Filtr podnětů



Vyřešené, Parkování aut, Praha 10

Seřadit podle počtu hlasů
Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
Vyřešený

Chybějící přechod v ulici V Úžlabině, Praha 10 Malešice
V úžlabině, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 03. 12. 2018

Dobrý den, cesta skrz park/stráň ve svahu nad ulicí V Úžlabině, Praha 10 Malešice ústí do řady zaparkovaných aut, stojících na chodníku, který je zničený a vedoucí nikam, a zároveň zaparkovaná auta brání bezpečnému přechodu na protější stranu ulice. Cestu využívají rodiče dětí vodící děti do školky, často s kočárky atd. Je možné tuto nebezpečnou situaci vyřešit? Děkuji a pěkný den, David Šlechtický

Parkující automobily na pásu určeném zeleni - stromům Chorvatská
Vyřešený

Parkující automobily na pásu určeném zeleni - stromům Chorvatská
Chorvatská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 01. 2014

Chorvatská 8, Praha 10 - 'Město stromů' Dochází k likvidaci zeleně a zbývajícího stromu. Na Praze 10 je údajně málo míst kde by bylo možno ještě stromy sázet. Neoprávněně stojící automobily na pruhu zeleně brání rozhledu chodců nedalekého přechodu.

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Vyřešený

Špatné parkování - blokování chodníku v ulici Volyňská u vchodu 3a
Volyňská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 02. 2018

Opakovaně dochází k parkování vozidel na křižovatce Volyňská x bezejmenná komunikace k Bělocerkevské 14. Vozidla parkují v bezejmenné komunikaci takovým způsobem, že je znemožněno použití chodníku ve Volyňské u vchodu 3a. Nyní zde dlouhodobě stojí vozidlo, na výzvu Městské policie za stěračem majitel evidentně nereaguje a na dotaz na Městskou policii, zda lze vozidlo odtáhnout, mi bylo sděleno, že odtah možný není z důvodu toho, že vozidlo lze obejít (trávou / blátem). Zvlášť pro kočárky a vozíčkáře to rozhodně není uspokojující řešení. Situaci by mohlo pomoci vyznačení přechodu pro chodce (jako spojky přerušeného chodníku Volyňské přes bezejmennou komunikaci) nebo vyznačení zákazu zastavení u chodníku.

Auta a chodníky na křižovatce Žitomírská x Bulharská
Vyřešený

Auta a chodníky na křižovatce Žitomírská x Bulharská
Bulharská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 26. 11. 2012

Každý den a na každém rohu Bulharské a Žitomírské parkují auta na žlutém pruhu, naskládaná jeden vedle druhého tak, že chodci nemají kudy projít. Každý druhý den volaná Městká Policie sice přijede, rozdá 'lístečky', ale to je tak vše. Problém jejich činností vyřešen není a tento stav je naprosoto trvalý! Na druhém konci Bulharské, kde tento jev není jsou osazeny rohy sloupky zabraňující těmto nešvarům. Roh Bulharské a Žitomírské je velmi frekventovaný, protože od Ruské dolů směrem ke Kodaňské je automobilový provoz značný. Proto 'obložené' rohy parkujícími auty 'v křižovatce' a 'na chodníku' jsou zásadní problém, ke kterému se Městská policie nestaví správně a ÚMČ Prahy 10 nejspíš také ne.

Parkování dodávek na chodníku
Vyřešený

Parkování dodávek na chodníku
Žitomírská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 11. 2014

Parkování a pojíždění dodávek po chodníku

Chodník pravidelně zatarasený automobilem-dodávkou
Vyřešený

Chodník pravidelně zatarasený automobilem-dodávkou
Žitomírská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 23. 01. 2014

Žitomírská 585/37 Praha 10. Parkování na chodníku a projíždění nákladních automobilů v úseku Žitomírská x Bulharská až Žitomírská x Kodaňská. Nebylo by záhodno obnovit stromořadí z kterého je dnes v tomto úseku jen jeden strom z původních nejméně šesti akátů? Praha 10 - 'Město stromů' ?? Ještě stále není na Praze 10 kde stromy sázet??

Parkování na chodníku v Estonské
Vyřešený

Parkování na chodníku v Estonské
Estonská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 08. 06. 2012

Parkování na chodníku před přechody.

Chybějící zábrany proti autům na chodníku ve Francouzské
Vyřešený

Chybějící zábrany proti autům na chodníku ve Francouzské
Francouzská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 06. 09. 2014

Francouzská je v návaznosti an Moskevskou rekonstruována, na chodník byly přidány zábrany proti autům, která by na chodníku chtěla parkovat. Několik jich chybí a jak je vidět na fotografii, řidiči nelenili a místo se okamžitě pokusili kolonizovat (dodávce se to nakonec nepodařilo, ale zastavila dopravu na několik minut, než ji ostatní auta začala objíždět přes tramvajový pás). Zábrany proti autům je tedy pravděpodobně třeba doplnit (do mezery a i v celé délce rekonstruovaného chodníku).

Parkování na chodníku
Vyřešený

Parkování na chodníku
Vladivostocká, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 19. 12. 2012

Auta parkujíci za bílou čárou, tedy často přes celý chodník. Vzhledem k nedaleké MŠ a ZŠ je tato trasa navíc často používaná rodiči s kočárky, kterým takto zaparkovaná auta komplikují důstojný průjezd.

Parkování aut na trávníku
Vyřešený

Parkování aut na trávníku
Bělocerkevská, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 12. 03. 2013

Trávník ve vlastnictví hl.m. Prahy u objektu Bělocerkevská 16 je dlouhodobě využívaný pro parkování aut. Prosím o častější kontroly ze strany Městké policie, případně nějaké technické opatření, např. umístění velkých kamenů, které by zabránily najíždění na trávník.

Nebezpečné místo - Heldova ul.
Vyřešený

Nebezpečné místo - Heldova ul.
Heldova, Praha 10

Kategorie: Parkování aut
Zasláno: 01. 05. 2012

Ve vyústění Ungarovy ul. do Heldovy pravidelně parkují vozidla (zejména dvou majitelů) tak, že jednak překáží ve výhledu do křižovatky, jednak omezují výhled i pohyb chodců, kteří zde při odchodu z Ungarovy musí přecházet přes Heldovu. Místo je nebezpečné - potvrzuje to i stanovisko policie, která zde odmítla schválit přechod pro chodce. (Jen zapoměla říct, kudy ze slepé ulice vycházet.) Pravidlo o 5 m od křižovatky, o volném 3,5 m pro každý směr nebo o zákazu parkování v nepřehledném místě (ostrá zatáčka) zřejmě tito řidiči neznají. Nic nemění to, že se v jednom případě jedná o slovenskou registrační značku. Podle četnosti a doby parkování majitel nejspíš bydlí v Heldově 2. I když je jinde místo, vždy parkuje téměř identicky. Někdy stává i za rohem na Tomsově (kam je výhled z okna stejného domu), kde zase překáží v zúženém místě u hotelu Baroko. Podobně zde stává i jedno Volvo s pražskou SPZ, foto doplníme později (pozn. admin – doplněno).