Hloupě odstraněný přechod pro chodce v Jablonecké ulici, Praha 9

Relativně nedávno byl v ulici Jablonecká naprosto nesmyslně zrušen přechod pro chodce do přilehlého parku Přátelství. Tento přechod, který sloužil chodcům více než 40 let byl zrušen a na jeho místě vznikla 4 nová parkovací místa. Po zavedení placených a rezidenčních zón jsou obvykle prázdná. Od té doby zbytečně dochází k nebezpečným situacím, kdy děti přebíhají do parku mezi parkujícími auty. Navíc přechod sloužil i jako přístup k nádobám na tříděný odpad. Nyní i při běžném vynášení odpadků lidé vstupují do komunikace. Další nejbližší přechod je nyní vzdálen cca 200 metrů. Krátce před zrušením přechodu byly vybudovány nášlapy z plasticky tvarované zámkové dlažby. Je to ukázka nehospodárnosti. Pro ilustraci přikládám fotografie místa.
Věřím, že zvítězí zdravý rozum a přechod bude obnoven. A to nejlépe na stávajícím místě či v jeho těsném sousedství. V opačném případě bychom byli nuceni situaci situaci řešit formou petice občanů.

Zaslal: Petr Znamenáček, 17.03.2022 v 13:30

Praha 9-
 
 
 

Jablonecká, Praha 9

Aktualizace podnětu

22.03.2022

Tomáš Holeček radní pro oblast dopravy MČ Praha 9 přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den, zjišťovali jsme zrušení přechodu u správce komunikace TSK a.s. a OŽP v rámci nádob na tříděný a smíšený odpad, který tam je. Podle Google map se přechod rušil v letech 20009 - 2011 nikoli v relativně nedávné době a nikoli kvůli ZPS. Nicméně pokud bychom přechod obnovovali, přijdou místní obyvatelé o parkovací místa a kontejnery se stejně někam budou muset umístit. Navíc Jablonecká je pod zónou s dopravním omezením (30 km/hod, zákaz stání) a v zónách s dopravním omezením, které se umisťovaly v rámci ZPS se přechody nezřizují, max. místo pro přecházení, ale to narážíme opět na úbytek parkovacích míst v tomto konkrétním místě.06.04.2022

Petr Znamenáček přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,
předně se omlouvám za terminologickou nepřesnost. Nebyl zrušen přechod, ale místo pro přecházení. To ovšem nic nemění na faktu, že úsek Jablonecká 66 až 40 je v současnosti nepřehledný a tím pádem i nebezpečný. Velká šířka komunikace v tomto úseku vzbuzuje u řidičů falešný pocit přehlednosti. To vede k překračování povolené rychlosti, což má za následek vnik nebezpečných situací. Ohroženou skupinou jsou v tomto případě hlavně děti. Impulzem pro napsání tohoto podnětu byl nepříjemný osobní zážitek, kdy auto s rozvážkou pizzy málem srazilo zhruba desetiletého chlapce na kole. Na vině byla nepřiměřená rychlost řidiče v kombinaci s nepozorností malého cyklisty, který vyjel zpoza popelnic a neodhadl vzdálenost blížícího se vozu. Od srážky je dělilo pár setin a necelé dva metry vzdálenosti. První co mne v tu chvíli napadlo, že v případě jiného značení, by k této situaci pravděpodobně vůbec nedošlo. O problému jsem telefonicky hovořil s radním pro dopravu panem Tomášem Holečkem. Pan radní je s problematikou v místě velmi dobře seznámen. Bylo mi přislíbeno, že se bude hledat vyhovující řešení, které zvýší bezpečnost chodců v přilehlých částech Parku Přátelství. Věřím, že se ho podaří najít. Budu rád za jakékoli informace o chystaných krocích.
Děkuji a jsem s pozdravem
Petr ZnamenáčekKomunikace o řešení podnětu

Podnět byla odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Člověk: Přechod je na dan0mmístě zbytečný, stačí děti naučit, aby neskákaly před jedoucí vozidla. Pěkný den
21.07.2022 v 16:26    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Jablonecká, Praha 9

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Okolí zahrádek na Balkáně

Praha 9, 16. leden 2018 Vyřešený

Přechod u MŠ Novoborská

Praha 9, 11. listopad 2021 Bez odpovědi

Zbytečný pruh silnice na Vršovické ulici

Praha 10, 12. říjen 2012 Vyřešený

Zřízení nového přechodu pro chodce Nusle

Praha 4, 14. srpen 2020 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty