Parkování u zastávky Kavalírka

U autobusové zastávky Kavalírka v ulici Musílkova (za křižovatkou) parkují auta často příliš blízko zastávky, takže autobus nemůže najet dostatečně blízko k chodníku. V kombinaci s vyjetými kolejemi a dlažbou na silnici je potom téměř nemožné do autobusu nastoupit s kočárkem či taškou na kolečkách (s kterými nastupuje nemalé procento cestujících). Malé děti nebo starší lidé z vozovky také těžko nastoupí bez pomoci.

Bylo by dobré na silnici (znovu) vyznačit prostor, kde se parkovat nesmí, a zákaz poté také vymáhat.

Zaslal: Kateřina Režná, 18.05.2016 v 17:00

Praha 5-

Musílkova, Praha 5

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 01.06.2016 07:34

Podnět byl postoupen Městské policii s žádostí o kontrolu dodržování zákona č. 361/2000 Sb. a jeho prováděcích právních předpisů řidiči parkujících vozidel. Uvedený zákon jednoznačně stanovuje, v jaké vzdálenosti od zastávky je možné parkovat vozidla. Ze strany Dopravního podniku jsme neobdrželi žádnou žádost o stanovení zákazu zastavení v okolí uvedené zastávky nad rámec zákona.

S přáním příjemného dne

David Horatius

referent Odboru územního rozvoje
Městská část Praha 5



Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 02.06.2016 22:53

Dobrý den,
strážníci v rámci běžné kontrolní činnosti se na tuto lokalitu zaměří.
Případné přestupky stojících vozidel budou řešeny.

Mgr. Zdeněk Hejna
ředitel OŘ MP Praha 5



Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Žádné komentáře

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Musílkova, Praha 5

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Rozbitý chodník v ulici Ostrovského, Praha 5

Praha 5, 11. březen 2014 Vyřešený

Parkoviště nebo ne?

Praha - Kunratice, 03. duben 2018 Zaslaný

Zlepšení podmínek pro pěší v Rybné ulici

Praha 1, 06. prosinec 2014 Zaslaný


Zobrazit všechny podněty