Parkování a jízda přes trávu u Štěpařská 808 a 809

U parkoviště před domy Štěpařská 808 a 809, každý den během dne někdo parkuje (foto 1 a 2) nebo přejíždí přes trávu (foto 3 a 4 - bohužel jen stopy) aby si ušetřili 20m chůze, i když jsou volná parkovací místa. Cca před měsícem zde byli zasypány vyjezděné koleje a uklizeno bahno z chodníků/silnice (děkujeme), ale bohužel koleje jsou znovu vyjeté a bahno si opět nosíme až do domu a zimní počasí tomu nijak nepomůže (dokud nebude sníh). Sice chápu, že někdy je to nutné, ale toto je zde na denním pořádku. Během noci zde neparkují, již vědí, že je městská policie snadno zastihne při své obchůzce (sídlí od nás cca 100m), když se zde zdrží po delší dobu.
Pravidělne kontaktujeme městskou policii, která ochotně přijede udělí pokutu (pokud to stihne) a tím to končí, jak sami strážníci říkají jsme na ně krátcí to bychom tu musel někdo neustále stát. Proto se obracím na tento portál, zda by bylo možné provést nějaké trvalejší řešení např jeden velký kámen, alespoň k přechodu ať tam každý den neprojíždí a nemáme bahno na chodníku.

Zaslal: Martin Stránský, 10.10.2016 v 14:27

Praha 5-
 
 
 
 

Štěpařská, Praha 5

Aktualizace podnětu

18.10.2016

Martin Stránský přidal následující aktualizace podnětu:

Dobrý den,
děkuji za informace, ale bohužel to není jednorázový problém. Děje se to opakovaně a nejen kvůli stěhování, ale doufám, že díky intezivnějšímu dohledu, se situace zlepší.



Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 18.10.2016 00:16

Dobrý den,

strážníci prověřili níže uvedené a zjistili, že vozidlo či vozidla jezdila přes trávník a chodník až ke vchodu domu č. 7 v ulici Štěpařská.
Na místě byl kontaktován občan, který strážníkům sdělil, že zde probíhalo stěhování a vozidlo uvedeným způsobem najíždělo opakovaně. Bohužel se nepodařilo zjistit řidiče vozidla, který přes trávník přejížděl.
Přesto, že se jedná zřejmě o jednorázovou akci, byly strážníci instruováni k intenzivnějšímu dohledu.
V případě zjištění přestupku, řeší věc strážníci v danou chvíli na místě.

S pozdravem

Bc. Michal Vocetka
zástupce ředitele
Obvodní ředitelství MP Praha 5
Městská policie hl. m. Prahy



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Evžen Nárožník: Zkuste použít hlavu a raději zatlačte na rozšíření parkovací míst, když těch pár málo už dávno nestačí.
I méně nadaný pochopil, že aut před panelákem patří lidem v něm bydlícím.
10.10.2016 v 16:24    

Martin Stránský : Ano, ale na trávě zde parkují akorát nabušenci z posilovny, nebo líní dělníci, kterým je uplně putna, že trávník rozjezdí. Ale děkuji za Vaše připomínky.
10.10.2016 v 17:10    

MS: Škoda, že také někdy tu hlavu nepoužíjí i ti co zde potřebují nutně projet po trávníku, neboť dnes celý den pršelo, a dle stop se tu nějaký borec asi tříkrát otáčel přímo přes trávnkíky a chodníky a je z toho bahno úplně všude - ten asi také nemohl zrovna zaparkovat z důvodu nízkého počtu parkovacích míst, že pane Evžene.
12.10.2016 v 18:19    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Štěpařská, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty