Filtr podnětů



Praha 10

Seřadit od nejnovějších
Chybějící průchod Mikanova-Práčská
Zaslaný

Chybějící průchod Mikanova-Práčská
Práčská, Praha 10

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 03. 06. 2014

STAV: Vlastníkem vedlejšího pozemku byl nedávno znemožněn přímý průchod z ulic Mikanova a Mattioliho k zastávce MHD Práčská a přechodu přes ulici Práčskou. (Přechod byl před pár měsíci vybudován na základě tohoto podnětu: http://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/472/chybejici-prechod-pres-pracskou-u-zastavky-pracska). Vlastník vedlejšího objektu zavařil spojovací branku k chodníku a schodišti a plot opevnil ostnatým drátem, pokusy o dohodu selhaly. Tím obyvatelům zůstaly dvě možnosti: buď to celé obejít po Práčské (zarostlý chodník nebo rozbitý + za deště obrovské louže ve vozovce s rizikem ušpinění od aut) nebo se prodrat těch 15 metrů do prudkého svahu s houštinou (za deště rozbahněnou). Přes toto nepohodlí stezku houštinou používají denně desítky lidí a někdo dokonce ve svahu vykopal provizorní schody. NÁVRH ŘEŠENÍ: 1) vybudovat rampu (sjízdnou pro kočárky a kola) z ulice Mikanova k ulici Práčská cca 10 metrů od plotu vedlejšího pozemku. (Pozor: MČ P10 se bude muset dohodnout s oním vlastníkem zeleného pásu mezi Mikanovou a Práčskou o využití potřebné plochy nebo na výkupu.) 2) vybudovat přechod přes ul. Mikanova a napojit tak rampu ke stávajícímu chodníku. Děkuji, Michal Vokáč s podporou Výboru SVJ Mattioliho 3248 Praha 10

Zákaz vstupu na cestu podél Botiče u zástavby podél ul. Harlacherova
Zaslaný

Zákaz vstupu na cestu podél Botiče u zástavby podél ul. Harlacherova
Nad Meandry, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 30. 05. 2017

Na jaře jsem objevil, že majitel pozemků (SVJ Harlacherova nechal na cestu podél Botiče nainstalovat značky se zákazy vstupu a vjezdu cyklistů. Je skutečně možné zakázat vstup na cestu, která zde existovala dávno před výstavbou přilehlého bytového areálu a kde jsou dokonce i zbytky značení původní naučné stezky ? Nyní je na východním konci řešení ještě vylepšeno o 'proplétací' dřevěnou zábranu proti cyklistům, dalším krokem asi bude trvalé oplocení.

Lepší přestupování na metru Depo Hostivař
Zaslaný

Lepší přestupování na metru Depo Hostivař
Černokostelecká, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 10. 2012

Přestup z autobusů na metro by byl pohodlnější, pokud bychom věděli, za jak dlouho metro odjíždí. Část končí na Skalce a intervaly jsou na poměry metra dlouhé. Často souprava stojí ve stanici a lze jen hádat, odjede-li za čtyři minuty či deset vteřin. Přitom zde existují vhodné informační panely, které by mohly informace o době do odjezdu zobrazovat. Lidé nevědí, zda mají přidat do kroku, či jestli mají dost času (koupit si noviny, svačinu). K jejich naštvání jim často metro ujede zcela zbytečně. Podnět jsem 23. 12. 2011 poslal na ROPID: ropid@ropid.mepnet.cz Odpověď od Filipa Drápala mi přišla 2.1.2012, za což děkuji. Bylo v ní přeposláno, co napsal Petr Malík z Dopravního podniku: 'Co se týká stanice metra Depo Hostivař, pokusíme se v dohledné době najít vhodný způsob, jak cestující co nejlépe o odjezdech informovat. Děkuji za pochopení Petr Malík' Ke konci září jsem byl na místě znova a informace o odjezdu zobrazena nebyla. (Pokud byla vypnuta jen ten den a jinak funguje, tak se omlouvám, ale nepředpokládám to. Místní pravidelní cestující mne kdyžtak opraví.) Ptám se odpovědné osoby z Dopravního podniku: Kdy začne být na panelech zobrazována informace s minutami a vteřinami do nejbližšího odjezdu metra? Předem děkuji za vyřešení.

Parkování na chodníku
Vyřešený

Parkování na chodníku
Vladivostocká, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 12. 2012

Auta parkujíci za bílou čárou, tedy často přes celý chodník. Vzhledem k nedaleké MŠ a ZŠ je tato trasa navíc často používaná rodiči s kočárky, kterým takto zaparkovaná auta komplikují důstojný průjezd.

Cesta Spořilov - Záběhlice
Zaslaný

Cesta Spořilov - Záběhlice
U záběhlického zámku, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 09. 2012

Pěší cesta ze Spořilova do Záběhlic ulicemi Ke Spořilovu a U Záběhlického zámku je léta v otřesném stavu. Bráno ve směru od Spořilova: Pokud chodec použije přechod přes ulici Na Chodovci, skončí na rohu ulice K Vodě (foto 1). Tady mu nezbývá, než přeběhnout frekventovanou ulici - naproti ale není chodník, jen z výjezd z garáží. Pokud by se chtěl přebíhání silnice vyhnout, nezbývá než se vydat po vyšlapané pěšině (foto 2). V každém případě cesta dále pokračuje úzkým 'chodníkem', ještě zúženým přerůstajícími keři (foto 3), dále rozpadající se pěšinou skrze skupinu náletových stromů (foto 4 a 5). Další cesta ulicí U Záběhlického zámku je přijatelná až k ústí ulice Za potokem, kde zejména ve všední slouží cesta jako parkoviště a tedy nezbývá, než se vydat mezi auta do silnice (foto 6). Pokud tam auta náhodou zrovna neparkují, bývá v tomto místě obstojné bahno. Pak zbývá překonat uzoučký chodník na mostě přes Botič (foto 7)... Aby se chodec ocitl na křižovatce se Záběhlickou ulici 'U lípy', kde ovšem není žádný přechod. Ten je dál za křižovatkou u hotelu Na zámečku. Netřeba zdůrazňovat, že cesta je naprosto nepoužitelná pro kohokoliv se sníženou pohyblivostí, o vozíčkářích ani nemluvě.

Stromy či trávník u zastávky Průběžná
Vyřešený

Stromy či trávník u zastávky Průběžná
V olšinách, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 26. 06. 2013

U tramvajové zastávky Průběžná (ulice V Olšinách) na Praze 10 je zcela zbytečně ponechaný široký pás asfaltu bez jakéhokoliv využití. Vysázením stromů a zatravněním by vzrostl jak komfort čekajících na tramvaj tak především obyvatel domů u této velice rušné (a tedy hlučné a prašné) křižovatky.

Stav chodníku Jahodová-Topolová
Zaslaný

Stav chodníku Jahodová-Topolová
Jahodová, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 02. 2012

Jsem důchodce na invalid. vozíku Jahodová 109 a pohyb v oblasti okolo OC Cíl - strana jižní, západní a severní je takřka nemožný. Povrch chodníků je samá díra, že podají chodci a na vozíku bez cizí pomoci vůbec neprojedu !Foto pošlu jak poleví mrazy a manželka mě na ta místa s vypětím všech sil dotlačí. Doufáme v brzkou opravu! Jaro bez děr a louží! Kučerovi a další obyvatelé Zahradního Města.

Chybějící chodník / chybějící rastr na frekventované trase
Vyřešený

Chybějící chodník / chybějící rastr na frekventované trase
Ke Strašnické, Praha 10

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 09. 04. 2012

Chodník vedoucí ze sídliště k metru v ulici Ke Strašnické nenavazuje na chodník v Gutově / V Rybníčkách, takže pěší musejí chodit po blátě. Jedná se o dost frekventované místo, chodí tudy obyvatelé sídliště a také cestující, kteří jdou na metro od vlakové a tram. zastávky Nádraží Strašnice. Ačkoli se MČ Praha 10 chlubí svoj tzv. Strategií pro veřejná prostranství a Mezinárodní chartou chůze, ke které přistoupila v létě roku 2010, realita na Praze 10 vypadá jinak. Úřad na žádosti o úpravu tohoto místa nereaguje.

Chybějící přechod u zastávky Koh-i-noor a překážející zábradlí
Zaslaný

Chybějící přechod u zastávky Koh-i-noor a překážející zábradlí
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 19. 05. 2017

Tramvajová zastávka Koh-i-noor ve směru do centra je celkově velmi nešťastně vyřešená. Celou ji obklopuje zábradlí, takže se na ni lze dostat pouze od jejího zadního konce. V prostoru, kudy by chtělo projít asi nejvíce lidí (přímo u tramvajového sloupku směrem k Moskevské ulici), průchod blokuje zábradlí, které lidé samozřejmě přelézají nebo obcházejí (nikdo si nebude cestu zbytečně prodlužovat o 150 metrů, jen aby přešel legálně). Myslím si, že je to velmi nebezpečné. Nedávno tam kvůli tomu tramvaj málem srazila jednu paní, která si zkracovala cestu a zábradlí obcházela. Nejvíc na to ovšem doplácejí senioři a zejména vozíčkáři, kteří si cestu zkrátit nedokážou, a tak jsou opravdu nuceni se trmácet tou mnohem delší legální cestou. Prosím proto o odstranění zábradlí alespoň u tramvajového sloupku a ideálně i o vyznačení nového přechodu.

Brouzdaliště Vyžlovská
Vyřešený

Brouzdaliště Vyžlovská
Vyžlovská, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 05. 04. 2013

Takto vypadá cesta k metru, při dešti, přes kterou musí chodí skoro všichni obyvatelé na sídlišti Skalka. Je tam špatný sklon po opravě a TSK tvrdí, že nemá na opravu peníze

Zastávka Kubánské náměstí
Vyřešený

Zastávka Kubánské náměstí
Vršovická, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 09. 09. 2013

Zastávka a její bezprostřední okolí je zaneřáděné, nikdo jej pravidelně neudržuje, u stojanu s jízdním řádem schází koš na odpadky. Místo působí dosti zanedbaně. Navzdory dotčeným reakcím úředníků MČ Praha 10 na podnět, kdy bylo na této zastávce před několika měsíci velké lidské lejno, bohužel nedošlo ke zlepšení stavu zastávky. Úředníkům totiž nejspíš uniká, že vzhledem k tomu, že právě na této zastávce třikrát do týdne vystupují lidé mířící na (akciovou společností patřící MČ Praha 10 provozované) farmářské trhy na Kubánském náměstí, měli by se o tyto prostory také odpovídajícím způsobem starat, nebo zajistit jejich údržbu DPP / JC Decaux.

Rozježděná zeleň v ulici Dětská, Praha 10
Zaslaný

Rozježděná zeleň v ulici Dětská, Praha 10
Dětská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 15. 05. 2013

Ulice Dětská není dostatečně široká, aby zde mohla parkovat auta po obou stranách silnice. Řidiči tak řeší parkování vjíždením na zeleň. Místo zeleňe jsou zde tedy neuvěřitelné bahnité rigoly. Tento problém se týká i dalších ulic na sídlišti Solidarita (Dvouletky, Brigádníků...). Po řadě urgencí na TSK i městské části nehodlá nikdo problém řešit. Situaci je potřeba řešit zcela komplexně, vytvořit parkovací zálivy, tam kde je to možné (nezasahuje do kořenového systému stromů), tam kde to možné není, je třeba vjíždění zamezit-nejlépe neodstranitelnou bariérou (sloupky, živé ploty, vysokánský obrubník atd.).

Parkování na chodníku v ulici
Zaslaný

Parkování na chodníku v ulici
Ke Strašnické, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 05. 2014

Řidiči parkující v ulici Ke Strašnické (v cípu Krupské a Ke Strašnické) nejsou často schopni parkovat tak, aby stáli mimo chodník. I celkem malé vozy parkují čelem na chodníku, ačkoli za nimi zbývá ještě mnoho místa.

Nadměrná vzdálenost autobusové a tramvajové zastávky Slavia
Zaslaný

Nadměrná vzdálenost autobusové a tramvajové zastávky Slavia
U Slavie, Praha 10

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 01. 2015

Jak tramvajové, tak autobusové zastávky Slavia jsou velmi frekventované, současná prostorová úprava však chodce odrazuje od toho, aby je využili k přestupu na druhý typ dopravy (tedy ze severojižního na východozápadní směr a vice versa). Důvody, proč jsou v současné době zastávky od sebe tak vzdálené (na zdolání 2 přechodů se semafory a 300metrové vzdálenosti chodec potřebuje 4 minuty), nejsou alespoň z mého pohledu zřetelné. Ve všech 4 polohách přisunutých blíže ke křižovatce ulic Vršovická/U Slavie je totiž dostatek místa pro zbudování zastávek. Kromě toho by se tímto přesunem dostaly autobusové zastávky Slavia blíže rezidenční oblasti, takže by lépe sloužily i nepřestupujícím. Třetí výhodou posunuté lokace zastávek by byla citelná redukce nebezpečného přecházení vozovky na 3 místech označených v mapce červenými kolečky.

Parkování na chodníku
Zaslaný

Parkování na chodníku
Rybalkova, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 27. 08. 2012

Chodník ve spodní části Rybalkovy ulice ve Vršovicích se stal trvalým parkovištěm. Chodec se musí prodírat v úzkém pruhu, který zbývá mezi odloženými automobily a domy. Projít s kočárkem je často nemožné, a člověk nechce ani pomyslet na vozíčkáře. Městská i celostátní policie porušování základních pravidel zcela ignorují, přestože někdy ulicí projíždějí.