Zpomalení provozu u křižovatky ul Hostivařská / U Břehu + nový přechod

Dal by se prosím nějak zpomalit provoz v ulici Hostivařské (spodní část ústící u Hostivařského nám.)?
Řidiči si zde zkracují cestu z Průmyslové ul. do ul. K Horkám aby sevyhli křižovatce ul. Švehlova a Pražská. Bohužel ale ul. Hostivařskou jezdí velice rychle a ta k tomu není uzpůsobena. Křižovatka ul. Hostivařské a U břehu (v mapě červený kroužek) ústí k ceste do Hostivařského parku a je zde na rohu oblíbená cukrárna - tedy se zde pohybuje hodně lidí a dětí.
Dále se ulice Hostivařská ohýbá do leva a jakmile někdo vyjíždí z parkoviště od domu č. 12,14,16,18 mají rychle jedoucí řidiči co dělat, aby to ubrzdili. Přes zaparkovaná auta není vůbec vidět. Také je dost nesnadné v tomto místě ulici bezpečně přejít obzvlášť ve velkém provozu (bílý kroužek).
Dalo by se to prosím řešit případně zpomalujícími retardéry v oblasti červeného kroužku a přechodem pro chodce v oblasti bílého kroužku? Děkuji

Zaslal: Jana Večeřová, 12.05.2018 v 19:37

Praha 15-

Hostivařská, Praha 15

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 12.05.2018 19:54

Chodci sobě:

Toto místo bylo v roce 2017 vybráno pracovní skupinou BESIP při dopravním odboru MHMP k úpravě (zklidnění křižovatky), která by měla proběhnout ještě letos.

Jinak pro informaci starý podnět z těchto míst: https://www.chodcisobe.cz/praha/podnety/155/chybejici-prechod-v-ulici-hostivarska.

Hezký večer.Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 16.05.2018 13:35

Dobrý den,

v současné době ( 05.2018 ) je Technickou správou komunikací hl. m. Prahy zadáno zpracování projektové dokumentace na realizaci přechodu od schodů z ul. Na Plískavě přes ul. Hostivařská k ul. U Břehu. Investorem je TSK hl. m. Prahy v rámci akcí BESIP. Realizace se očekává v r. 2018. Dále je plánována realizace přechodu pro chodce při vyústění z ul. Hostivařské na Hostivařské náměstí
( u budovy MP ), rovněž akce BESIP.
Pro zmírnění intenzity projíždějících vozidel z ul. Průmyslová - Pražská po ul. Hostivařská požádal v minulém roce Odbor dopravy ÚMČ Praha 15 o změnu dopr. značek - Směrové tabule s cílem " Háje " a " Spořilov " tak, aby doprava byla vedenapo ul. Švehlova a vlevo Pražská ( nikoliv Hostivařskou ), a dále od ul. Podléská (Uhříněves ) přímo přes Jižní Město. Toto bylo Odborem dopravních agend MHMP realizováno.
Umístění zpomalovacích prahů v této obytné zástavbě nedoporučujeme ( hluk, zplodiny, aj. a následné stížnosti obyvatel přilehlých nemovitostí ).

Zdeněk Havel - vedoucí OD ÚMČ Praha 15Považujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Zdeněk Havel - vedoucí OD ÚMČ Praha 15: Dobrý den,
v současné době ( 05.2018 ) je Technickou správou komunikací hl. m. Prahy zadáno zpracování projektové dokumentace na realizaci přechodu od schodů z ul. Na Plískavě přes ul. Hostivařská k ul. U břehu. Investorem je TSK hl. m. Prahy v rámci akcí BESIP. Realizace se očekává v r. 2018. Dále je plánována realizace přechodu pro chodce při vyústění z ul. Hostivařské na Hostivařské náměstí
( u budovy MP ), rovněž akce BESIP.
Pro zmírnění intenzity projíždějících vozidel z ul. Průmyslová - Pražská po ul. Hostivařská požádal v minulém roce Odbor dopravy ÚMČ Praha 15 o změnu dopr. značek - Směrové tabule s cílem " Háje " a " Spořilov " tak, aby doprava byla vedena
po ul. Švehlova a vlevo Pražská ( nikoliv Hostivařskou ), a dále od ul. Podléská
( Uhříněves ) přímo přes Jižní Město. Toto bylo Odborem dopravních agend MHMP realizováno.
Umístění zpomalovacích prahů v této obytné zástavbě nedoporučujeme ( hluk, zplodiny, aj. a následné stížnosti obyvatel přilehlých nemovitostí ).
16.05.2018 v 08:22    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Hostivařská, Praha 15

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty