Chybějící přechod pro chodce v nepřehledné zatáčce

Ve frekventované ulici Hornoměcholupská mezi křížením s ulicemi Zápotoční a Herbenova chybí přechod pro chodce.
Přechod je zde velmi potřeba především z následujících důvodů:
- jedná se o nepřehledné místo pro chodce i pro řidiče: parkující auta brání rozhledu chodců, současně je místo v zatáčce nepřehledné pro řidiče přijíždějící z obou směrů (přecházejícího chodce mezi parkujícími auty snadno přehlédnou);
- auta zde jezdí často a velmi rychle;
- v místě se nacházejí kontejnery na třídění odpadu (ke kterým není pro chodce z druhé strany ulice přímý a bezpečný přístup),
- místo je zároveň nejkratší a nejrychlejší spojnicí na tramvaj/autobusy/vlak v zastávce Nádraží Hostivař (a to nejen pro místní obyvatele, ale i velké množství návštěvníků přírodního parku Hostivař).

Zaslal: Tereza Štefanová, 12.07.2017 v 10:54

Praha 15-
 
 
 
 

Hornoměcholupská, Praha 15

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 11.12.2017 06:38

Místo je opravdu velmi nepřehledné a proto zde přechod pro chodce z důvodu nevyhovujících rozhledových poměrů nelze požadovat! Doporučujeme použít přechody , které se nacházejí v minimální vzdálenosti od tohoto místa, a to ve styku s ul. Pod stanicí nebo mezi vyústěním ulic U potoka - V Nové Hostivaři. Přechody jsou rovněž spojnicí na uváděná cílová místa.

(Pozn. Chodci sobě: Podnět přesto předáváme i na MHMP k reakci.)

Zdeněk Havel
vedoucí odboru dopravy ÚMČ Praha 15Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 12.12.2017 00:10

Reakce z MHMP:

Dobrý den,

velice Vám děkujeme za zaslaný podnět, který se týká možného vybudování přechodu pro chodce . Tento byl naším prostřednictvím ihned předán k vyjádření na příslušnou instituci.
Jakmile odpověď obdržíme, budeme Vás kontaktovat.

Přejeme krásný adventní čas.

za tým zmente.to
MichaelaPovažujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 19.12.2017 00:11

Dobrý den,

níže Vám zasíláme vyjádření Magistrátu hl.m.Prahy:

Z pozice MHMP je v této záležitosti rozhodující postoj MČ. Obecně není vhodné vytvářet přechod pro chodce v místě, které je nepřehledné a tedy i potenciálně nebezpečné. Při cestě na MHD se využití přechodu při ul. Pod Stanicí jeví jako minimální zacházka, která současně nabízí bezpečné překonání ul. Hornoměcholupská.

S přáním příjemného adventního času.

Michaela
za tým zmente.toPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Zdeněk Havel - odbor dopravy ÚMČ Praha 15: Místo je opravdu velmi nepřehledné a proto zde přechod pro chodce z důvodu nevyhovujících rozhledových poměrů nelze požadovat! Doporučujeme použít přechody , které se nacházejí v minimální vzdálenosti od tohoto místa, a to ve styku s ul. Pod stanicí nebo mezi vyústěním ulic U potoka - V Nové Hostivaři. Přechody jsou rovněž spojnicí na uváděná cílová místa.
07.12.2017 v 10:26    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Hornoměcholupská, Praha 15

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.