Filtr podnětů



Nejnovější podněty

Seřadit podle počtu hlasů
Přechody: Vinohradská - Italská
Zaslaný

Přechody: Vinohradská - Italská
Italská, Praha 2

Kategorie: Světelná signalizace
Zasláno: 15. 03. 2012

Na obou přechodech pro chodce na Vinohradské ulici ve směru Italská jsou již cca půl roku umístěny tlačítka pro chodce, která pokud nejsou zmáčknuta, chodcům se nerozsvítí zelená. Jedná se o jeden z nejfrekventovanějších přechodů na Vinohradské a pokládám to za nesmyslnou šikanu chodců na úkor aut. Stále totiž dochází k situacím, kdy lidé především staršího věku tlačítko nezmáčknou a vy když dorazíte a auta ve směru Vinohradská mají červenou, přesto nemůžete přejít a čekáte další minuty. Tento přechod fungoval bez problémů bez šikanózního tlačítka desítky let a nyní je na úkor několika málo aut, která odbočují, utlačován občan - chodec. A ti by přece měli mít přednost před automobilovou dopravou a ne naopak. Rád bych se tedy tázal, jestli by šlo tlačítko zrušit a tím by byla situace vyřešena,

Nebezpečný přechod na nábř. Edvarda Beneše
Zaslaný

Nebezpečný přechod na nábř. Edvarda Beneše
nábř. Edvarda Beneše, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 03. 2012

Přechod se nachází za zatáčkou silnice vedoucí od Čechova mostu - zejména při přecházení ve směru od Letné zde jsou špatné výhledové podmínky. Auta zde jezdí velmi rychle, pravděpodobně rychleji než je povoleno. Hlavní problém je ale v tom, že se zde auta předjíždějí po kolejích, takže často dochází k nebezpečné situaci, kdy zastaví pouze předjížděné auto. Několikrát se mi zde stalo, že mě auto pustilo a auto za ním ho začalo po kolejích předjíždět. Také zde chybí řešení pro cyklisty křížící Nábřeží Edvarda Beneše z Letné na Kosárkovo nábřeží. Prosím, aby zde bylo vybudováno nějaké zklidňující opatření, zabráněno jízdě po kolejích, snížena rychlost nebo alespoň byl přechod více zvýrazněn. Místo na Google StreetView

Neviditelný přechod na Badeniho ul.
Zaslaný

Neviditelný přechod na Badeniho ul.
Badeniho, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 03. 2012

Přechod je úplně smazaný a vůbec není vidět. Na tomto místě chybí také nájezd na nedalekou cyklistickou stezku na Letné.

Nebezpečný přechod k tramvajové stanici Malovanka
Zaslaný

Nebezpečný přechod k tramvajové stanici Malovanka
Bělohorská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 15. 03. 2012

Velmi důležitý přechod přes ulici Bělohorská vedoucí k autobusové a tramvajové zastávce Malovanka, ač nedávno dokončený, je nyní v žalostném stavu. Slepecký vodící pás je na několika místech přerušen a stav silnice na přechodu je plny děr a nerovností. Prosím opravu.

Nebezpečný přístup k vlakové zastávce Praha - Kyje
Zaslaný

Nebezpečný přístup k vlakové zastávce Praha - Kyje
Broumarská, Praha 14

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 14. 03. 2012

Na cca 1.5 km úseku velmi rušné Broumarské v intravilánu Kyjí zcela chybí bezpečné značené přechody pro chodce (mimo obec v poli mezi Kyjemi a Černým mostem jsou značené přechody odnikud nikam cca každých 100 m). Uvnitř tohoto úseku je přitom nově, a zajisté nákladně, vybudovaný vstup na vlakovou zastávku Praha-Kyje, který je však od většiny přilehlých obydlí (s výjimkou ubytovny pro neplatiče), zejména od ulic Hodějovské a Za Rokytkou, ale i od domu na konci Broumarské a přilehlého konce Hostavic, pro nějž jsou Kyje nejbližší železniční stanicí, odříznut Broumarskou ulicí. V přiložené mapce je úsek bez přechodů pro chodce vyznačen červeně, vstup na stanici šipkou,.

Nepřehledná situace, parkující auta, chybějící přechody
Zaslaný

Nepřehledná situace, parkující auta, chybějící přechody
Velflíkova, Praha 6

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 13. 03. 2012

Při chůzi z technické menzy směrem k budově NTK je jižní chodník Velflíkovy ulice velice nepříjemný pro chůzi. Člověk se musí vyhýbat autům parkujícím na vjezdech do laboratoří, nebo často i na samotném chodníku. Na vjezdu do parkoviště supermarketu Billa chybí přechody pro chodce a i zde auta často brání průchodu.

Smazaný, špatně viditelný přechod
Vyřešený

Smazaný, špatně viditelný přechod
Studentská, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 13. 03. 2012

Přechod z cesty od NTK na druhý chodník je smazaný a téměř není vidět. Chybí také svislé značení, takže v zimě není vidět vůbec. Stejně vypadá i chodník blíž k Technické ulici u vjezdu do podzemního parkoviště.

Nesmyslně umístěný přechod u zastávky Ořechovka
Vyřešený

Nesmyslně umístěný přechod u zastávky Ořechovka
Střešovická, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Přechod u zastávky tramvaje Ořechovka je umístěn tak, že jej lidé prakticky nemohou využívat. Ve chvíli, kdy vystoupí z tramvaje, se na přechod nemohou dostat, protože by museli jít po kolejích, kudy za chvíli pojede tramvaj, která je přivezla.

Nedostačující zpomalovací práh
Vyřešený

Nedostačující zpomalovací práh
Ve Střešovičkách, Praha 6

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Zpomalovací práh je příliš krátký, respektive mnoho řidičů ho začalo z části objíždět mimo vozovku přes přilehlý mírný svah. Tímto řidiči často nedodržují stanovenou rychlost 30 km/h, poškozují svah a okraj vozovky a navíc si tím zapřičiňují méně příznivé rozhledové poměry při příjezdu k přechodu, který často využívají děti k cestě z/do ZŠ Norbertov.

Krátká zelená u přechodu U Bulhara
Zaslaný

Krátká zelená u přechodu U Bulhara
U Bulhara, Praha 1

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Zelená asi dvě sekundy a navíc chodce ohrožují auta, které si zkracují cestu magistrálou (místo aby jeli vpravo nebo vlevo jak mají přikázáno jezdí rovně)- Z pohledu obrázku jsou to auta přijíždějící zprava (sjezd magistrály).

Nebezpečné přecházení žáků u Gymnázia, Praha 4, Postupická 3150
Zaslaný

Nebezpečné přecházení žáků u Gymnázia, Praha 4, Postupická 3150
Postupická, Praha 4

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Návrh na dopravní úpravu u objektů Gymnázia, Praha 4, Postupická 3150: 1) Absence přechodu pro chodce proti vchodu do areálu gymnázia a druhého přechodu mezi hlavní budovou a budovou kuchyně a odborných učeben. 2) Povolená standardní rychlost v obci 50 km/h, což je vzhledem k šířkovým poměrům ulice a podélně parkujícím vozům po celé její délce nebezpečné, protože 600 žáků gymnázia je nuceno několikrát denně vstupovat do vozovky v nepřehledném místě mezi parkující vozy. Uvádím, že paradoxně na ulici Choceradská zbyly z doby, kdy byla v provozu ZŠ Choceradská, příčné prahy před přechody včetně omezení rychlosti na 20km/h, přestože škola již mnoho let nefunguje a místo je ve srovnání s Postupickou daleko přehlednější.

Krátká signalizace na přechodu
Zaslaný

Krátká signalizace na přechodu
Sokolovská, Praha 9

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Neni mozne prejit na zelenou ani kdyz vyrazite okamzite po jejim rozsviceni. Jedna se o prechod Sokolovske primo na nam. OSN od CSOB Pojistovny smerem k autobusove zastavce.

Průchod Hlavní nádraží - Kunětická (VŠE a Riegrovy sady)
Zaslaný

Průchod Hlavní nádraží - Kunětická (VŠE a Riegrovy sady)
Kunětická, Praha 2

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 12. 03. 2012

Už kdysi se mluvilo o propojení podchodu, resp. prodloužení podchodu z Hlavního nádraží směrem k Riegrovým sadům. Jednoduše by stačilo postavit schody a napojit je na podchody pod vlaky na Hlavním nádraží. Do dnes nebylo provedeno nic. Do VŠE i Riegrových sadů míří denně tisíce lidí a takhle by mohli pro dopravu využívat Metro a vlak místo autobusu 135 který jezdí dlouho, málo a často se zpožděním. Je vidět že spousta lidí do těchto míst chodí tak že jde na 5. nebo 7. nástupiště na nádraží a pak přeskakují koleje. Potkáte tu stovky lidí za hodinu. Cesta je tak sice delší než by byla podchodem a navíc nebezpečná ale pořád se vyplatí.

Úprava chodníku na rohu ul. Náchodská x ul. Stoliňská
Zaslaný

Úprava chodníku na rohu ul. Náchodská x ul. Stoliňská
Stoliňská, Praha 20

Kategorie: Přechody a křižovatky
Zasláno: 11. 03. 2012

Ne zrovna lehce zdolatelné místo pro chodce – přechod v ulici Náchodská, s odbočením do ulice Stoliňská, který využívají desítky chodců, zejména žáků a rodičů, je rizikový především z těchto důvodů: a) betonový květináč (bod 3) tvoří zúžený koridor, který ústí u vstupu na zebru neupraveným žlabem na povrchovou vodu (bod 1) - chodec se zrovna při vstupu na přechod rozhlíží, navíc je přechod tolerován jako cyklostezka, b) odbočující (vyjíždějící) vozidla z hlavní silnice směrem do Stoliňské se na přechodu střetávají s vozidly vyjíždějícími v protisměru od školy, přičemž tři vozidla se vedle sebe často nevejdou), c) parkující vozidla (často nesprávně parkující až po okraj zebry) brání chodcům ve výhledu doleva (vozidla od školy nejen ohrožují chodce, ale často zůstávají na přechodu, jelikož odbočit na hlavní silnici, zejména doprava směrem do centra, je poměrně složitá situace vzhledem k obousměrně velké frekvenci vozidel v ulici Náchodská), d) poblíž ústí přechodu, když už se chodec připravuje k překonání silnice, je situován výjezd ze dvora firmy a obchodu (bod 2), resp. vjezd z hlavní silnice mezi zábradlím kolem chodníku - neoznačeno, riziko střetu. Přechod by bylo vhodné upravit (označit – vyřešit výjezd vozidel přes chodník, posunout květináč, upravit povrch chodníku, poznamenaný letitými výkopy apod.) a zvážit i jeho posunutí více do ulice Stoliňská. Problém byl identifikován v rámci projektu Bezpečné cesty do školy na ZŠ Chvaly.

Chybějící chodník v dolní části ul. Stoliňská
Zaslaný

Chybějící chodník v dolní části ul. Stoliňská
Stoliňská, Praha 20

Kategorie: Chodníky
Zasláno: 11. 03. 2012

Ulice Stoliňská je využívána místními obyvateli (přístup k nákupním cenrům CČM, do LIDLU apod.), ale zejména žáky ZŠ Stoliňská (v horní části ulice) při cestách z-do školy. Nekvalitní chodník od školy směrem dolů najednou končí a dále je nutné v dolní části ulice používat vozovku (viz 1. foto s výřezem + 2. foto). Po ulici (silnici), která je sice součástí prakticky nefunkční tzv. 'obytné zóny', jezdí auta oběma směry a navíc po jedné straně trvale parkují vozidla, čímž se ulice zužuje. Celá ulice by vyžadovala upravit - vybudovat chybějící chodník, vyřešit parkování a zjednodušit pohyb vozidel (navrhnout optimální dopravní značení a regulaci provozu vozidel a chodců a minimalizovat nebezpečí pro chodce). Ulicí vede navíc naučná stezka ... Problém označili žáci ZŠ Chvaly v rámci projektu Bezpečné cesty do školy.