Filtr podnětů



Praha 14

Seřadit od nejnovějších
Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vyřešený

Dlouhodobě neprůchodný chodník ve Vašátkově ulici
Vašátkova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 11. 2015

Vážení představitelé Prahy 14, dlouhodobě nás trápí celkový stav ulice Vašátkova. Co je ale opravdu katastofa, je stav chodníků - které už dávno nejsou určené k chození, nýbrž k parkování aut. Chodci musí chodit po bahnité vyšlapané cestičce, jak je vidět na fotografiích. Prosím za všechny, kteří tu musí každý den chodit po bahně, o co možná nejrychlejší nápravu tohoto stavu.

Zajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicíc
Zaslaný

Zajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicíc
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 23. 12. 2018

Hostavice a Dolní Počernice jsou – přesněji byly – klidnými a bezpečnými sousedskými a rodinnými čtvrtěmi, kde součásti života je spousta dětí na ulicích, maminky s kočárky, starší spoluobčané, rodinné akce, cyklisté atd. Bohužel již tomu tak není a to zejména z důvodu neřešení enormního nárůstu silniční dopravy. Největší dopravní zatížení, kde se situace neustále zhoršuje, je v ulici Novozámecká, která se díky silničnímu propojení Horních a Dolních Počernic stala součástí alternativních komunikací k Pražskému okruhu / Štěrboholské spojce a Českobrodské. Téměř každý z celkem cca. 5 000 obyvatel Hostavic / Dolních Počernic, kdo chce využít PID na nádraží Praha – Dolní Počernice, musí přejít ulici Novozámeckou, kde v úseku Hostavic NENÍ JEDINÝ FUNKČNÍ PŘECHOD PRO CHODCE. Je taková situace normální!? V části úseku ulice Novozámecká je sice omezena rychlost na 30 km/h, tu ale reálně většina projíždějících motoristů nedodržuje a toto opatření je nedostatečné. Nezřídka se stává, že přecházející občané na poslední chvíli uskakují před rychle a bezohledně se řítícími automobily. Nejhorší situace je zejména v ranních hodinách, kdy ulicí Novozámeckou téměř nepřetržitě projíždějí kolony rychle jedoucích řidičů spěchajících do práce a využívajících propojení Horních a Dolních Počernic jako alternativu k Pražskému okruhu. V této době je velmi nebezpečné pokoušet se ulici přecházet. Jaká opatření povedou k nutnému zajištění bezpečnosti občanů a zklidnění dopravní situace v Hostavicích / Dolních Počernicích v ulici Novozámecká: 1. Zřídit dostatečné množství bezpečných přechodů pro chodce, nejlépe včetně semaforů. 2. Pravidelně, nejlépe v ranních hodinách, zajistit policejními hlídkami dodržování pravidel silničního provozu. 4. Zavést kamerové měření rychlosti. 5. Instalovat zpomalovací semafory. 6. Zřídit oblast maximálně povolené rychlosti na 30km/h. … případně zavést další dopravně / bezpečnostní opatření. Vybudovat bezbarierové přechody Z Novozámecké na ostrůvek na obraciště BUS Novozámecká-Lomnická a přechod z ulice Včelničná přes Novozámeckou přechody na Lipenském náměstí a přechod z ulice Hruškovské přes Novozámeckou Pak je tu problém ulice Osetá jak zde vybudovat chodník a přechod přes Novozámeckou? Parkovaci plochy lze zřídit v Novozámecké a to od ulice Včelničná k Lipenskému náměstí a to po levé straně směrem k Dolním Počernicům je zde dostačující prostor a přechod z Malšovského náměstí přes Vokřínskou k ulici K Luhu přechod Pilská Lucinkova Návrh Lipenské Náměstí od Vokřínské přechod k ulici Čenkova z Novozámecké k ulici Čenkova Z lipenského Náměstí přes Novozámeckou Návrh vybudování chodníku od ostrůvku Vidlák podel Novozámecké k Osetý dále pak ke Včelníčný+přechod+vybudování chodníku ve Včelničný Dopravní opatření - např. parkování v Novozámecké ulici a další § Doplnit značku „zóna 30“ – doplnit stávající až za viadukt v Pilské a do Novozámecké na úroveň mezi Vidlákem a Osetou – doplnění značkou

Odpadní vpust z Laktosu (ALIMPEX FOOD a.s) do Hostavického potoka
Nově zaslaný

Odpadní vpust z Laktosu (ALIMPEX FOOD a.s) do Hostavického potoka
Vidlák, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

OKOLÍ HOSTAVICKÉHO POTOKA (MEZI LUCINKOVOU ULICÍ A VIDLÁKEM) A ROKYTKY

Chodník s cyklostezkou Pilská-Českobrodská
Zaslaný

Chodník s cyklostezkou Pilská-Českobrodská
Pilská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 23. 12. 2018

Zvýšit bezpečnost a komfort pěší dopravy a cyklodopravy Vybudovat nový chodník s cyklostezkou+veřejné osvětlení od obraciště v Hostavicích podel vozovky Pilská (Lomnická) směr k ulici Českobrodská k Jahodnici + vybudovat tunel pod Malešickou tratí Přímo na proti přechodu od supermerketu Albert Zrušit původní chodník se zábradlím podél komunikace Pilská(Lomnická) mezi železničními mosty + upravit a rozšířit vozovku, a to i nájezd a vjezd z ulice Pilská(Lomnická). Podél nově vybudovaného chodníku s cyklostezkou osadit ukazatele cyklostezek + osazení stromořadí podel celého nově vybudovaného chodníku s cyklostezkou 1. Bude tak umožněn lepší provoz pro vozidla v ulici Pilská (Lomnická) mezi železničními mosty 2. Bude tak umožněn lepší vjezd a výjezd z ulice Pilská (Lomnická) na ulici Českobrodská 3. Bude tak vyřešena lepší bezpečnost pro projíždějící cyklisty 4. Chodník zámková dlažba. Cyklostezka asfalt 5. Možnost osazení dvou laviček

Zastřešení zastávky Novozámecká
Zaslaný

Zastřešení zastávky Novozámecká
Novozámecká, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

Zastřešení zastávky Novozámecká v obou směrech + osazení laviček. Zde odkaz na zastřešení zastávek https://www.pontte.cz/autob…/autobusove-zastavky-convi.aspx… které by odpovídalo normám vč. vyhlášky č.398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb 1. Zlepší se tak a zpříjemní doba čekání na příjezd autobusu, který při dnešní husté dopravě jezdí se zpožděním. 2. Lavička zpříjemní čekání obzvláště starším občanům, kteří jí velice rádi ocení.

Veřejné osvětlení Pilská-Dřínovská
Zaslaný

Veřejné osvětlení Pilská-Dřínovská
Pilská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 23. 12. 2018

Vybudovat veřejné osvětlení podél chodníku, vchod park Pilská-Dřínovská, chodník je potmě!

Spadlý plot
Nově zaslaný

Spadlý plot
Zámečnická, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 12. 2018

Spadla část plotu u opravovaného hřiště u ulice Zámečnická. Zakrývá celou šíři chodníku a má ostré hrany

Neexistující přechod - Broumarská
Zaslaný

Neexistující přechod - Broumarská
Lednická, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 06. 02. 2018

Dlouhodobě neexistuje přechod na ulici Broumarská směrem k ulici Lednická. Obecní úřad P14 má vypracované studie na tuto oblast. Bohužel se nic neděje. Z křižovatky v ranních a odpoledních špičkách nelze autem vyjet, v Lednické je zákaz odbočení doleva na most, ale i tak zde z Lednické nákladní auta nad 3.5t jezdí a do této situace musí chodec přebíhat, aby se dostal na druhou stranu směrem k ulici Hodějovská a nedalekému, krásně zrekonstruovanému parku Pilská. Prosím alespoň o zvážení doplnění přechodu pro chodce, když už OÚ nekoná komplexněji v úpravě celé této křižovatky.

Bariérový chodník Pospíchalova
Nově zaslaný

Bariérový chodník Pospíchalova
Pospíchalova, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 14. 11. 2018

Při úpravě chodníků na bezbariérové se zapomnělo na chodník u vchodu do softballového areálu Spectrum z Pospíchalovy ulice. Zato protější odkladiště vraků končící plotem parkoviště má nájezd vzorný. Nešlo by to vyměnit :-) ?

Neexistující stezka do parku Pilská
Zaslaný

Neexistující stezka do parku Pilská
Lednická, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 06. 02. 2018

Jedná se o podchod vedle a pod vlakovou tratí, což je jediná možná cesta do blízkého zrekonstruovaného parku Pilská. Bohužel cesta zde neexistuje a po každém dešti či sněhu se zde nedá chodit. Nejde tedy tento směr vůbec používat. Pomohlo by cestu pokrýt alespoň štěrkem nebo ještě lépe vytvořit plnohodnotný chodník.

Podchod pod nádražím Kyje
Nově zaslaný

Podchod pod nádražím Kyje
Hlinská, Praha 14

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 12. 09. 2018

Podchod pod nádražím je řešen velmi nešťastně. Lidé s koly, kočárky a senioři s taškami na kolečkách musejí ve směru od Šimanovské vylézt z podchodu úplně nahoru, jinam kolejnice nevede, a potom sejít zase po dost dlouhém chodníku dolů na nástupiště. Kratší cesta rovnou na nástupiště je přehrazena zábradlím (smysl nechápu) a postrádá kolejnici.

Rozježděná cesta pro pěší
Zaslaný

Rozježděná cesta pro pěší
Lánská, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 22. 04. 2012

Kolem zahrádkářské kolonie u trati za restaurací U Eriky vede velmi oblíbená vycházková cesta, která je z obou stran uzavřena pro auta pomocí sloupků. Bohužel na západním konci této cesty řidiči nerespektující tuto uzávěru vyjezdili objížďku sloupků a na cestu vjíždějí. Dokonce tam řádí nějaký magor na čtyřkolce. Takže po dešti je rozježděná cesta plná bláta a procházka se stává spíš utrpením.

Nepřehledný a riskantní přechod v Lednické ulici
Zaslaný

Nepřehledný a riskantní přechod v Lednické ulici
Lednická, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 01. 2015

Se vzrůstajícím počtem chodců k přivaděčům k nádraží Praha Kyje se stává přechod na ulici Lednická v blízkosti ulice Broumarská jako více rizikový. Větší počet chodců je způsoben také z důvodu nových budov v přilehlé ulici Břeclavská. Rizikovost přechodu je patrná v momentě, kdy chodec chce tento přechod užít ve směru od přivaděčů z nádraží přes ulici Lednická ve směru k ulici Rožmberská viz. (1) na obrázku. Z pravé strany chodci brání v dobrém výhledu neudržovaná zeleň viz. (2) na obrázku. Chodec musí ujít poměrně velkou vzdálenost po přechodu do vozovky, aby vůbec viděl vozidla přijíždějící z pravé strany viz. (3) na obrázku. Tato vzdálenost je přibližně znázorněna na obrázku viz. (4). Po celou tuto vzdálenost nemá chodec nejmenší tušení, jestli se k němu blíží či neblíží vozidlo zprava. Celou situaci umocňuje skutečnost, že tato komunikace je převážně využívána nákladní dobravou. Domnívám se, že by situaci pomohlo umístění zrcadla, které by ukazovalo přijiždějící vozidla viz. (1) na obrázku.

Nevábné okolí  Lednické a Břeclavské ul.
Zaslaný

Nevábné okolí Lednické a Břeclavské ul.
Lednická, Praha 14

Kategorie: Jiné
Zasláno: 13. 01. 2015

V blízkosti křižovatky Břeclavská a Lednická a dále o cca 50 m po ulici Lednická ve směru k nádraží Kyje se nachází mezi zelení 'umělé parkoviště', které je využíváno převážně nákladní dopravou. Jelikož plocha tohoto 'umělého parkoviště' není nikterak zpěvněna, dochází vlivem zdejšího parkování nákladních aut k stále se zvětšujícím nerovnostem a prohlubním, ve kterých se zachytává voda. Po následném výjezdu aut na ulici Lednická je tato voda a vzniklé bláto zanášeno na asfalt ulice Lednická a vzniká tak pro kolemjdoucí nepříliš vábné okolí. V suchých dnech rovněž dochází ke zvýšení prašnosti v této lokalitě.

Parkování Mansfeldova + Bobkova
Zaslaný

Parkování Mansfeldova + Bobkova
Mansfeldova, Praha 14

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 03. 2015

Minulý můj příspěvek skončil nápravou a cedule se zákazem vjezdu na POŽÁRNÍ PLOCHU v Mansfeldově ulici byla opět umístěna. Čekal jsem celou dobu ,že se někdo chytne a upozorní na to, že ty cedule jsou úplně zbytečné, vždyť ta všechna auta parkující ať už v zákazu vjezdu, nebo bez něj parkují na chodníku. Policie zde projíždí několikrát denně, ale bez zájmu. Auta zde překáží chodcům a NIKDO to neřeší.