Tříděný odpad

Ulice Prouzova, park OSN, kontejnery na tříděný odpad stále přetékají, nepořádek je všude okolo. Problém je opakovaný

Zaslal: Darina Bártová , 04.12.2023 v 14:28

Praha 9-

Prouzova, Praha 9

Aktualizace podnětu

04.12.2023

Mgr. Dagmar Brabcová přidala následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,

Od září 2023 Magistrát hl. m. Prahy (MHMP), který celý systém nakládání s komunálním odpadem na území Hlavního města Prahy organizuje a financuje, na venkovních stanovištích zavádí tzv. multikomoditní sběr. Plasty a nápojové kartóny se nyní dávají (nebo budou dávat) do společných nádob, a to žlutých, s označením „MULTIKOMODITNÍ SBĚR".

Podzemní kontejnery jsou až poslední v řadě, protože to znamená u všech stanovišť v Praze výměnu vhozových otvorů.

V tuto chvíli je tedy zastaveno zasílání jakýchkoliv požadavků na změny jak v četnosti svozů, tak přistavení dalších nádob.

Další překážkou je samozřejmě počasí, kdy se svozová vozidla do menších ulic dostávají jen velmi těžko a může se tak stát, že k některým svozům nedojde včas.

Navíc nadcházející vánoční období přispívá k větší produkci obalů. Během vánočních svátků by ale měl být podle informací z MHMP svoz posílen.

Jakmile se dokončí i administrativní přechod na multikomoditní sběr, svozová společnost bude stav nádob monitorovat a bude dávat podněty na městskou část ke změnám v četnosti svozu nebo přistavení dalších nádob.

Do té doby je ale nutné využívat i vzdálenější stanoviště, příp. sběrné dvory.

S pozdravem

Dagmar Brabcová
odpadové hospodářství, ovzduší
Oddělení životního prostředí
Odbor životního prostředí



Komunikace o řešení podnětu

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Prouzova, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Přechod v ulici Na Prosecké vyhlídce

Praha 9, 09. září 2012 S odpovědí

Díry na přechodu

Praha 9, 06. květen 2013 S odpovědí

Cesta od zastávky autobusu Na Petynce na lávku

Praha 6, 02. červen 2016 Vyřešený

Rozbita lampa Benediktska, Ph1

Praha 1, 01. červen 2017 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty