Filtr podnětů



Praha 5

Seřadit od nejnovějších
Zanedbané náměstíčko mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova
Zaslaný

Zanedbané náměstíčko mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova
Fabiánova, Praha 5

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 04. 06. 2015

,,Náměstíčko' mezi ulicemi Fabiánova x Musílkova je zablokované auty, je zde špatný přehled o dopravní situaci, špatně se zde přechází.

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Zaslaný

Žádost o bezbariérový přístup pro vozíčkáře a maminky s kočárky
Na Hřebenkách, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 24. 02. 2012

Na zminovanem prechodu pro chodce v ulici Na Hrebenkach neni zaveden bezbarierovy pristup pro vozickare. Na tomto prechodu je obrubnik navic velmi vysoky! Tento prechod je velmi frekventovany a lide pres nej chodi, kdyz jdou do Kinskeho zahrad...Bezbarierovy pristup by pomohl nejen vozickarum, ale take maminkam s kocarky. Dekujeme za kladne vyrizeni.

Velmi nebezpečný přechod v zatáčce na cestě do školy
Vyřešený

Velmi nebezpečný přechod v zatáčce na cestě do školy
Radlická, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 22. 03. 2012

Tento přechod přes Radlickou musí překonávat většina dětí navštěvujících dvě blízké základní školy. Přechod je velmi nebezpečný, neboť je v zatáčce a pozornost řidičů navíc rozptyluje velké množství obrovských megaboardů umístěných přímo u semaforů. Auta tu běžně projíždí na červenou. V minulosti je tu evidováno i těžší zranění dítěte. Chodec musí velmi dlouho čekat na zelenou a pak překonat během pár vteřin čtyři pruhy. Problematické místo vytipovaly děti ze ZŠ Jinonice v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.

 Nebezpečný přechod na ulici Svornosti
Zaslaný

Nebezpečný přechod na ulici Svornosti
Na Valentince, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 02. 11. 2017

Přechod pro chodce na rohu ul. Svornosti a Na Valentince vystavuje chodce vážnému nebezpečí. Je to hlavní komunikace pro výjezd z Prahy na Radotín a automobily zde často jezdí rychlostí až 80 km/h, i když je povoleno 50 km/h. Řidiči zde chodcům nedávají přednost a vzhledem k rychlosti často chodce ani neregistrují. Možným řešením by bylo umístění radaru nebo semaforu na znamení. Současná situace téměř jistě povede k tragickým důsledkům.

Chybejici moznost prechodu vozovky vcetne tramvajovych koleji Lihovar
Zaslaný

Chybejici moznost prechodu vozovky vcetne tramvajovych koleji Lihovar
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 05. 2018

Dobry den, u tramvajove zastavky Lihovar, resp. za touto zastavkou v ulici Nadrazni smerem na Zlichov chybi moznost prechodu vozovky. Navic se zde stala minuly tyden srazka automobilu s chodcem. Tento nedostatek pozorujeme jiz cca 1 rok a nehoda nas motivovala k tomu tento nedostatek publikovat. Chodi zde i od zastavky busu Lihovar znacne mnozstvi lidi, mladistvych a maminek s detma a kocarky a krizovani rozbitych koleji a chodniku, navic jeste bez prechodu (zebry) neni snadna zalezitost. Byla zde nejakou dobu zebra ve zlute barve, navic jen obrys (nevyplnena), bohuzel se ale barva vytratila. Bohuzel je nutne silnici na tomto miste prejit, protoze chodnik na strane, kde je Strakonicka a BUS konci. Na Zlichov pokracuje chodnik pouze po jedne strane. Prosim, i vzhledem k nedavne nehode, o doplneni bile zebry na tomto miste. Dekuji

Zastávky na Smíchovském nádraží
Zaslaný

Zastávky na Smíchovském nádraží
Nádražní, Praha 5

Kategorie: Jiné
Zasláno: 28. 05. 2013

Autobusové zastávky na Smíchovském nádraží v místech, kam neprší.

Křoví bránící ve výhledu u přechodu v ulici Slivenecká
Vyřešený

Křoví bránící ve výhledu u přechodu v ulici Slivenecká
Slivenecká, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 17. 10. 2013

Dobrý den, na křižovatce ulic Slivenecká a Kosořská, u zastávky autobusu č.120 směr Na Knížecí, je křoví bránící ve výhledu. Občasné zastřižení nestačí, za křovím nejsou po čase vidět ani dospělí. Navrhuji jeho úplné odstranění. Ideálním řešením by bylo umístění betonového zátarasu, aby se zabránilo případnému parkování vozidel na tomto místě. Děkuji. S pozdravem Jitka Krejčí

Přechod(y) přes Plzeňskou
Zaslaný

Přechod(y) přes Plzeňskou
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 27. 08. 2012

Jedná se o problém, na který je zde již 2 x upozorněno (Plzeňská na Klamovce a Vrchlického) a sice, že pokud člověk nepoužije tlačitko pro chodce, zelená chodcům nenaskočí. Také bych rád upozornil na neuvěřitelný časový (ne)poměr a sice, po zmáčknutí tlačitka se na zelenou čeká 1 minutu aby tato poté svítila méně než 10 sekund. Například minutové čekání s malými dětmi v ranní špičce v mimořádně hustém provozu, kdy prozatím sledujete ujíždějící spoje MHD, je mimořádně frustrující. Ještě horší je situace při výstupu z tram směrem od Anděla, kdy stojíte s dětmi na úzkém ostrůvku, minimum automobilů dodržuje povolenou rychlost a druhé strany jezdní tram - skutečně není možné v těchto místech Plzeňskou zúžit do jednoho pruhu (jak se již stalo na jiných místech) nebo alespoň naistalovat měření rychlosti a zajistit pro chodce okamžitou zelenou? Děkuji

Bezohlednost řidičů na křizovatce Radlická-Ostrovského/Praha
Zaslaný

Bezohlednost řidičů na křizovatce Radlická-Ostrovského/Praha
Ostrovského, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 28. 02. 2016

Dobrý den, bydlím na konci ulice Ostrovského, denně přecházím se synem křižovatku se semafory Radlická/Ostrovského, především každé ráno, když lidé najíždějí auty do práce, tam jde o život. Kdybych chodila pouze podle semaforů, jsem již x-krát mrtvá. Řidiči nerespektují, že chodec má zelenou a řidič červenou, prostě jedou rychle do práce...již jsem psala podnět na Dopravní policii, jednou jsem pak viděla policistu fotit auta přejíždějící tuto křižovatku, ale situace se nezlepšila. Souvisí to asi i s tím, že na Smíchově nejsou parkovací zóny, bylo zde nastavěno hodně kanceláří, parkuje tu hodně zaměstnanců. Až nebude tak snadné všude na Smíchově parkovat, bude snad provozu méně, ale nevím, kdy to bude. Dle mého je třeba, aby policista s fotoaparátem stál každé ráno na této križovatce....místní lidé tuto hroznou situaci znají tak se raději 10x rozhlížejí, než si dovolí na zelenou vůbec přejít,a le přestupků je tam denně jak naseto. Často troubí řidiči na chodce, že během přecházení naskočila červená ze zelené a chodec tam už nemá co dělat přitom jsou povinni nechat chodce dojít. Pak je velký problém - neoprávněná parkování u Zimního stadionu Nikolajka na křižovatce Tomkova/Ostrovského, kde je také přechod a řidiči na něm často i parkují.

Vypadlé dlažení kostky u tram. zastávky Anděl (ul.Plzeňská)
Zaslaný

Vypadlé dlažení kostky u tram. zastávky Anděl (ul.Plzeňská)
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 01. 08. 2017

Chodník se nachází na velmi frekventovaném místě u tramvajové zastávky Anděl a vypadlé dlažební kostky (před prodejnou Teta a Foot Locker) a vzniklé díry mají za následek to, že lidé často zakopávají a mohou se tak zranit.

Zřízení přechodu pro chodce
Zaslaný

Zřízení přechodu pro chodce
Spiritka, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 05. 2012

Na Ladronce je krásně zrenovovaný park, ale zapomnělo se na přechod pro chodce, kteří musí při vstupu do parku přecházet frekventovanou silnici. Jedná se o vstup do parku přímo naproti budově Ministerstva vnitra, případně o další vstup cca 100m níže. Chodí tam hodně bruslařů, cyklistů, pejskařů, chodců a v neposlední řadě hodně dětí a maminky s kočárky. Zřízením přechodu by se výrazně zvýšila bezpečnost.

Chodník Za Ženskými domovy spojující Radlickou a Nádražní
Zaslaný

Chodník Za Ženskými domovy spojující Radlickou a Nádražní
Za Ženskými domovy, Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 16. 06. 2012

Při chůzi z Radlické je už tak dost špatný chodník v polovině přehrazen páskou (video - čas 0:52) a není možné po něm jít dál. Zároveň ani není jak bezpečně přejít, protože chodík je ohrazen zrovna v komplikovaném místě s odbočovacím pruhem a kolejemi (viz foto). Na druhém konci původního nástupiště je chodík uzavřen plotem. Chodník tedy existuje, ale nějakým způsobem se ocitnul na soukromém pozemku a majitel ho znepřístupnil, aniž by bylo poskytnuto náhradní řešení pro chodce?

Podchod Geologická a absence pozemního přechodu
Zaslaný

Podchod Geologická a absence pozemního přechodu
Geologická, Praha 5

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 20. 12. 2017

Nevyhovující sjezd pro kočárky Prosim za vsechny maminky s kočárky o zvážení přechodu pozemního. Zůstal by i podchod i možnost přechodu po silnici-klidne dlouhe intervaly, kdo pospícha, muze využít podchod. Sjezd je příkrý a špatně pasuji kolečka. Dost se s tom zápasí. Navic plošinka v polovině schodů kocarek zastaví, pak se znovu najiždi na druhou polovinu. A špatně se to ovládá, kdyz prostor na nohy je úzký a ta plosinka moc krátká. Často se tam drží voda-velka louže, hned to namrza a klouze. Prosim!!! Mohl by se zpatky vrátit přechod, co tu uz byl? Byl odstraněn. Přitom auta pravidelně zastavují, neboť je tam odbočka z Hlubocep. A spousta lidi bláznivé přebíha a manévruje mezi ploty uprostred. Za druhe samotný nájezd na sjezd pro kočárky je ma obou stranách špatně řešeny, je tam vysoký schod-viz foto- a kočárek uz předními koly visí ve vzduchu a nedá se poradně najet. Take se schody i sjezd droli, cas od času se to zaplacne betonem... Prosim, přibývá zde lidi, rostou novostavby a frekvence pohybu lidi je vysoká...pozemní přechod by byl vítán!!! Dekuji, Theimerova

Nebezpečný chodník pod Palackého mostem na Smíchově
Zaslaný

Nebezpečný chodník pod Palackého mostem na Smíchově
Hořejší nábř., Praha 5

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 02. 03. 2012

Průchod po chodníku(chodník na pravé straně ve směru jízdy aut) pod Palackého mostem na ulici Hořejší Nábřeží je velmi nebezpečný, protože chodník je zde velmi zúžen, hrozí vstup do vozovky, navíc na takto zúžený chodník neprakticky ústí schody z obou stran Palackého mostu. Není zde možnost použít chodník na protější straně, protože ten je úplně nepoužitelný a nevede prakticky nikam. Nabízí se zde jednoduché řešení a to umístit zde zábradlí včetně plastového zábrany, které by zabránilo přímému vstupu do vozovky. Zábradlí je možno umístit do obrubníků, aby nedošlo ke zúžení chodníku. Plastové kryty na zábradlí by také chránily chodce např. při dešti, kdy se na vozovce tvoří kaluže a průchod při prakticky nepřetržitém průjezdu aut je velmi nepříjemný. Stejně tak by zábradlí zabránilo možnému přímému vstupu do vozovky při neopatrném sestupu ze schodů z Palackého mostu. Zábradlí by mělo začínat cca. 10m před Palackého mostem(ve směru jízdy po Hořejším Nábř.) a stejně tak končit cca. 10-20m za mostem, protože v úseku chodníku za mostem(ve směru jízdy) stojí často zaparkovaná auta prakticky přes celý chodník...

Nesmyslná tlačítka pro chodce na semaforu
Zaslaný

Nesmyslná tlačítka pro chodce na semaforu
Plzeňská, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 04. 2012

Na křižovatce Plzeňské ulice na Klamovce se před určitou dobou objevila u semaforů tlačítka pro chodce. Tedy - spíše proti chodcům. Jelikož se jedná o velice frekventovanou křižovatku, světla pro automobily se pravidelně střídají, avšak chodcům se bez zmáčknutí tlačítka zelená nerozsvítí (a i po zmáčknutí tlačítka se zelená často nerozsvítí při prvním, ale až při druhém zastavení aut). Na přechodu směrem ke Smíchovu je omezení tlačítkem naprosto bezpředmětné, protože mají-li auta červenou, tak na přechod ze žádného směru nemůže nic vjet, protože Plzeňská je jednosměrná. U přechodu na druhé straně u zastávky tramvaje sice teoreticky mohou odbočovat auta z Prachnerovy ulice, ale protože do ní lze vjet pouze z jednosměrné ulice Vrchlického, odbočují tam prakticky jen auta parkující ve vnitrobloku či ve slepé Hlaváčkově ulice. Stejná situace je na druhém konci Prachnerovy ulice na přechodu přes ulici Vrchlického, kde chodci rovněž musejí používat tlačítko, byť na přechod při červené pro automobily nemůže nic vjet. Jaký je smysl tlačítek?