Vyhledávejte podle:



Vyřešené, Světelná signalizace, Praha 9

Seřadit podle počtu hlasů
Prodleva semaforu z tramvajove zastavky Nadrazi Liben
Vyřešený

Prodleva semaforu z tramvajove zastavky Nadrazi Liben
Českomoravská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 17. 06. 2021

Dobry den, doba od konce zelene do dalsi vlny zelene na semaforech smerujicich ze zastavky tramvaji Nadrazi Liben mi prijdou neuveritelne dlouhe (umocneno i snahou chytit vlak pri zpozdeni tramvaje). Nikdy jsem nemeril, myslim si, ze v ruznych dennich dobach je ruzna. Je moznost snizit prodlevu mezi jednotlivymi vlnami zelene pripadne zajistit, aby mackani tlacitka melo nejaky vyznam?

Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí
Vyřešený

Prodlevy semaforů Sokolovská x Na Rozcestí
Na rozcestí, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 12. 2021

Nově postavené semafory na křižovatce Sokolovská x Na Rozcestí má nesmyslně dlouhé prodlevy. Semafor pro chodce a auta z ulice Na Rozcestí má nesrovnatelně delší interval s červenou oproti autům projíždějícím křižovatkou po ulici Sokolovská. Červená tam bývá i několik minut. Chodec tak stojí na přechodu, přijde s předstihem 2-3 minuty před odjezdem tramvaje a sleduje jak tramvaj přijíždí na předchozí zastávku Divadlo Gong, projíždí celou trasu na zastávku Balabenka a teprve po tom, co dojede na zastávku Balabenka, naskočí pro chodce zelená. Chodec nemá šanci tramvaj doběhnout. Přitom jsem už mnohokrát zažil, že žádné auto po ulici Sokolovská nejede, na semaforech přes křižovatku Balabenka je také červená (tedy důvod, aby mohly auta projet dál, tu není) a pouze čekají chodci na zelenou a auta z ulice Na Rozcestí také. Na semaforech jsou kamery, nevím jaká je jejich funkce. Rád bych, aby se situace zlepšila - lépe se vyhodnotila špička, kdy má delší prodleva možná smysl kvůli zmenšení zácpy na ulici Sokolovská. Nevím jestli probíhá nějaký sběr dat a bude se to periodicky vyhodnocovat a seřizovat nebo ne. Děkuji

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
Vyřešený

Nefunkční semafor u Kauflandu Jarov
V třešňovce, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 19. 12. 2016

Frekventovaná křižovatka na výjezdu z Kauflandu. Odbočování vlevo z vedlejší na hlavní, stejně jako přecházení chodců na přechodu, do kterého neustále proudí auta z více směrů, je bez světelné signalizace nebezpečné. Zvlášť v tomto období, kdy ranní i večerní špička probíhají za zhoršených světelných podmínek nebo přímo za tmy. Prosíme o co nejrychlejší nápravu, semafory na této křižovatce nefungují už asi měsíc.

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Vyřešený

Semafory na křižovatce Sokolovská - Na Břehu
Na břehu, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 29. 05. 2020

Dobrý den, chtěl bych upozornit na velmi krátkou zelenou v Sokolovské ulici na výše uvedené křižovatce - i v době mimo dopravní špičky se tvoří nepříjemná kolona - např. pro směr do centra až ke křižovatce s Freyovou. Tato situace začala prakticky po ukončení rekonstrukce Sokolovské (před radnicí) cca v dubnu 2020. Je to zbytečné, stačí trochu lépe seřídit intervaly průjezdů - pochopitelně tramvaje MHD musí mít přednost. Děkuji za pochopení.

Zbytečně dlouhá červená pro chodce
Vyřešený

Zbytečně dlouhá červená pro chodce
Učňovská, Praha 9

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 04. 05. 2015

Na přechodu pro chodce přes ulici Učňovskou svítí červená i dvě minuty (paradoxem je, že za tu dobu zde projedou průměrně dvě auta). Navrhuji, aby zde zelená pro chodce svítila i při fázi, kdy křižovatkou projíždějí vozidla z Českobrodské na doplňkovou zelenou šipku. Odbočující vozidla pak (podle zákona) dají přednost přecházejícím chodcům. Dokonce i nyní takto odbočující řidiči před přechodem přibržďují, protože logicky očekávají, že chodci budou mít zelenou.