Odpadky, havěť a nevhodné umístění popelnic - Nad Kolčavkou

V ulici Nad Kolčavkou vedle právě probíhající stavby bytového domu a přímo do cesty 'provizornímu chodníku' byly umístěny popelnice a později i celá klec na odpadky. Na místě původně byly kontejnery na tříděný odpad, které se přesunuly na druhou stranu ulice, což je trochu nešťastné (vzhledem k tomu, že se tam správně nesmí chodit a chodník je uzavřen). Je to jediná pěší i příjezdová cesta k našim domovům, k posezení u místního pivovaru a z původně hezké lokality se stala 'stezka odvahy'. Tato situace je nepříjemná a ostudná už od pohledu. Problémem jsou kromě 'estetické stránky' hlavně potkani, kteří tady běhají pod nohami a navíc odpadky roznáší z popelnic a pytlů, které často lidí odloží jen tak na zem. Během letních dní je problém i zápach. Vzhledem k tomu, jak klec a její okolí vypadá, kolemjdoucí už to očividně neřeší a odkládají tam jako bonus různé předměty (nyní např. gauč a koberec), které tam bohužel hnijí několik týdnů, stejně tak všechny odpadky na zemi, které se neuklízí a pro potkany je to úplný ráj. Náš bytový dům, který je hned vedle stavby a nejblíže této kleci, má přitom vlastní popelnice přímo v objektu, funguje to skvěle a v okolí domu býval vždy pořádek.
Výše zmíněný provizorní chodník je vytvořený formou záboru původních parkovacích míst v ulici, které nám místním opravdu chybí. Pro ty méně odvážné, kteří se bojí projít přímo kolem klece s odpadky (a potkany), je k dispozici pouze úzká silnice, která nyní částečně spadá do oblasti probíhající stavby. Projití po silnici je tedy kromě toho, že je to zakázané a nekomfortní, tak zároveň i nebezpečné, na což nás lidé ze stavby sami upozorňovali. Ač se jedná o slepou ulici a a relativně klidnou lokalitu, aut zde jezdí dost (je to příjezdová cesta do velkého autoservisu, je tady restaurace) a také zde prochází mnoho lidí (napojení na stezku podél Rokytky, propojení Libně/Vysočan a Proseku, podchod pod hlavní silnicí na Palmovku).
Zástupci městské části Praha 9 již byli dříve kontaktováni, nicméně situace se zdá být stále horší. Kolčavka bohužel už není hezkým místem pro život a ani pro procházku.

Zaslal: Anna Severová, 08.08.2023 v 10:57

Praha 9-
 
 
 
 
 
 
 
 

Nad Kolčavkou, Praha 9

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Nad Kolčavkou, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Louže na chodníku

Praha 9, 06. květen 2013 S odpovědí

Tříděný odpad

Praha 9, 04. prosinec 2023 S odpovědí

Ucpaný kanál na chodníku v ulici Útulná

Praha 10, 08. březen 2018 Vyřešený

Neudržovaná rabátka v Lublaňské ulici, Praha 2

Praha 2, 31. březen 2014 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty