Nebezpečný přechod v Boleslavově ulici

Přechod se nachází v místě, kde se ulice mírně stáčí a chodec ani řidič auta nemají ideální rozhled. Většina aut projíždí ulicí směrem z kopce k náměstí Bratří Synků a má tendenci v těchto místech výrazně zvyšovat rychlost. Především vzhledem k tomu, že jsou v ulici dvě základní školy a mateřská škola a je zde velmi frekventovaný pohyb dětí, by bylo velmi užitečné tento přechod lépe zabezpečit. Ideální by byla nějaká forma retardéru tak, aby byla auta donucena v těchto místech výrazně snížit rychlost. Na začátku Boleslavovy ulice (ve směru od ul. Petra Rezka) je omezení rychlosti na 30km/h, což je dodržováno minimálně.

Zaslal: Petr Šmelc, 17.03.2021 v 19:13

Praha 4-
 
 

Boleslavova, Praha 4

Komunikace o řešení podnětu

Odpoveď: 20.03.2021 16:23

Dobrý den, obdrželi jsme zatím reakci z MHMP, kde je podnět veden pod ID UPE54202101860 k případné další komunikaci v systému Změňte.to. Zde je:

"Dobrý den,

zaslaný podnět jsme v pořádku přijali a předali jsme jej předali jsme jej Odboru dopravy Magistrátu hl. m. Prahy k vyjádření. Jakmile obdržíme odpověď, ihned Vás budeme informovat.

Pokud by Váš podnět přestal být aktuální, dejte nám prosím vědět.

Děkujeme za spolupráci.

S pozdravem a přáním hezkého dne

tým změňte.to"Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 02.04.2021 20:01

Dobrý den,

Děkujeme za podnět, který byl prověřen a vyhodnocen. V současné době úsekem ulice Boleslavova probíhá přechodná objížďka trasy autobusu MHD , za dočasné dopravní změny (DIO) pro akci rekonstrukce a po skončení uvedené akce, lze povolit doplnění místní úpravy silničního provozu vydáním nového trvalého stanovení místní úpravy.

S pozdravem

OŽPAD, oddělení dopravního značení
ÚMČ Praha 4Považujete odpověď za dostačující?

Odpoveď: 13.04.2021 16:13

Stanovení na povolení uvažované změny ( montovaný zpomalovací práh a A3-Křižovatka), bylo připraveno k povolení a bylo předáno k zvážení a k podpisu vedoucímu OŽPAD.
V případě souhlasu, vedoucí odboru uvedenou změnu po zvážení podepíše a ihned se stanovení zasílá k realizaci správci komunikace (TSK HMP, .s.).

Pokud žadatel trvá na úspěšnosti těchto kroků, jak uvádíte, je vhodné přímo kontaktovat vedoucího OŽPAD, ve věci. (pan Jaroslav Vodák, tel. 261192268.)

S pozdravem

Novotná, oddělení dopravyPovažujete odpověď za dostačující?

Diskuze

Petr Šmelc: Dobrý den,

velice děkuji za odpověď OŽPAD ÚMP Praha 4, které rozumím tak, že po skončení přechodné objížďky MHD Boleslavovou ulicí (měla by končit začátkem června 2021) je možné zabezpečení přechodu povolit. Rád bych se zeptal, jaké kroky by měly být podniknuty k tomu, aby věc byla řešena a dospěla k úspěšnému závěru - zabezpečení přechodu.

Děkuji
Petr Šmelc
07.04.2021 v 13:38    

Přidat komentář


Sledovat řešení podnětu (?)Boleslavova, Praha 4

 

Sledovat řešení podnětu

Nechte nám svůj e-mail. Zašleme vám informace o postupu při řešení tohoto podnětu.

Podobné podněty

Chybějící chodník

Praha 4, 27. únor 2014 S odpovědí

Vyšlapaný chodníček k Arkádam Pankrác

Praha 4, 14. květen 2016 S odpovědí

Chybějící přechod pro chodce

Praha 14, 29. duben 2013 S odpovědí


Zobrazit všechny podněty