Nefunkční intervaly přechodu pro chodce Libeňský zámek

Přechod pro chodce na zastávce Libeňský zámek funguje na tlačítko, což v centru města kde se konstantně pohybují lidé nemá co dělat. Co má dělat dezorientovaný člověk, který tlačítko přehlédne, malé dítě nebo člověk s plnýma rukama těžkých tašek? V centru města se má přecházet důstojně. Kromě toho i přes stisknutí tlačítka nefunguje zelená dobře. Ve špičkách lidé doslova vypadávají z ostrůvků do vozovky protože není šance aby se na ostrůvek vešli. Což vede samozřejmě k přebíhání na červenou, snížené bezpečnosti a frustraci u chodců i řidičů. Ve špičce navíc auta, která mají disproporčně dlouho zelenou, stejně za křižovatkou najednou do zácpy v Zenklově ulici, takže by je častější červená výrazněji nezpomalila. Ideálně tam má být snížená rychlost a žádný semafor, chodci tak v klidu přejdou dle potřeby a doprava bude plynulá. Je tam radnice, sokol, škola a je to rezidenční oblast… Pokud toto z nějakého důvodu nejde, tak pak instalovat chytrý semafor, který nechá dlouhou zelenou chodcům když zrovna Zenklova jede krokem. Minimálně však hloupý semafor který poskytuje sám a dodatečně často zelenou chodcům. Současný stav je neobhajitelný

Zaslal: Tomas Lempera, 08.06.2023 v 08:14

Praha 8-

Zenklova, Praha 8

Komunikace o řešení podnětu

Podnět byl odeslán. Poté, co obdržíme odpověď od příslušné městské části nebo jiné odpovědné instituce, které bude podnět předán, zveřejníme ji na tomto místě.

Diskuze

Karel: Absolutně zbytečný podnět.
Takhle mě to vyhovuje.
14.07.2023 v 12:41    

Mickey: Vzhledem k množství chodců nelze předpokládat, že by doprava byla bez semaforu plynulá, neboť proud chodců bude kontinuální a bude to způsobovat kongesce.
28.08.2023 v 15:40    

Tomas Lempera: To je jistě validní point a na zvážení. Tím spíš však pokud je množství chodců vysoké platí, že nedostačují aktuální krátké a málo časté intervaly
28.08.2023 v 15:44    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)



Zenklova, Praha 8

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Neustálé parkování aut na trávníku

Praha 8, 16. květen 2022 S odpovědí

Neodvodněná cesta za Danube House

Praha 8, 19. duben 2022 Vyřešený

Přechod před kolejí Kajetánka

Praha 6, 05. duben 2013 S odpovědí

Chybějící přechody pro chodce

Praha 2, 06. červen 2013 Vyřešený


Zobrazit všechny podněty