Albertov, Praha 2

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 12. 07. 2013

Na schodech chybí dlažba, místy je výtluk opraven betonem. Navíc na jedné straně jsou neposekané traviny, které omezují kapacitu schodiště.

Pro chodce záhadný semafor
Zaslaný

Pro chodce záhadný semafor
Na slupi, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 12. 03. 2014

Dobrý den, na křižovatce Na slupi/Svobodova lze těžko přecházet. Jak je vidět na fotografii, na semaforech Na Slupi není vyznačen přechod pro chodce. Chodci, mířící na zastávku tram/nebo na druhý chodník, musejí jít 100 metrů dopředu a přes 2 přechody s dlouhým signálem. Druhá možnost je 150 metrů k přechodu u hostince Potrefená husa. Je to nesmyslné a zbytečné, takže chodci kličkují mezi auty. Bylo by logické a ne moc drahé doplnit na semaforech přechod pro chodce. Může tak někdo učinit?? Díky Pozn.: Nejedná se o jednosměrný semafor u zastávky, sloužící jen k zastavení aut při průjezdu tramvaje, ale o hlavní semafor na křižovatce.

Chybějící přechod u zastávky tramvaje Jiřího z Poděbrad
Zaslaný

Chybějící přechod u zastávky tramvaje Jiřího z Poděbrad
Vinohradská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 04. 2014

Chybějící přechod a retardéry u zastávky tramvaje Jiřího z Poděbrad na Vinohradské. http://mapy.praha2.cz/tms/obcan_a/#c=-741042%252C-1044431&z=5&l=zm,oba_hr,oba_paszel,pop&p=gispoi_paszel&

Zbytečné a omezující zábradlí I.P.Pavlova
Zaslaný

Zbytečné a omezující zábradlí I.P.Pavlova
Legerova, Praha 2

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 23. 03. 2015

Pokud na I.P.Pavlova přijedou ve směru k náměstí Míru 2 soupravy tramvají, dosahují až přes zábradlí vedle tramvajového ostrůvku. Lidé jsou potom nuceni se protahovat úzkým prostorem mezi zábradlím a tramvajím. Žádám zkrácení nebo úplné zrušení tohoto zábradlí.

Bariéra na chodniku
Zaslaný

Bariéra na chodniku
Americká, Praha 2

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 13. 03. 2013

Na chodníku je u vchodu do restaurace zábradlí. Jenže auta na chodníku parkují tak blbě, že často není dost místa. Když jsem chodník vyfotil, byl jsem předtím svědkem, jak matka s kočárkem nemohla projít. Ideální by bylo omezit parkování aut na tomto jednom místě.

Chybějící přechod na Francouzské
Zaslaný

Chybějící přechod na Francouzské
Francouzská, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 01. 10. 2013

Po rekonktrukci kolejí ve Francouzské ulici nebyl na silnici znovu namalován přechod pro chodce. Situace je nebezpečná, protože chodci jsou na přechod zvyklí, ale řidiči ho nevidí.