Krátká zelená na Ortenově náměstí

Přechod na zelenou přes ulici U Uranie u Ortenova náměstí je enormně krátký, takže si leckdy člověk ani nevšimne, že zelená naskočila . Hodilo by se zelenou prodloužit na cca 10 vteřin.

Zaslal: Jakub Stránský, 03.12.2012 v 15:55

Praha 7-

U Uranie, Praha 7

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 03.12.2012 16:24

Dobrý den,

odbor dopravy Ú MČ P7 nemá v kompetenci světelně řízené signalizované přechody, proto předáváme Váš podnět na odbor dopravních agend MHMP. Zde se touto tématikou zabývá Ing. Nováček, kterému dáváme e-mail na vědomí.

Hezký den

Miloslava Vitásková
vedoucí odboru dopravy
ÚMČ Praha 7Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 18.12.2012 11:31

Dobrý den,

na základě prověření, které jsem na světelných signalizacích na Ortenově náměstí provedl konstatuji, že nastavení odpovídá určitému standardu a zelená pro chodce slouží zejména pro vstup na přechod a po rozsvícení chodecké červené nastane tzv. vyklizovací doba, po kterou je vůči kolmému směru uvažováno s dokončením přecházení k semaforu.

K Vašemu názoru na potřebu prodloužit nastavení zelené pro chodce mohu dále doplnit, že nastavení semaforů řeší více pracovníků jak na odboru dopravních agend MHMP, tak i na Policii ČR a Technické správě komunikací hl.m. Prahy. Současně je každé nastavení semaforů provedeno až na základě projektu zpracovaného dopravním inženýrem. Současně sděluji, že Váš podnět postupujeme Technické správě komunikací, jako správci zařízení, k dořešení.

S pozdravem
David Nováček, ODA MHMPPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Jan Drda: Problém u této signalizace není ani tak délka zelené (chodec, který čeká na signál volno a během 5 vteřin si ani nevšimne že svítí je otázka sama pro sebe), jako spíše čekání na něj. Intenzita provozu v ulici U Uranie je během celého dne minimální, v podvečerních a večerních hodinách potom prakticky nulová. Zmíněná křižovatka je přehledná jak pro chodce, tak pro vozidla z vedlejší ulice. Vhodným řešením je jí mimo období špičky nechat jako neřízenou.
05.12.2012 v 12:41    

Jakub Stránský: A otázka 5 vteřin: Mezi námi je mnoho lidí, kteří nemají tak rychlou motoriku hlavy, očí a mají slabší zrak. Krátká zelená signalizace proto JE relevantní téma.
05.12.2012 v 13:08    

Jan Drda: Nesouhlasím. Problém spočívá spíš v nepozornosti či zakecanosti chodců. Při sledování semaforu je doba vnímání změny signálu v řádech desetin vteřiny.
06.12.2012 v 16:47    

Viktor: Ten, kdo si nevšimne pět vteřin trvajícího zeleného signálu, ten potřebuje na pohyb po ulici doprovod.
07.12.2012 v 22:30    

Honza: Pořád to samé tady. Chybí tu jakýkoliv moderátor, který by alespoň trochu rozhodoval, který podnět je oprávněný, a který není. Jako odpověd na podobné podněty typu, že je krátká zelená by mohla být jakási "proforma" odpovědi, že:

"Zelená (signál "Volno") neslouží k přejití celé vozovky, ale jen k její 1/2 až 2/3 a zbývající čas je vyklizovací, tzn., že chodec může bezpečně přejít"
11.12.2012 v 10:55    

Viktor: ... což bohužel svádí k úvaze, zda jde o to řešit problémy nebo prostě jen prudit.
11.12.2012 v 23:45    

Jan Drda: Už jsem to uváděl v diskuzi u jiného tématu - tento web opakovaně diskredituje sám sebe. Z příchozích dotazů a podnětů vyplývá, že největším problémem chodců v Praze jsou "rabátka" a absence znalostí základních pravidel silničního provozu, která zvládají už děti v mateřské škole.
13.12.2012 v 10:45    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)U Uranie, Praha 7

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty