Přechod pro chodce u metra Kolbenova

Přejít ulici v tomto místě je při nejmenším rizikové. Auta zde pouštějí chodce jen výjimečně, většina řidičů zde bohužel ani nedodržuje předepsanou rychlost 50 km/h. Před nedávnem se podstatným způsobem navýšil počet obyvatel v přilehlých ulicích Strnadových a Moravcových. Chodí zde spousta dětí a maminek s kočárky.
Stálo by za úvahu učinit nějaká bezpečnostní opatření ať už v podobě retardéru nebo rychlostní kamery. Prosím nečekejme až se stane nehoda. V dnešních podmínkách je to otázkou času.

Zaslal: Petr Helebrant, 21.07.2020 v 22:04

Praha 9-
 
 

Kolbenova, Praha 9

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 22.07.2020 22:17

Dobrý den,

jedná se o místní komunikaci I. třídy, která spadá pod ODA MHMP, nicméně požádáme o možnost umístění rychlostního radaru.

S pozdravem

Tomáš Holeček
radní pro oblast dopravy
Rada MČ Praha 9



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 29.07.2020 17:06

Vyjádření příslušného oddělení Magistrátu hl. m. Prahy, Odbor pozemních komunikací a drah:

"Dobrý den,

Ve spolupráci s ÚDI TSK hl.m.Prahy a.s. jsem připravili dokumentaci úpravy dopravního značení a zařízení, na základě které bude vydáno stanovení místní úpravy provozu a TSK tam tuto změnu zrealizuje. Změna bude spočívat v umístění fyzické zábrany v levém jízdním pruhu ve směru do centra, před zmiňovaným přechodem."

S pozdravem



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 02.11.2020 06:04

Dobrý den,

Na základě podnětu byla společností TSK – ÚDI zpracována dokumentace místní úpravy provozu (osazení betonových svodidel a zvýraznění SDZ IP6), která je v současné době v procesu projednání. Poté bude stanovena místní úprava provozu.

S pozdravem

Václav Špilík
specialista silničního správního úřadu

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY
Odbor pozemních komunikací a drah
Oddělení silničního správního úřadu



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Obyvatel Tulipa Cifty: Znamená že "dočasné" odstranění semaforu je finální změna. Žádný zpomalovací pruh. Až někoho srazí auto, jen otázka času.
Gratuluji za neschopnost vyřešit životní problém.
30.07.2020 v 10:01    

Anna: Tak to neni reseni. Jak teda podle Vas to donuti auta davat prednost chodcum? Nebo pockame dokavad nekoho nesrazi auto a pak to budem resit? aspon pak muzeme ukazat ze jsme Prahu 9 varovali a nic nebylo udelano. Bezva pristup
30.07.2020 v 10:54    

Yekaterina: Nesouhlasim. Neni to reseni. Nicemu to nepomuze.
03.08.2020 v 23:09    

Andrey: Prosim Prahu 9 poslechnout obcany a nevymyslet neco, co nebude fungovat. Nevim, zda zapojeni zpravodajstvi by mohlo presvedcit Prahu 9.
03.08.2020 v 23:34    

Anna : Dobry den, od 29.7.2020 neprobehla zadna zmena. Kdy muzeme ocekavat umisteni fyzicke zabrany na prechodu? Dekuji
26.10.2020 v 08:17    

Chodci Sobě: Dobrý den, zaslali jsme dotaz na Odbor pozemních komunikací a drah MHMP, nyní čekáme na reakci, snad Vám ji budeme moci brzy poskytnout. Přejeme hezký zbytek dne.
26.10.2020 v 10:29    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Kolbenova, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Krátká signalizace na přechodu

Praha 9, 12. březen 2012 S odpovědí

Díry na přechodu

Praha 9, 06. květen 2013 S odpovědí

Křižovatka V Stráni x U Tenisu

Praha 5, 04. červen 2015 S odpovědí

Nadchod Vídeňské u Labutě

Praha 4, 20. únor 2014 Bez odpovědi


Zobrazit všechny podněty