Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Úzký chodník u zast. MHD a nevhodné umístění přechodů pro chodce
Zaslaný

Úzký chodník u zast. MHD a nevhodné umístění přechodů pro chodce
Slévačská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2012

Úzký chodník mezi ulicí a parkovištěm, navíc někdy auta parkují tak, že kapotou přečnívají do chodníku. Po úzkém chodníčku 'se musí' či lépe řečeno by se mělo jít k přechodu pro chodce, který dle mého není úplně šťastně umístěn - je totiž za zatáčkou. Další pak vpředu - také ne příliš prakticky umístěn - přecházení dvou ulic, pokud chci jít například k domu Slévačská 902/11, kde bydlím. Lidé to většinou řeší tak, že přecházejí hned za autobusem, což je poměrně nebezpečné, protože může jet vozidlo z druhé strany. Navíc ve vozovce jsou vyjeté koleje a to může dost znesnadňovat brždění, zakopnutí chodce ... Proto bych požádal o zamyšlení se nad lepším umístěním přechodů, případně rozšířením chodníku a opatření chodníku mezi parkovištěm a chodníkem například zábradlím, aby auta nevyčnívala do chodníku. Na fotce to je zčásti patrné, bývá to i horší, záleží na délce kapoty parkujících aut. Svízelné to bývá i v zímě, kdy je tento chodník neuklizený od sněhu, ledu ... Děkuji za řešení.

Kolíček k zakopnutí na lesní cestě u Černičné ul.
Vyřešený

Kolíček k zakopnutí na lesní cestě u Černičné ul.
Černičná, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 21. 02. 2012

Na začátku lesní cesty z ulice Černičné do ulice Tálínská je asi 5 cm vysoký zbytek po svislé tyči, která měla zabraňovat vjezdu vozidel na tuto cestu. O tento výčnělek může kdokoli zakopnout, pokud si ho nevšimne. Někdy tu bývá i problém s osvětlením - rozbité lampy, poměrně opuštěné místo, takže kdyby někdo večer zakopl ... Problém jsem už několikrát hlásil na OÚ Prahy 14 na odboru Životního prostředí - cesta je možná ve správě Sadů a lesů - nevím, ale bohužel zatím nedošlo k nápravě - už jsem to skoro vzdal, ale diky iniciativě Chodci sobě se pokusit o řešení. Děkuji za pomoc.

Kruhový objezd Lamačova x Pražského
Zaslaný

Kruhový objezd Lamačova x Pražského
Högerova, Praha 5

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 20. 02. 2012

Kruhový objezd může za určitých podmínek vést ke zklidnění dopravy, jenže zde je problém nevhodná následná úprava okolí. Při výstavbě kruhového objezdu byl chodník posunut blíže k vozovce, takže chodec, který přichází k přechodu pro chodce má nyní v zádech auta vyjíždějící z kruhového objezdu. Touto stavební úpravou jsou velmi ztíženy rozhledové podmínky pro chodce. Řešením by bylo posunutí chodníku do původní polohy, případně přidání bezpečnostního zábradlí.

Křižovatka K Barrandovu - Lamačova (u Lidlu)
Zaslaný

Křižovatka K Barrandovu - Lamačova (u Lidlu)
Slavínského, Praha 5

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 20. 02. 2012

Volno pro chodce zde svítí jen pět sekund. Chodec přitom mezitím musí překonat šest pruhů pro auta. Tzv. vyklízecí doba (tj. čas než padne opět zelená i autům) je nastaven na podobně krátkou dobu. Toto časování je zřejmě pozůstatek z dob, kdy ulice K Barrandovu nahrazovala Pražský okruh, který je však již otevřen rok a půl a signalizace se ovšem změnám nepřizpůsobila.

Chybějící zábradlí na schodišti OC Hloubětín (Penny)
Vyřešený

Chybějící zábradlí na schodišti OC Hloubětín (Penny)
Poděbradská, Praha 14

Kategorie: Bariérovost
Zasláno: 19. 02. 2012

V obchodním centru Hloubětín (v přízemí Penny) je schodiště se sjezdem pro kočárky, který je směrem dolů po pravé straně schodiště. Problém je ovšem v tom, že mezi hlavním schodištěm a sjezdem chybí zábradlí - poměrně prudký sjezd, po intervenci byly pouze vyměněny skluzavky, resp. opatřeny varovnými černo žlutými pruhy s tím, že někdy se tady bude budovat výtah pro invalidy, kočárky, imobilní občany. Skluz je na hlvaním rameně a na jednom z bočních ramen schodiště. Nebezpečný skluz - pokud si nevšimnete, že je po pravé straně a vkročíte na něj, jedete až dolů, je možné se zachytit pouze zábradlí po pravé straně. Starší lidé se potřebují držet - nejčastěji vpravo - při sestupování ze schodiště zábradlí - ale mezi zábradlím a schodištěm je právě tento skluz. Jak by to mělo být ukazuje třetí fotka vstupu do podchodu - o kousek dál, na křitovatce Poděbradská - Slévačská. Děkuji za řešení.

Kličkovaná pro auta v Tálínské a pro chodce bez chodníku
Zaslaný

Kličkovaná pro auta v Tálínské a pro chodce bez chodníku
Tálínská, Praha 14

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 19. 02. 2012

Na začátku ulice Tálínská jsou umístěny zpomalovací zábrany tak nešikovně, že mezi nimi musí auta kličkovat - 3 cca po 10 metrech, vpravo (konec chodníku pro chodce), vlevo a zase vpravo. Chodec po skončení chodníku musí sejít do této slalomové dráhy. Opatřední moc nechápu - mělo se zabránit, aby se tu v mírné zatáčce nepotkávala protijedoucí auta? Ale ta se vždy vyhla, ulice je poměrně široká, naopak nyní - není tu ani značka, auta mají problém, z kterého směru mají přednost. Když se svezete linkou 296 (minibus) a náhodou řidič projede tuto slalomovou dráhu rychleji, budete si připadat jako 'nudle v bandě'. Pokud mělo být cílem zpomalení aut, pak by přece stačil klasický pahrbek, navíc, domů tady moc není - jedna firemní vila a ještě několik domů, pak ale následuje les, pod kterým řidiči sešlápnou plyn. Pak teprve následuje Tálínská ulice s domy po obou stranách - nejsem si jist, zda je u ústí do ulice zpomalovací pahrbek, ale měl by být právě tam. Zdůraznil bych ale hlavně to, že místo je nebezpečné hlavně pro chodce. Děkuji za řešení.

Křižovatka Türkova - Květnového vítězství
Zaslaný

Křižovatka Türkova - Květnového vítězství
Türkova, Praha 11

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 16. 02. 2012

Přechod pro chodce přes tři jízdní pruhy směrem z centra v místě, kde dost vozidel překračuje povolenou rychlost. Zde by světelná signalizace nebyla od věci. Nejlépe ještě doplněná o aktivní sledování rychlosti vozidel. Sice by některá pokladna přišla o příjmy, neboť měření rychlosti o kousek dál je běžnou záležitostí, ale pro bezpečnost chodců by to mělo větší význam. A vězte, že to sem vkládám jako řidič, ne chodec.

Jeremenkova x Podolská - přechody přes více pruhů
Bez odpovědi

Jeremenkova x Podolská - přechody přes více pruhů
Dvorecké nám., Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 02. 2012

Dva frekventované přechody, které svou délkou umožňují souběžnou jízdu dvou proudů vozidel. Přechod přes Jeremenkovu: dva jízdní pruhy směrem k nábřeží, poměrně často zastaví pouze jeden řidič a druhý pokračuje; to je podpořeno 'spěcháním k zelené' na semaforech před Podolským nábřežím. / Možné řešení: zkrácení přechodu pouze přes jeden jízdní pruh. Přechod přes Podolskou (výjezd autobusů): vozidla často vyjíždějí ve dvou proudech a navíc se v oblasti přechodu kříží (autobus zprava vlevo, auta zleva vpravo) a o to méně vnímají chodce, přechod je dlouhý a ve východní levé části výhled zakryt parkujícími vozidly. / Možné řešení: zkrácení přechodu na východní straně (rozšíření chodníku nebo umístění betonových zábran).

Tichnova, Schwarzenberská
Zaslaný

Tichnova, Schwarzenberská
Tichnova, Praha 13

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 02. 2012

Přechod přes ulici Tichnova je nesmyslně umístěn o několik metrů vedle od hlavní trasy a mnoho chodců si jej zkracuje, jak je zachyceno na fotografii. Je velmi často užíván obyvateli čtvrti Botanika, studenty Německé školy a zaměstnanci firem v ulici Pekařská, protože vede k stanici metra Nové Butovice.

Tramvajový  ostrůvek - zastávka Hadovka ( ve směru Vítězné nám.)
Zaslaný

Tramvajový ostrůvek - zastávka Hadovka ( ve směru Vítězné nám.)
Evropská, Praha 6

Kategorie: Jiné
Zasláno: 15. 02. 2012

Stávající tramvajový nástupní ostrůvek na páteřní, frekventované komunikaci ul.Evropská v Praze 6 - Dejvicích je v současné době v nástupním prostoru bez jakékoliv bezpečnostní a povětrnostní ochrany čekajících lidí, před projíždějícími vozidly (osobní, nákladní,autobusy), rachlostí mnohdy vyšší než je 50km/hod.Ochranné zábradlí, osazené v horní části ostrůvku je umístěno nevhodně a nelze ho prakticky využívat.V daném případě někteří lidé, vč.mne musí zvolit o něco menší bezpečnostní riziko a čekat na příjezd tramvaje v kolejovém prostoru - viz.reálná situace v přiloženém fotu z dnešního dne (15.2.2012). Výše popsanou situaci jsem se snažil řešit (tj.s návrhem na min.úpravu - posunutí stáv.neúčelného zábradlí do dolní části ostrůvku) již v loňském roce 2011 s ÚMČ Praha 6 - odb.dopravy, resp.následně s DP hl.m.Prahy, ale po e-mailové a telefonické komunikaci s odpovědnými pracovníky, bez náznaku snahy danou situaci, alespoň provizorně aktuálně řešit.V obecném - bezpečnostním zájmu vás velmi prosím o pomoc při vyřešení daného problému.

Špatně viditelné vodorovné značení nebezpečného přechodu.
Zaslaný

Špatně viditelné vodorovné značení nebezpečného přechodu.
Thomayerova, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 02. 2012

Špatně viditelné vodorovné značení přechodu pro chodce před vjezdem do Thomayerovy nemocnice. Tento přechod musí použít každý chodec, jdoucí do nemocnice od autobusové zastávky. Intenzita pěší i automobilové dopravy je zde velmi vysoká, též dochází k zastavování automobilů na přechodu z důvodu špatně viditelného vodorovného značení. Je třeba naplánovat častější obnovu tohoto přechodu.

Chybějící přechod
Zaslaný

Chybějící přechod
Keplerova, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 02. 2012

V místě, kde chodník vedoucí dále parčíkem směrem k Patočkově ulici přetíná frekventovanou ulici Keplerovu a tramvajové koleje, chybí jakkoli vyznačený přechod pro chodce. Při častém hustém provozu téměř není možné vozovku v daném úseku přejít.

Nastavená signalizace na přechodu nemyslí na chodce
Zaslaný

Nastavená signalizace na přechodu nemyslí na chodce
Patočkova, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 02. 2012

Zelená na přechodu ul. Patočkova před křižovatkou s ulicemi U Brusnice a Pevnostní svítí příliš krátce, chodec nedojde ani do poloviny vozovky. Řidiči, kteří do Patočkovy ulice najíždějí z ulice Pevnostní tak ve chvíli, kdy otočí vozidlo na hlavní, spatří už pouze červenou na semaforu pro chodce. Přestože mají dát chodci přednost, domnívají se, že přechází na červenou a troubí, někdy vztekle ohrožují chodce i riskantním najížděním. Netuší, že díky špatně nastavené signalizaci chodec neměl šanci frekventovanou ulici přejít na zelenou. Jde o nebezpečnou a pro chodce velmi stresující situaci.

Chybějící přechody Resslova x Karlovo náměstí
Zaslaný

Chybějící přechody Resslova x Karlovo náměstí
Resslova, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 02. 2012

Chybějící přechody na všech stranách křižovatky. Do podchodu metra jsou nuceni i ti, kteří do metra nechtějí a místem procházejí. Zbytečná bariéra pro lidi s kočárky atd.

Křížení Václavského náměstí a Jindřišské ulice
Zaslaný

Křížení Václavského náměstí a Jindřišské ulice
Václavské nám., Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 02. 2012

Křížení Jindřišké (resp. Vodičkovy) ulice a Václavského náměstí je uzpůsobeno především hladkému průjezdu aut a tramvají a jen málo slouží chodcům. Při procházení z Vodičkovy do Jindřišské musí chodec překonat náměstí na přechodu umístěném stranou na Václavském náměstí a mírně se tak vychýlit ze své osy. Vzdálenost sice není veliká, množství chodců ale i tak odradí a radši přebíhají silnici uprostřed provozu. Denně zde vzniká mnoho nebezpečných situací.