Vyhledávejte podle:



Praha 3

Seřadit od nejnovějších
Chybějící přechody na Vinohradské ul. – nám. Jiřího z Poděbrad
Vyřešený

Chybějící přechody na Vinohradské ul. – nám. Jiřího z Poděbrad
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 03. 2012

Křižovatku ulic Vinohradská, Slavíkova a U Vodárny není možné překročit po povrchu. Chybí zde přechody a na každém rameni křižovatky jsou zábrany v podobě zábradlí nebo zděné zítky (podél Slavíkovy v prostoru u výstupu z metra na nám. Jiří z Poděbrad), Křižovatku lze překonat jen podchodem se schodištěm. Pro rodiče s kočárky, chodce se zavazadly, lidi s handicapem či vozíčkáře to představuje často nezdolatelnou překážku.

Nelegální parkoviště z pěší zóny před ZŠ
S odpovědí

Nelegální parkoviště z pěší zóny před ZŠ
nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 18. 02. 2022

Celá krátká ulice před ZŠ na Nám. Jiřího z Poděbrad je pěší zóna (výjimku tvoří pouze zásobování farmářských trhů, a i to pouze v omezené době). Navzdory tomu po celé pěší zóně parkují auta. Z pěší zóny se stalo jakési neformální parkoviště - hlídky MP korzující po Jiřáku problém přehlíží, MČ P3 - která je vlastníkem komunikace a mohla by tak např k ústí pěší zóny nainstalovat patníky - mé podněty ignoruje. Stejně tak z okolí pěší zóny stále neodstraňuje několik cedulí 'zákaz zastavení' z důvodu jakési stavby, která probíhala před rokem a na jiném místě - a na 'zákazu vjezdu' do pěší zóny tím nic nemění, ale vytváří další zmatek. Čas od času člověk narazí na situaci dovedenou and absurdum, že se řidiči rozčilují, že ani zde - na pěší zóně - není místo k zaparkování. (Fotografie jsou náhodná sbírka - na místo se lze ji podívat v libovolný den, v libovolný čas, a uvidíte totéž: pěší zónu při ZŠ, že které je de facto parkoviště)

Vadný semafor na křižovatce Jana Želivského/Olšanská (Praha 3)
Vyřešený

Vadný semafor na křižovatce Jana Želivského/Olšanská (Praha 3)
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 01. 08. 2015

Zelená na semaforu svítí jen cca 3 vteřiny. Přechod je velmi dlouhý a nejde to stihnout ani sprintem. Pokud jde starší člověk, nebo maminka s kočárkem, tak hlavní provoz se spustí když je ještě na silnici. Velmi nebezpečné.

Nevyznačený přechod na křižovatce Roháčova x Lukášova (od Billy)
S odpovědí

Nevyznačený přechod na křižovatce Roháčova x Lukášova (od Billy)
Roháčova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 11. 2012

Velmi frekventované místo přecházení křižovatky obzvláště maminkami s dětmi, které nakupují v supermarketu Billa. Méně frekventované přechody jsou vyznačeny. Pokud by bylo možno umístit i tzv. citibloky, které by umožnily lepší výhled, byli bychom rádi. Jak je v Praze dobrým zvykem, auta parkují velmi těsně u křižovatky a brání přecházejícím lidem i projíždějícím autům ve výhledu.

Chybějící přechody přes Koněvovu ulici
S odpovědí

Chybějící přechody přes Koněvovu ulici
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 02. 2012

950 metrů dlouhý úsek Koněvovy mezi Rokycanovou ulicí a Ohradou dělí v husté blokové zástavbě pouze čtyři přechody pro chodce, z toho jen jeden světelně označený. Nejenže tak chodcům komplikuje přirozený pohyb mezi oběma stranami ulice, ale také omezuje přirozený přístup obyvatel Žižkova k parku na Vítkově, neboť umístění přechodů nesouvisí s křižovatkami. Omezený počet přechodů v rezidenční čtvrti se navíc odráží ve vysoké rychlosti automobilů a jejich hlučnosti. Přechody tedy chybí přinejmenším na úrovni ulicí Lukášovy, Ostromečské, Hájkovy a Zelenky hájského/Pražačky a stávající přechody je třeba výrazněji označit.

Přechod Na Ohradě
S odpovědí

Přechod Na Ohradě
Koněvova, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 28. 02. 2012

Křižovatka Ohrada - ulic Koněvova a Želivského, která pokračuje za křižovatkou jako ulice Pod Krejcárkem. Na přechod této 'dvojsilnice' máte necelé dvě vteřiny. I zdravý mladý člověk jej (přechod) překoná pouze když běží. Tělesně postižený nebo senior by snad jedině musel zůstat stát uprostřed (na malém ostrůvku). Ale i tam by už došel na červenou...

Velice problematická ul. Jana Želivského
S odpovědí

Velice problematická ul. Jana Želivského
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 02. 04. 2012

Dobrý den, prakticky celá délka ul. J. Želivského je k chodcům nepřátelská, a to nejen proto, že je denně přetěžována nákladní automobilovou dopravou. Tramvajové ostrůvky zde jsou umístěny uprostřed komunikace, na mnoha místech cestující při čekání nechrání ani primitivní zábradlí, vozovka příšerná, rozbitá - hluk, prach, nebezpečí nehod... I přesto, že jsou na NĚKTERÝCH místech u refýží konečně přechody pro chodce řízené světelnou signalizací, stále je celý tento úsek pro chodce velice nebezpečný, a to zejména z důvodu zcela beztrestně tolerovaného překračování povolené rychlosti, zpravidla proto, že řidiči se snaží 'stihnout zelenou'. Velice problematický je v tomto ohledu úsek Ohrada-Jeseniova, kde se vzhledem k hustotě zástavby a tramvajového provozu na zastávce Biskupcova pohybuje velké množství chodců, velké množství lidí je nuceno se tísnit na zcela prostorově nedostačujících refýžích (což je další problém). Řidiči aut v tomto úseku často nerespektují povolenou rychlost, nadto i rychlost 50 km/h je zde příliš vysoká vzhledem k bezpečnosti chodců. Navrhuji omezení rychlosti, nebo alespoň instalaci stálého radaru s kamerou a důsledné postihy za překračování rychlosti. Dále je nutno řešit nedostatečnou kapacitu tramvajových ostrůvků spojenou např. se svedením okolních dvou jízdních pruhů v každém směru do jednoho... Argument, že jde o jednu z hlavních dopravních tras napříč Prahou, a tudíž je nutno udržet jistou 'průjezdnost', považuji za zcela odporující zdravému rozumu. Dopravu je nutno regulovat, přizpůsobit obyvatelům, nikoli tranzitu.

Porucha LED osvětlení značek u přechodu u ZŠ
Bez odpovědi

Porucha LED osvětlení značek u přechodu u ZŠ
Šrobárova, Praha 3

Kategorie: Jiné
Zasláno: 19. 01. 2020

Nesvítí LED osvětlení značek „Pozor děti“ u ZŠ Lobkovicovo, ulice Šrobárova. Přechod je poměrně nebezpečný, jezdí se tam celkem rychle a zejména v ranních hodinách, kdy děti chodí do ZŠ, která přímo sousedí.

Uzavřená pěší cesta Krejcárek - U Sluncové
Vyřešený

Uzavřená pěší cesta Krejcárek - U Sluncové
Pod Krejcárkem, Praha 3

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 10. 2012

V souvislosti s tzv. 'Novým spojením' vznikla cesta pro pěší propojující žižkovský Krejcárek s ulicí U Sluncové. Vstup na cestu je z obou stran přehražen betonovými bariérami. ÚMČ Praha 8 byl o problému informován.

Bezpečnost chodců na křižovatce Na Ohradě v Praze 3
S odpovědí

Bezpečnost chodců na křižovatce Na Ohradě v Praze 3
Jana Želivského, Praha 3

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 01. 2015

Chtěl bych tímto upozornit na dlouhodobě neuspokojivý stav bezpečnosti chodců na křižovatce Ohrada v Praze 3 (křižovatka ulic Jana Želivského a Koněvova). Pravidelně zde dochází k tomu, že zejména vozidla odbočující vpravo z ulice Koněvova do ulice Jana Želivského ohrožují chodce přecházející „na zelenou“ po přechodu pro chodce směrem k hotelu Vítkov. Jádrem problému je nesmyslné a nebezpečné časování světelné signalizace v kombinaci s obecně velmi hustým provoz vozidel i chodců na této křižovatce. Více viz: http://e-petice.cz/ohrada

Zarostlý chodník na Vinohradské
Vyřešený

Zarostlý chodník na Vinohradské
Vinohradská, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 11. 2012

Chodník před domem na Vinohradské třídě č. 130 je rok co rok zarostlý poměrně vysokým plevelem. Je to výmluvná ukázka toho, jak mizerná péče o chodníky je v Praze i na takto frekventovaném místě - místo toho, aby se okraje chodníků průběžně kantovaly a plevel neměl vůbec šanci vyrůst, neděje se tak vůbec a plevel se může nerušeně vysemenit a napřesrok zase znovu...

Nebezpečný přechod na Spojovací - Českobrodská
S odpovědí

Nebezpečný přechod na Spojovací - Českobrodská
Spojovací, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 02. 2017

Dobrý den, opakované každodenní nebezpečné situace vznikají mezi chodci a řidiči v části vozovky u přechodu ulice Českobroská - Spojovací viz přiložená mapa přechodu. Světelná signalizace pro chodce je nastavena v časovém intervalu 3-4 minuty (čekací doba chodců na zelenou). Přechod přes vozovku 13 m dlouhý. Inkriminovaný přechod je spojovací trasou mezi TRAM a BUS zastávkami Spojovací. Viditelná nervozita chodců z ,,dlouhé červené' ve spojením s nestihnutím přípojů MHD je znatelná. Každou hodinou vznikne několik nebezpečných situací a potenciální střet vozidla s riskujícím chodcem může mít fatální následky. Z pohledu chodce i motoristy jmenuji například nepřehledný příjezd vozidel ze směru Spojovací do směru Českobrodská (přijíždějící vozidla, dva pruhy, sklon vozovky přes horizont - není vidět přijíždějící vozidlo od přechodu-semaforu chodců ze strany TRAM). Děkuji za odezvu. S pozdravem, Roman Martinek

Chodník v ulici Biskupcova po opravě.
Vyřešený

Chodník v ulici Biskupcova po opravě.
Biskupcova, Praha 3

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 03. 04. 2014

Chodník byl již delší dobu neschůdný, ale touto opravou tomu dali korunku. Chodník je pro ženu v lodičkách adrenalínovou chůzí. Chodník se nachází v Biskupcova 33, Praha 3 hned vedle kina Aero.

Přechod u zastávky BUSu 136 v Rokycanově ul.
S odpovědí

Přechod u zastávky BUSu 136 v Rokycanově ul.
Rokycanova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 11. 2015

Dobrý den, je chvályhodné, že byl vystavěn bezpečný přechod v Rokycanově ulici u zastávky BUS 136 a 175. Bohužel je však nebezpečný, neboť netrpěliví řidiči, pokud je BUS v zastávce ho začnou předjíždět a někteří vjedou i do protisměru. Informovala jsem o tomto nešváru odbor dopravy MÚ Prahy 3, že by měli umístit kameru u tohoto přechodu, ale bylo mi sděleno, že je to drahé. Myslím si, že vybrané pokuty by ji již několikanásobně zaplatily.

Jeseniova x Koněvova — chybí přechod do zastavky tramvaje
Vyřešený

Jeseniova x Koněvova — chybí přechod do zastavky tramvaje
Jeseniova, Praha 3

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 03. 2016

Na křížení ulic Jeseniova x Koněvova chybí přechod pro chodce do zastávky tramvaje. Jak je pěkně vidět na fotkách, lidé nestojí o zacházku k nejbližšímu přechodu ve Stražní ulicí, a tak vzniká nebezpečí úrazu chodců jak ze strany tramvají, tak i ze strany aut. Navrhuji pořídit v tomto místě přechod pro chodce a trošku prodloužit zastávku tramvaje.